Nel-ly Nel-ly komentáře u knih

Cinder Cinder Marissa Meyer

Mně se to líbilo. Cinder byla překvapivě sympatická hrdinka, předělávky pohádek jsem vždycky žrala, ale ten konec mi přišel divný. Chování postav i celkově jak to skončilo a díky tý popelkovosti a vůbec to bylo předvídatelný až moc, člověk prakticky od zaátku ví, co teda bude... ale skvěl se to četlo, to jo.

27.07.2015 3 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

bez děje, bez nápadu a bez vtipu... jediné zajímavé na knize byla snad ta Viv, což je důvod, proč dám šanci Hřebcovi

11.06.2015 2 z 5

Remy Remy Katy Evans

To byla ale blbost... :D

Ne fakt, moje chyba, když už mi i Šance přišla tak naivní a tupá, že jsem nechápala, proč exisuje, mělo mi být jasné, jak to dopadne s tímhle. Hvězdička za čtivost, díky které jsem dočetla.

23.05.2015 1 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

První kniha, která se mi od dua "Christina Lauren" líbila. V sérii Božský jsem měla problém, že se postavy většinou chovaly na pěst (především v prvním díle) a s mentalitou dětí základní školy. Tady je to opět celé rychlé, ale člověk vidí vývoj charakterů a přijde mi tam něco VÍC (málo, ale přeci) než jen únavný popis sexu alá erotický "román". Tohle mi přišlo víc jako romantická kniha, je tam vývoj vztahu, oba hlavní hrdinové jsou vesměs sympatičtí a celkově je to takové.... hezké :D
Jen ten konec mi přišel hrozně zrychlený, až zbytečně.

09.04.2015 3 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Ne!

Přepis příběhu... ne, příběh vyprávěný z jiného pohledu, ale jedndouše přepis, který se knize ani nepodobá. Will nevkládá vůbec nic sám ze sebe a kniha automaticky předpokládá, že si čtenář pamatuje první díl, protože proč se zdržovat s nějakými popisy?
A protože přepis neexistujícího příběhu by byl moc krátký, je tam hodně sexu... tím se to dá vždycky vyplnit.
Příběh je stejně naivní a hloupý jako v prvním díle (ono, když je o to samé) a scény navíc taky za moc nestojí.

A ještě to celé sráží otřesný český překlad. Nepochopím, co má překladatelka proti slovům "sem a ho". A jak může člověk ležet s rozkročenýma nohama?

25.03.2015 1 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Nepřijde mi nic sexy na výbušných, majetnických chlapech, kteří žárlí bez příčiny na všechno, co se hne kolem. A nenazývala bych nevyvíjející se vztah - založený na tom, že ji viděl, propadl jí, a od tý doby je jí posedlý - romatický.
Je to prakticky to samé, jako Krásná katastrofa atd.
Nenašla jsem nic, kvůli čemu bych si měla knihu pamatovat. On je boxer, děvkař, kterýho všichni milují, ale jen jedna jediná holka kolem podia je oblečená slušně a nekřičí. Tak kdo ho asi zaujme? (ale to neví, jak ona tiše vlhne...). Při čekání, kdy do toho konečně prásknou, jsem byla nedočkavá jen proto, aby to už konečně mohlo skončit. Vrcholem už je jen nesympatická hrdinka a její myšlenkové pochody na pěst (a klidně od pořádného boxera).
A už vůbec nebudu zmiňovat tu celkovou neuvěřitelnou naivitu, jejímž vrcholem je objevení se bývalé zkrachovalé existence (sestry hlavní hrdinky) na konci, kdy společně zamíříme za světlem duhy...

P.S. Ehm... a další díly jsou o tom samém páru? Jako fakt?

Žár Žár Maya Banks

Přišlo mi to, nebo se tu opisoval druhý díl? Člověk se na Ashe tak těší... ale furt mi to přijde všechno docela v průměru.
Dialogy jsou hloupé, kniha je zbytečně roztahovaná a dlouhá (a to já si většinou stěžuju na pravý opak) a postavy jsou jak přes kopírák. Ale čte se to fajn.

Chlad Chlad Maya Banks

Zajímavá a dobře popsaná byla ta první "akce", pak to klesá do průměrného popelkovského příběhu. A opět, kdyby se vynechaly dvě přehnané věci - stav hrdinky a konec, přišlo by mi to lepší. Takhle se Banks neposunula z průměru.

Pád Pád Maya Banks

Příběhově vlastně mnohem zajímavější než známější erotické romány. Problém je, že je to zbytečně moc roztahané, autorka příliš popisuje (tak nějak všechno) a ten konec... :-D já vím, Amerika, Vánoce, chápu, ale nezkousnu. Takže 50/50.

Živly noci Živly noci Sherrilyn Kenyon

Tahle série se postupně zlepšuje. Co se základní linky týče, je to samozřejmě všechno na jedno brdo - holka, kluk, magie, nebezpečí, sex, ještě víc nebezpečí a magie, osudová láska...
ALe svět Sherrilyn Kenyon je propracovaný a čím víc autorka zajíždí pod povrch, tím víc dokazuje, jak to má všechno promakaný. Jen díky tomu, že jde přeci "jen" o paranormální romanci, se žádné ách a óch efekty nekonají, pekvapení a napětí neexistuje a všechno to sedí na zpracování omáčky, která je dobrá, ale zatím ještě ne vynikající.

Děs a bídu představují stará vydání od Ikaru, která zabila tuhle sérii totální neprofesionalitou... teď ji vydávají znova, s novým překladaem, tak uvidíme, jak to dopadne.

