natalie8531 natalie8531 komentáře u knih

Slovník lásky Slovník lásky David Levithan

Víc geniálnější knihu jsem zatím nečetla. Za mě super!

08.10.2015 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Má to zápletku, má to spád, má to humor. Je to přesně takové drama, jaký by mělo být.

02.10.2015 4 z 5

Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně John Irving

Na knihu jsem narazila v knihovně, tak jsem si řekla, že bych siji mohla přečíst. John Irving je pro mě velice dobrý spisovatel, ikdyž za sebou mám pouze dvě knihy. Ale podle mě Svět podle Garpa nic z jeho děl nepřekoná.

30.09.2015 2 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Naprostá klasika. Líbí se mi příběh, prostředí..

26.09.2015 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Co k této knize napsat.
Zajímavá myšlenka.
Jednoduše.
Zaujala mě.

18.09.2015 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Autorka vedla velice zajímavý život. Začala jsem uvažovat o tom, zda bych zvládla to, co ona dokázala. Hodně by se mi to líbilo, avšak vím, že já si raději sednu doma do křesla s další skvělou knihou :)

28.07.2015 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Moje první kniha od autora. Jedním slovem páni..kniha jsem měla přečtenou jedním dechem, příběh mě chytil za srdce, konec rozplakal.
Mám chuť si přečíst najednou celou jeho tvorbu.

27.06.2015 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jsem velice ráda, že jsem si ji přečetla. Na hodně dlouhou dobu se stane mou nejmilejší knížkou :)

26.05.2015 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Díky autorce jsem si připadala jako pořádný lenoch. Když si představím ten život na samotě, kde skoro nic nefunguje, určitě to ve mně budí respekt! A za nic na světě bych nechtěla takové sousedy..už při pomyšlení na ně se mi dělala husí kůže.Brr. Vtipně napsaná kniha, určitě jen doporučuji.

16.04.2015 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Poprvé mi přijde, že seriálové zpracování je lepší než kniha. Na tuhle knížku jsem se chystala a těšila celkem dlouho...a tak mě nakonec trochu zklamala.

21.03.2015 2 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Krásně popsány osudy všech postav, nejvíce tedy hlavní postavy. Někdy jsem se k ní dost přemlouvala, ale nakonec jsem ji dočetla a celkem se mi líbila. Některé pasáže se mi zdáli trochu nudné, mohla by být kratší.

15.03.2015 3 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Jestliže mi kniha něco dá, něco ve mně zanechá, považuji ji za velice dobrou knihu. Tahle patří k této skupině. Jsem velice ráda, že jsem ji dostala do rukou, protože mi otevřela oči a pomohla mi uvědomit si, co je vážně důležité - sebeláska. A tohle by měl vědět každý a proto ji doporučuji.

02.02.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Líbila se mi myšlenka díla. Sem tam to bylo vtipné, Greenovu tvorbu mám ráda. Jeho knihy se čtou jedním dechem. Avšak tahle kniha se mi zatím líbila nejméně.

10.01.2015 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tohle je přesně ten typ knihy, kterou by si měl každý přečíst a je to taky ten typ knihy, kterou máte chuť přečíst jen jednou. Já osobně jsem se k ní občas přemlouvala, pákrát jsem ji odložila, ale když jsem ji dočetla, pár minut jsem jen seděla a mlčela...jenom páni!

04.01.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Občas si člověk přečte nějakou knížku a pocítí až fanatickou potřebu přesvědčit úplně každého, aby si ji přečetl také, protože se mu zdá, že je to jediný způsob, jak náš roztříštěný svět uvést zase do pořádku."

Netřeba slov, nádherně napsaný příběh. Jen tak dál Johne!

13.11.2014 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Velice náročná kniha. Člověk musí u ní někdy opravdu přemýšlet, aby vůbec věděl o co tam jde.

13.11.2014 3 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Knihu jsem přečetla kvůli povinné četbě.
Někdy mi přišla chaotická, nechytala jsem se myšlenky...asi bych se k ní znovu nevracela.

17.10.2014 2 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha posloužila, jak měla.
Nádherně napsána. Inspirativní hlavně k tomu, aby člověk našel sebe sama a své vlastní štěstí.
Mohu jen doporučit!

25.09.2014 5 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Taková oddechovka :-) I přes to, vracela jsem se k ní velice s namáháním. Už v půlce jsem si říkala, kdy už skončí, že už se tam toho moc nemůže stát, ale kniha dále pokračovala..Nenadchla mě ani nezklamala.

12.09.2014 3 z 5