Nel-ly Nel-ly komentáře u knih

On On Elle Kennedy

To bylo sladký! Tak :D
Mě to bavilo. Výhoda romantické knihy s gay tématikou je určitě fakt, že člověk narazí na hned dva super zajímavé charaktery (co si budeme, ale v tomhle typu literatury, bývají ženský většinou pěkný pipky nebo hůř ufňukaný nány). Bavila jsem se celou dobu.

V rámci žánru? Za mě určitě trefa do černého.

04.09.2020 4 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Tohle je zatím (nečetla jsem Banea a nenávidím se, ale už se na to chystám :D) nejlepší díl už proto, že je nejkratší.
Stejně neuvěřitelný a hloupý jako předchozí, ale taková sladká jednohubka, během které nepřemýšlim, že by autorka měla vyhledat psychologickou pomoc pro týrané ženy, aby pochopila co je a není romantika.

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Z nějakého důvodu čtu dál... už za to hvězda, protože ta čtivost je nepopiratelná (ale tak to u podobných knih bývá). Je to taková náhražka hloupého béčkového filmu. Nemám televizi, tak si přečtu knihu, která vymývání mozku zastoupí.
Každopádně mini tiché dítě byla nejlepší postava, až na to, že na svůj věk byla trochu mimo... mohli ji postaršit a asi bych i věřila.
Nějak to dopadlo. Znovu to číst nebudu. Ale nenudila jsem se, ani si to však nezapamatuju.

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Lepší (ale lepší než Vicious jsou i noviny Metro), chvílema i sranda. On méně psychopat. Zápletka zajímavější.

Hloupý? Určitě.
Uvěřitelný? Tak o to nám v těchhle knihách nejde.
Čte se to dobře? Ano.
Budu to chtít ještě někdy číst? Ani náhodou.

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

OMG. NE!
Jako neříkám, že se to nečte rychle, nebo že jsem to nedočetla do konce a nepřečetla si další díly (chtěla jsem zjistit, jak daleko autorka zajde)... ale Ne, NE, NE!
Romance založená na tom, že bohatej kluk tyranizuje chudou holku, pak se dlouho nevidí, a pak bohatej chlap tyranizuje ještě chudší ženskou je... proč lidem přijde takový vztah romantický?
On je psychopat. Ale co si budeme... ona si to zaslouží, kráva, protože neukazuje nic z osobnosti, za co by ji člověk mohl litovat.

04.09.2020 1 z 5

Ohnivý květ Ohnivý květ Natalie C. Parker

Nápad fajn, probedení fajn, v knize se toho vlastně docela dost děje, hlavní postava je fajn, má uvěřitelnou motivaci k tomu, co dělá, všechno je fajn... takže absolutně NECHÁPU, proč to byla TAKOVÁ NUDA.
Prostě nechápu, ale zpětně vím, že si nemůžu stěžovat na nedostatek děje a na fakt, že příběh i svět jsou vážně hezky vymyšlené. Jenže ta kniha mi přišla bez duše. Nebavila mě, bylo mi jedno, co se zrovna na vodě děje a absolutně mě nezajímalo, co se s postavama stane.

Zároveň mi přijde nepochopitelný, že kniha má na zádech "hashtag girl power", ale začně být zajímavá až tak posledních cca 70 stran a to jen díky jednomu klukovi. To je vážně smutný.

Ta šance napsat knihu pro mladé dívky a ukázat jim, že můžou cokoli... nejen být princezny, ale pirátky a bojovnice, je absolutně nevyužitá.

A autorka sice byla cool a in v zastoupení LGBT v YA fantasy, ale taky naprosto nevyužito.

Tahle kniha je pro mě jednoduše jedna velká promarněná příležitost.

P.S. štvalo mě jméno "Kaledonie Styx" nemůžu si pomoct, i když nevim, proč :D

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Praha a Golem. Nečekané a milé překvapení. Vyprávění bylo tentokrát jiné a bylo to svěží. Bavilo mě to. Moc. Další epizoda seriálu o smečce byla opět super čtivá - i když s neodpustím postěžování, které mě prostě posledních pár knih trápí: Já bych fakt chtěla i nějaký příběh na pozadí, co pokračuje v rozvíjení postav.

