Natt S Natt S komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Beznaděj. Potýkala jsem se při čtení se spoustu emocemi, ale tahle rozhodně převládala a převládá i kdykoliv jindy když si vybavím tuhle knihu anebo cokoliv jiného co se jí týká. Orwell byl víc než vynikající spisovatel. protože napsat něco takového v roce 1949 znamená buď to, že jste naprostý genius anebo vlastníte stroj času a já se rozhodně přikláním k té první možnosti!!

09.11.2014 5 z 5

Mechanický anjel Mechanický anjel Judith Rumelt

Kniha je sice založená na stejných základech jako TMI (dívka zjistí, že není obyčejný člověk a ocitá se ve světě temných lovců), ale to je tak vše v čem si jsou knihy podobné. Když se začtete a dostanete se, až na konec poslední stránky zjistíte, že se jedná o něco úplně jiného a z mého pohledu ještě lepšího než TMI. Tím, ale nechci autorčinu prvotní sérii urazit, ale TID mi prostě k srdci přirostlo víc. To, že každá z postav má v sobě za vlastnosti něco co bych chtěla i já. Charlottina schopnost mít věci pod kontrolou, Jemův způsob řeči při kterém i kdyby mě urážel by to vyznělo jako lichotka protože mluví takovým uklidňujícím způsobem, Tessina snaha vidět v lidech to nejlepší i když nás zranili a Willovo neustálé zlehčování věci i přes to, že uvnitř se cítí zničený. Není to sice všechno, co mám na jazyku, ale k Mechanickému andělu to zatím stačí a já si zbytek nechám na další díly. Takže rozhodně doporučuji!

22.09.2013 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Překvapilo mě, že i čtvrtý díl nebyl vůbec nudný a já se do něj zase zažrala! Tenhle díl se spíše točil okolo Simona a i přes mé nesympatie k němu jsem se s postavou smířila a nakonec už mi ani nevadí! Po skvělém konci třetí knihy jsem byla nadšená a těšila jsem se z toho, že Jace a Clary jsou konečně spolu, ale všechno evidentně není napořád. -_- Lámala jsem si hlavu z toho kdo nebo co je nenechá na pokoji a pak ten konec. No nečekala jsem to a to se mi právě na knihách od Cassandry Clare tolik líbí... Ty zvraty mě vždycky dostanou! Trochu mě překvapuje, že i přesto jak je Jace silný se nechá tak lehce ovlivnit.. Ale samozřejmě nic mě nedokáže odradit od čtení pátého dílu.. :)

22.09.2013 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

S upoutávkami na film/knihu s Hvězdy nám nepřály jsem se setkala všude. Vyskakovali na mě v obchodních centrech, na zastávkách a nakonec už i na internetu. Takže jsem neodolala a taky si pořídila jednu z těch milion kopií, které se prodávají už snad všude a víte co.. Je to ještě 100x lepší než vám řeknou ostatní. Je jedno jak vám to vylíčí přátelé, recenze anebo shrnutí obsahu na zadní straně obálky knihy, ale dokud si to nepřečtete nikdy vás to nepohltí stejně, jako když vám to někdo převypráví. Nebudu lhát už předem jsem očekávala jak z knihy budu unesená, protože lidi by přeci neustále nemluvili o něčem, co by skvělé nebylo, ale stejně mě to vykolejilo. Usínala jsem s myšlenkami na HNN a ještě další tři dny jsem nepřemýšlela o ničem jiném. Donutilo mě to se zamyslet. Přemýšlet o tom, že já si ztěžuji na kdejaké prkotiny a oni přitom prožívali daleko horší věci než já a dokázali se s nimi poprat. Je to neskutečný příběh a pět hvězdiček.. To je zatraceně málo!!! (:

29.06.2014 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Líbilo se mi popisování upírů v tom špatném světle, protože takoví mají přece být ne?! Prahnoucí po krvi, zlý a nelítostní. Kaspar byl jasný příklad pro tyto slova, ale i přes to u mě ze začátku vedl Fabian. Hlavní hrdinka mi přišla až moc ubrečená, ale to by se dalo přežít, když vezmeme v potaz její situaci. Zakončení bylo dobré, takže myslím, že by stejně bylo lepší, kdyby kniha neměla pokračování (už i pro dobro mé peněženky).