18.02.2015 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Což o to, čtivý to určitě je. Ale je to tak strašně neoriginální a chvílema hloupý až to bolí... a to i s přihlédnutím k žánru YA. Některé ty situace a hádky mezi Kaidanem a Annou byly tak infantilní, že si člověk musel říkat: "To jako fakt?". A do toho ještě milostný trojúhelník: hrdinka-badguy-niceguy? Eww...
Ale čtivý to fakt, je, má to spád, styl psaní taky neni zlý a docela jsem i zvědvá, jak to dopadne. Za mě spíš průměr.

11.02.2015 2 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Trochu strahává v jemně natuplou paranormální romanci, připomíná to vývoj u Anity, až na to že tam mi od začátku vyhovovaly víc postavy, děj i styl psaní.
no... ne, nebavilo mě to, přečetla jsem to, odložila a nepamatuju si z toho vůbec nic... jen fakt, že mě Cat ještě stále dokáže štvát, mi připomíná, že to ve mě vyvolává vůbec emoce, teď sebrat koule na to dočíst sérii, ale jen proto, že už mi zbývá jen kousek do konce
(a bylo tam moc vykřičníků !!!)

07.01.2015 2 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Cat je Mařena. Strašná... na začátku mě štvala jen ona, ale postupem série mě štve i Bones a celkově to celé jejich duo. Je fakt, že knihu jsem přečetla za pár hodin, ale po pár měsících si už ani nevybavím, o čem byla.
Nakonec... nejlepší jsou stejně vedlejší postavy.

07.01.2015 3 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

Tak musím souhlasit se svou jmenovkyní, komentář jsem chtěla začít tím, že to bylo o poznání lepší než předchozí "dva" díly.
Ale... je to fakt strašnej maglajz všeho božstva a mýtickejch a magickejch bytostí, i když věřím, že je to proto, že je to rozjezd. Začátek série je prostě jen příprava na to, co se chystá (koneckonců v originále je ta série už neuvěřitelně dlouhá), každopádně už je vidět, že svět bude mít pevná pravidla, bude zajímavý a nebude to jen o tom jednom...je to paranormální romance, což znamená spoustu úchvatně krásných chlapů (i když tady je to připomínané možná až moc často), vášně a sexu, ale není to popisováno na úkor příběhu, to se cení.
Postavy nejsou moc propracované, charaktery to má, sympatické jsou, ale nějaký hlubší charakter... nevím, v tomhle mi J. R. Ward vyhovuje víc... na druhoou stranu jsou tam skvělé vedlejší postavy. Už se nemůžu dočkat jejich příběhů, hádám, že v téhle sérii to bude záležet knihu od knihy, o kom zrovna bude příběh vyprávěnt.

07.01.2015 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Nejdřív jsem omylem četla druhý díl, ale u těchhle knih to naštěstí moc nevadí... no, musím říct, že tenhle díl se mi líbil asi o něco méně. Sice tam byla romantika, sympatické postavy i příběh. Ale byla to tak klasická New Adult kniha, že toho klišé bylo nakonec až moc... ale pokud byste chtěli opravdu tradičního zástupce tohoto "žánru", tak jdětě do toho, litovat nebudete, ale nadštění...?

03.01.2015 3 z 5

Tři bratři Tři bratři Zdeněk Svěrák

film jsem neviděla, a tak jsem vlastně nevěděla, do čeho přesně jdu a... nelituju, bylo to příjemný čtivo, i když určitě ne pro moji věkovou kategorii :D ale dětem se určitě bude líbit velký formát a krásné ilustrace, to se fakt povedlo
příběh nějak nebyl tak originální, jak jsem ho čekala, ale... ono kdyby překopali pohádky moc, tak pak budu jen zmatená
sakra, jak to, že to nebudou dávat o Vánocích??? :D

Úder půlnoci Úder půlnoci Laurell K. Hamilton

nemůžu si pomoct, ale Merry mi s Anitou čím dál víc splývají v jednu dokonalou Mařenu řešící svoje city k mužům ve své posteli... ale je fakt, že u Merry se to dá pochopit, protože tady bylo už od počátku jasné, že bude především o psané porno s fantasy prvky (a ne naopak) a už proto docela oceňuju stále příjemný příběh, i když ta kniha skončila tak rychle, že jsem se nějak nestačila rozkoukat O..o

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Nebylo to špatný, nebylo to bohužel ani dobrý... protože se OPĚT nic nestalo. Anita si trochu zasexovala s jedním, dvěma a dalšími, hodně toho namluvila, opakovala pár cituplných rozhovorů a na konci bylo asi deset stránek akce... tahle kniha byla zbytečná, řekla bych, kratší než většina posledních dílů, i když obsahově dost obdobná, jen bych byla fakt ráda, kdyby se konečně začalo dít a řešit něco opravdu zásadního, koneckonců ten svět ty možnosti přeci má...

03.12.2014 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

zorientovat se v příběhu a v postavách bylo ze začátku opravdu složité, ale pak se to rozjelo a člověk zíral, jak všechno do sebe zapadá... není to fantasy, romance a ani detektivka, je to román o jednom městečku a o tom, jak ho dokáže ovlivnit smrt jednoho z obyvatel
pro mě to byl příjemný zážitek, velmi rozdílný od toho, co jsem čekala, a přesto skvělý... jakmile jsem se začetla, už jsem knihu nepustila, ale když jsem pustila, tak zorientovat se mi dalo fakt chvíli zabrat

27.11.2014 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Taková klasika. Panna s lehce promiskuitní kamarádkou, o kterou se vlastně zajímá spousta lidí, jen ona to neví... příběh neoriginální až na půdu. Ale hezky napsaný, vtipný a konec to mělo dokonale vyvážený.
Vedlejší postavy taky fajn, ne-li lepší a opět se těším spíš na pokračování o "kamarádech", většinou pokračující díly bývají lepší, tak doufejme...
3,5

24.11.2014 3 z 5