28.08.2020 4 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Jsem trochu zklamaná (už historicky pár posledních dílů), že se vyloženě neposouvá ten "hlavní příběh", je to hodně epizodní - přičemž jednotlivé epizody jsou super, o tom žádná, a chápu, že ne všechny série musí mít na pozadí nějaký hlavní příběh, ale když mně to "něco" na pozadí chybí.

Faja Faja Petra Stehlíková

Za mě lepší! Lepší než jednička. Plnohodnotné pokračování. Rozvíjí příběh, rozvíjí postavy, ale nepřidává jich moc, aby to člověka nemátlo. Vydáváme se do Nížin a zjišťujeme, jak ty fungují (přiznám se, že víc mě baví prostředí duvalských hor). Ilan dostává charakter - trhliny v osobnosti a všechno, co by měla mít. A kapitán! Kapitán!

A ten konec? S hrůzou jsem zjistila při dočetní, že třetí kniha bude za půl roku (a co mají říkat lidi, co četli dřív?). A s další hrůzou zjistila, že to není jen trilogie... za což jsem ráda, protože můj hlavní problém s knihou je, že pojme moc malý časový úsek. Celé dva první díly (když nepočíám vypravování o Ilanine začátku života) zabraly vlastně jen jeden rok. Což na to, že hrdince je 13 let (a všichni ji chceme vidět i dospělou) je vážne málo.

28.08.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Přiznám se, že jsem se do toho zažrala především díky audioknize, které jsem nikdy moc nemusela, ale na chození jsou fajn a Jitka Ježková to namluvila vážně skvěle. Úvod je hodně dlouhý, spusta nových slov a reálií, hlavní postavě je na začátku pět a ve vyprávění se vrací ke svému narození, ale bože... skvěle vymyšlený, postavy uvěřitelný (a ano, trvám na tom, že i Ilan, protože napsat dítě je samozřejmě těžké, ale může být dítě, když žije v tomhle světě?) a moje touha po pokračování po dočtení? nervydrásající

plný počet si přeci jen nechám do zásoby... koneckonců při čtení klasické knihy jsem to na začátku odložila, ale teď už je mám doma obě koupené a jsem připravena na rereading před Nastreou

28.08.2020 4 z 5

Pravda krve Pravda krve J. R. Ward (p)

On je... hm, Boone, že jo? jo, vzhledem k tomu, že všichni se chovají stejně, tak se to blbě pamatuje. Ona je, ale jo, to šlo, i když mám spoustu nevysvětlitelných nejasností, co mi nedávají smysl, ale co už.
Cením pokus o detektivní příběh.

P.S. Taky vás ta nakopnutá štěněcí očka "dobrovolných otroků" doggenů už štvou? Protože vážně, to každý musí být smutný, když nemůže pracovat a klanět se u toho?

28.08.2020 3 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

Vzpomínáte, jak na začátku, aby člověk/upír mohli zůstat spolu, byla tam oběť a hrozně se to řešilo? Pak minule prostě Lassiter mávl rukou a bylo. A teď už nikoho nezajímá ani to...
Příběh není špatný, ovšem opět těžce zapomenutelný, protože Wardovka se prostě už nesnaží být zajímavá, jede na setrvačnost. Ale z těch posledních dílů tohle bylo asi přece jen nejlepší. Smutný.

Podlý král Podlý král Holly Black

Už jsem četla hned, jak vyšla kniha v angličtině, a pak jsem toho dost litovala, prože čekání na třetí díl je v tomhle případně snad ještě horší, než u prvního.
Ten konec! Jak... jak to může autorka takhle ukončit? Proč??? :D To se prostě nedělá...

Každopádně já si čtení užila, takže se těším, až si to teď zopakuju s překladem. Takhle jsem si představovala, že bude vypadat dvůr víl ve světě S. J. Maas. Nepovedlo se, ale Holly Black to naprosto vynahrazuje....