28.12.2013 3 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Zbožňuji film Titanic, ale když jsem četla tuhle knížku přišlo mi, že kdyby podle této knihy udělaly film bylo by to ještě lepší než příběh Jacka a Rose. Hodně dobře napsané story!!! (:

26.11.2013 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jako první bych ráda podotkla, že nechápu, proč mají někteří neustále tendenci srovnávat každou nově vydanou knížku s Hunger Games. Ano i já jsem velký fanoušek trilogie HG, knížky mě nadchly, ale to neznamená, že budu nadosmrti odsuzovat ostatní knihy. Samozřejmě, že někdo musí být nejlepší, ale to neznamená, že se ostatní nemůžou inspirovat nebo se něco přiučit. A přece jenom nikdy nic nebude stejné, jelikož každý má jiný styl psaní. (:

Nemůžu najít nic, co bych mohla knížce vytknout, jelikož to byl skvělý příběh a já se do něj okamžitě zažrala. V budoucnu jsou lidé rozdělení do pěti frakcí a každý si musí zvolit tu svou (já bych určitě volila Neohrožený). Kniha má originální děj a já si tenhle příběh zamilovala. Málokdy se mi stane, že čtu knížku o nějaké holce aniž by mě ani jednou nenapadlo, že s ní nesouhlasím, ale tady ne. Beatris mi je ve všem sympatická, byla statečná a nebála se. Čtyřka mi s jeho výkyvy nálad přišel, jak když je na horské dráze. Chvíli se choval takhle a potom zase takhle, ale i přesto si dokázal zachovat svoje kouzlo a já se díky němu pokaždé culila. ;) Doufám, že další dva díly budou stejně super jako tenhle.

09.02.2014 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

„Všichni smrtelníci hoří tak jasným světlem. A ty hoříš nejjasněji z nich, Wille. Nikdy na tebe nezapomenu.“
A já zas nikdy nezapomenu na tuhle sérii, ke které se mi váže tolik vzpomínek a pocitů, že je nelze vtisknout do pár slov. Hltala jsem každou stránku, každou větu, každé slovo i písmeno a čím víc se zvětšoval počet stran tím víc jsem si bolestně uvědomovala, že se nenávratně blížím ke konci. Bála jsem se dočíst ten poslední odstavec, protože to znamenalo zavřít knihu a vrátit se opět do reality, ve které se nevyskytují démoni, čarodějové ani temní lovci. Kdo tvrdí, že u epilogu nebrečel je lhář anebo nemá srdce, protože to co Cassandra dokáže vytvořit se slovy.. To, že každá věta, kterou napíše je svým způsobem kouzelná je něco tak úžasného a tahle kniha, tahle celá série je pro mě klenotem.

01.01.2014 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Další a poslední dech beroucí díl ze série Vlci z Mercy Falls. Třetí díl byl spíše více takový akční na rozdíl od předešlých dvou. Šlo tu především o ten lov, který bych já tedy nikdy neschválila, jelikož mi přijde neskutečně kruté střílet zvířata jen proto aby jste si je potom mohli doma vycpané vystavit. Hrozně se mi ulevilo, když se nakonec Coleovi podařilo přežít, ale na rozdíl od toho smrt Shelby mě ani chvilku nemrzela. Příběh Sama a Grace naštěstí dopadl dobře a já si tudíž mohla oddychnout, i když mě tedy stále užírá to přemýšlení nad tím, jestli se nakonec podaří Grace přežít tu meningitidu a nebo ne, ale to už si asi budu muset domyslet. (: Mrzelo mě čím si Sam musel projít mezitím, co byla Grace vlk. Ty obvinění, stupidní výslech na policii s policajty, kteří si o něm mysleli bůhví co a nakonec Tom Culpeper.. Story mezi Isabel a Colem bylo taky zajímavé, chvilkami to mělo větší grády než románek Sama a Grace, ale nakonec z toho bohužel nic nebylo. Celkově byla série skvělá a já se s ní nerada loučím! (:

22.12.2013 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Myslím, že obal (který se mi hodně líbí) i název přesně vystihli obsah knížky. Čtení ve mně opravdu vyvolávalo mrazení. Už od začátku se mi kniha zamlouvala stylem psaní. Hlavní hrdinka mi přišla nějakým způsobem hrozně zajímavá, její chování a vyjadřování mi bylo sympatické. Hodně se mi líbila postava citlivého Sama, který válčí s proměnou ve vlka a snaží se ochránit svou dlouholetou lásku. Trvalo jim sice šest let, než se shledali, ale bylo to úchvatné počtení a já si to náramně užívala! Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. (:

29.11.2013 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Autorka se vyznamenala, jelikož Ticho bylo opět skvělé počtení! Já osobně doufám, že mě nikdy nepotká amnézie, protože ten pocit, že si nepamatujete posledních 5 měsíců, nikdo vám nechce nic moc říct a vy si nedokážete vzpomenout musí být příšerný! Stále jsem doufala, že si začne Nora postupně vzpomínat, ale nic.. A kdyby nebylo Patche (a jeho jizev) asi by se k tomu nikdy moc nedopracovala. V tomto díle opět snad každý ovlivňoval Nořinu mysl. Pan Miller… No co k tomu dodat, na to, že byla Nora jeho dcera se k ní nechoval zvláště nijak moc mile. Patch mě dojímal tím, čeho všeho se byl schopný kvůli Noře udělat (tomu říkám láska). Dále jsem zvědavá, jak se Nora v dalším díle popere se svojí novou mocí, ale jinak konec třetí knihy byl skvělý a já už se těším na závěrečný poslední díl Finále!!! (:

10.11.2013 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

U mě se to má tak, že když se mi líbí obal knihy tak i obsah mě nadchne. Na půl cesty do hrobu sice nemá nějak zvláště ohromující obal, ale stejně jsem si řekla, že tomu dám šanci. Konverzacím mezi Bonesem a Cat tipu "Udělám ti tohle a tohle až z toho budeš tamto.." atd. jsem se musela smát protože to jinak nešlo. Přece jenom to, ale nakonec nebyla taková hrůza jak se na první pohled zdálo. Originální děj knížka měla a to se cení jelikož ho začíná postrádat každá druhá kniha. Ke 3* to, ale mělo ještě daleko.

03.08.2014 2 z 5

Zrozená o půlnoci Zrozená o půlnoci Christie Craig

Taková nenáročná kniha, kterou zvládnete přečíst za jediné odpoledne. Hlavní hrdinka podle mě moc rozumu nepobrala a celkový děj knihy byl nudný a předvídatelný, ale co lze očekávat od knihy z výprodeje.

Musím bohužel říct, že v poslední době téma s upíry pořádně uvadá. Každý druhý spisovatel píše nejméně pětidílnou sérii o upírech, ale originalita se v každé knize vypařuje během několika prvních stránek. Mám ráda fantasy knížky, ale z těch milostných trojúhelníku mezi nadpřirozenými bytostmi se mi už točí hlava.

30.07.2014 1 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Pravda je taková, že kniha jako celek byla skvělá, ale být to na mích pocitech tak jí roztrhám avšak rozum vítězí a proto se kniha stále nachází v neporušeném stavu na mé poličce. Bohužel ne všechny knihy končí tak jak bych si přála a Aliance není výjimkou. Mohla bych se rozepisovat o tom jak moct si přeju navrátit život všem mým milovaným postavám co za dobu trvání série zemřely, ale jim by to stejně život nevrátilo a tak asi ani nemá cenu o tom psát. Bohužel musím dodat, že kniha pro mě přestala být překvapením už s první kapitolou, protože když se kniha odehrává ze dvou pohledu tak je vám hned jasné jak to většinou dopadá.

29.06.2014 5 z 5

Nazí Nazí Iva Procházková

Začátek knihy byl pro mě poněkud zvláštní. Zprvu jsem nevěděla, co si mám o knize myslet. Jestli mám s hrdiny soucítit nebo je odsuzovat za jejich nerozhodnost. Časem jsem si zvykla, že se prostě nezachovají tak jak já na jejich místě, ale v tom právě asi spočívalo to, co se mi na knížce líbilo. I přes Filipovu zdrženlivost, Sylvinu roztěkanost, Niklasovu lásku k někomu kdo jen bral, Evitině neschopnosti rozpoznat kdy se má přestat a Robinově strachu z vlastního názoru jsem si postavy oblíbila a nerada knihu vracím zpět do poličky v knihovně.