Ano, stále je to Young Adult. A ano nevyhne se tedy jistým žánrovým klišé (sejně, jako první díl), ale musím nechat, že mě druhý díl bavil stejně a hlavně... SAKRA NETUŠÍM, CO SE STANE NA ZÁVĚR! A to mě velmi těší (a štve :D ať už je konec roků a můžu si koupit trojku... jinak mě těší, že COOBOO nechalo originální přebaly, na knihy se i krásně kouká).

08.08.2019 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

No... už dávno vím, že autorka víceméně píše furt to samé, takže to člověka nemůže překvapovat vývoj děje, ale čte se to fajn jako vždy, jen už nění těžké příběh předvídat. Schéma je vždy u všeho stejné.

1. Láska na druhý pokus - Aelin, Feyre, Chaol, N...
2. Všichni musí být v páru!
3. Nikdo důležitý nikdy neumře, proč by
4. Kniha bude dlouhá, ale tak do půlky se nebude nic dít
5. Všichni jsou na konci sluníčkovatí

06.08.2019 3 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Nepamatuju si, o čem to bylo popravdě... nic zajímavého, nesympatické postavy a musela jsem se do čtení nutit, což se mi u podobných knih doopravdy nestává.

18.07.2019 1 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Necelý týden po přečtení si pomalu nepamatuju ani jména postav... (no, příjmení Bellamy, díky The 100 :D)

Pokus o zápletku tu byl docela pěkný, romantika to ale není, tohle je jednoduše erotická schýza jako u asi nejpodobnější knihy V RINGU a rozdíl je především to, že tohle, díky bohu, není série.

Z pohledu hudebníků mě zaujala víc série STAGE DIVE, kde ve mě knihy něco zanechaly, minimálně si je vybavím.

V tomhle případě si za měsíc nebudu pamatovat, že jsem Barvů půlnoci četla. Takže čistý štít, 50/50, fajn oddechovka na jeden/dva večery.

18.07.2019 2 z 5

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Tohle už ne... linky:
1. Victoria - nezajímavá a zbytečná linka
2. Jo - jako chápu, že bude další kniha
3. Lassiter - jako jediná zajímavá linka a té bylo nejmíň
4. Vishous - tohle mi přišlo uplně mimo charakter, nechápu, proč z nich Ward musí dělat debily jen proto, aby měla další příběh s recyklovanou postavou
5. Assail - já myslela, že tohle je hlavní linka, tak proč nebyla ani v půlce knihy? Mohlo toho být z nich mnohem víc, ale ne, proč by...

mám tuhle sérii ráda, nechci, aby skončila, ale trochu mě děsí, kam to poslední knihy vede, už to jede na setrvačnosti :(

30.06.2019 2 z 5

Ozubí Reguly Ozubí Reguly Terry Goodkind

Nemůžu si pomoct, ale ta série.... kterou miluju a četla jsem v průběhu několika let, ještě když každý díl vycházel ve dvou knihách a nebylo vůbec jednoduché je všechny sehnat... měla skončit.
Ráda bych si přečetla něco nového a bojím se, že tímhle "nastavováním" něčeho, co už autor dávno měl uzavřít, sérii ve výsledku jen zkazí.

12.06.2019 3 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Přiznám se, že kdybych předem neviděla seriál, tak to asi odložím, ale už dávno vím, že manga není zrovna něco, co by bylo vyloženě pro mě. Člověk co má rád popisy v knihách prostě nedokáže ocenit komix...

12.06.2019 4 z 5

Skleněný trůn 1–3 (box) Skleněný trůn 1–3 (box) Sarah J. Maas

Tyhle tři díly jsem čelta komplet a... je to těžký průměr.
Pro mě se série zlepšila právě během třetího dílu, kdy se v podstatě změnily všechny postavy včetně té hlavní i okolí. Do té doby to bylo průměrné young adult fantasy se všemi klišé náležitosti žánru. OD milostného trojúhelníku, po dokonalou a nepřemožitelnou hrdinku (která se ráda obléká a většinu doby je jednoduše na pěst) až po fakt, že autorka všechno natahuje tak, že první polovinu knihy se člověk prostě nudí.
Od třetího dílu se pro mě série zlepšuje - jen kdyby si Maasová odpustila párování všeho a všech.

12.06.2019 2 z 5