02.06.2014 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tohle byla moje premiéra v detektivkách. Tímto příběhem si mě A. Ch. naprosto získala! Kniha byla skvěle promyšlená, takže se přiznávám, že kdyby na konci nebyl dopis od vraha tak bych na to nikdy nepřišla.. Vždycky jsem si někoho vytipovala, ale nakonec se ukázalo, že by to nesouhlasilo.. No prostě úžasné počtení. (:

25.05.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Byla jsem hodně natěšená, když jsem si knihu kupovala, jelikož jsem ze všech stran slyšela samou chválu a nakonec jsem byla docela zklamaná. Znám jiné knihy co si víc zaslouží být zařazeny mezi top desítku, ale kniha měla i své světlé stránky. Pro mě byla zajímavá jen část Předtím, ale při Potom jsem se hrozně nudila. Bylo fajn si na chvilku oddechnout od fantasy/sci-fi knížek a přečíst si něco z přítomnosti. Váleček mi v některých situacích připomínal mě, tím co si myslel anebo jak se zachoval. V podstatě mi přišlo, že si ho Aljaška omotala kolem prstu (tak nějak i ostatní lidi), pak si s ním dělala, co chtěla a nakonec ho nechala se trápit výčitkami z její smrti, za kterou nemohl. Prostě mi byla nesympatická, jediné co mi na ní přišlo obdivuhodné byla ta spontánnost, ale tím to asi tak končí. Při Předtím jsem se smála, připadala jsem si jak když to opravdu prožívám protože to bylo tak reálné (prostě něco co se může stát každému z nás), ale jak přišlo Potom.. Lusknutím prstu se to kouzlo ztratilo. Přišlo mi úplně zbytečné o tom i psát. Kanada, která měla předčit všechny ostatní v historii mi nepřišla ničím vtipná. Prostě zbytek knihy nestál za nic a já se tak nějak nemohla dočkat konce. Knihu si někdy přečtu znova, ale bez části Potom se určitě obejdu!

15.03.2014 3 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Líbil se mi nový nápad jak ukázala autorka upíry v trochu jiném světle. Udělala z nich tak trochu něco jako čaroděje, ale byla to příjemná změna. (: Hlavní hrdinka mi přišla fajn i ostatní postavy. Děj byl dobrý a i přesto, že se v knize neděli žádně boje atd. a celkově všechny události v knize probíhali tak nějak klidněji to bylo dobré počtení. Doufám, ale, že se příští díl zlepší a bude tam víc akce. Taky jsem zvědavá jestli to, že sérii píšou dvě autorky nějak neovlivní průběh knížek. No nechám se překvapit. (:

26.11.2013 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Po vcelku dost negativních komentářích na knihu z mého okolí jsem stále váhala zda mám marnit čas se čtením a nebo ne.. Nakonec jsem se, ale přemohla a knížku jsem přečetla za necelé dva dny. :) Jediné co bych, ale knize vytkla bylo to, že se celou dobu "nic moc" nedělo a pak se na konci(v posledních kapitolách) odehrály všechny napínavější souboje a atd. Jinak se mi kniha líbila námětem a i obalem. Nejoblíbenější postavou z knihy by pro mě byl určitě Cam, který ač byl evidentně zlý(ale to mi stejně nevadí) měl skvělou osobnost a já si ho hrozně oblíbila. Hodně se mi líbil prolog, který mě vyburcoval ke čtení a pak epilog díky kterému se už těším na další díl. Dávám 2 hvězdičky a doufám, že budou další díly lepší než ten první! :)

23.10.2013 2 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Poslední díl mě vůbec nezklamal až na ten konec trochu. Všechno bylo skvěle napsané, ale ke konci se mi to lehce zdálo tak trochu urychlené. Ale jinak to bylo opravdu skvostné (především bály a šaty které byly v knize popisovány). Líbilo se mi, jak do sebe nakonec všechno zapadalo jako např. když se Gwen potřetí přenášela (v první knize) a uviděla sebe s Gideonem jak se líbají. Celé trilogie je super a stojí za to si jí přečíst. :))

18.10.2013 5 z 5