Naraca Naraca komentáře u knih

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Opět váhám s hodnocením, 2 nebo 3 hvězdy? V každém kritickém komentáři zde nacházím své vlastní výtky - kniha je sice čtivá, ale obsahuje dost nedomyšlených momentů, které mi svým způsobem kazí dojem z celé série. Co nebylo zmíněno, nebo jsemsi toho v žádném komentáři nevšimla - smrt Aba přestává dávat tak docela smysl. (SPOILER) Opěvovaný a nejnadanější lovec své doby má pod domem bunkr a v něm nemá jedinou zbraň (?!), pro kterou by si mohl dojít a bránit se? Že vážně nemá v tak perfektně vybaveném bunkru schovanou zbraň, obzvláště když ví, že si o něm vlastní rodina myslí, že je blázen... Tak to je asi vážně blázen.
Nicméně si i 5. díl přečtu.

11.03.2020 3 z 5

Jsem ráda, že jsem si při půjčování téhle knížky neověřovala hodnocení zde, protože bych ji jinak zavrhla a nechala v knihovně na polici. Je to lehké oddechové čtení, taková jednohubka. U některých "pohádek" jsem se upřímně smála, především u té svatební. Nicméně jsou to pohádky opravdu spíš pro rodiče, neumím si představit, pro jakou věkovou skupinu dětí by ta kniha mohla být, aby je aspoň trochu bavila.

30.09.2019 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

U prvních dvou knih série jsem neměla problém přestat číst (klidně na týden, číst souběžně jinou knihu, atd.), třetí díl mě opravdu potěšil, je znát, že se Kotleta v postapo světě dobře aklimatizoval.

07.06.2019 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Tentokrát jsem s hodnocením na vahách. Připadá mi, jako by si autor místy říkal - Jak bych to vše jen ještě víc zkomplikoval a natáhl? Tím se pro mě stal děj dost předvídatelný a některé rádoby překvapivé situace rozpačité. Milostný příběh dvou podivných dětí na mě působil nemotorně, jako našroubovaný až dodatečně - Jo a abych nezapomněl, oni se vlastně milují, tak jim to tam taky napíšu!

Ale (!) stejně musím v sérii pokračovat, protože mě tenhle podivný svět jednoduše baví a jsem zvědavá, co přinese další díl. Pochopitelně budu doufat, že se odkudsi objeví naše ztracená podivná kamarádka.

29.05.2019

Zapomeňte na film a nějaké nálepkování, prostě si užijte příběh jednoho sympaťáka, který přebíhá mezi deštivým počasím ve světě obyčejných lidí a sluncem ve světě smyček a podivínů. Fotky klidně přeskočte, pokud si chcete užít více své vlastní fantazie (mně se ale líbí).

10.05.2019 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Celkem se ztotožňuji s Joanne Harris, která je citovaná na zadní straně knihy: "Některé knihy prostě čtete. Jiné si vychutnáte. A některé knihy (jako je tato) prostě vstřebáte, srdcem i duší."
Vyvolává ve mně pocit tepla, přesně se hodí do dešťivých dnů, kdy jsem ji četla.

05.05.2019 5 z 5

Princezna a pytlák Princezna a pytlák Roald Dahl

Asi nejvhodnější slovo, kterým definovat tyto krátké pohádky pro dospělé, je "milé". Milé čtení.

16.04.2019 5 z 5

Pokud se nemůžete rozhoupat k radikálnímu větrání skříní, polic a vůbec, může být tahle kniha malým popostrčením - najdete tu návod kde začít, jak postupovat a čeho se vyvarovat. Nebudete muset vymýšlet vlastní taktiku úklidu, ten samotný si pochopitelně odedřete sami (a nebo můžete zůstat líní jako já a užívat si všechny ty věci, které vám dělají radost, protože vyhazovat je by vám radost nedělalo =) ).

12.04.2019

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Nutně si musím přečíst zbylé příhody strýčka Oswalda!

12.04.2019 5 z 5

Interview se strašidly Interview se strašidly Marcela Kohoutová

Četla jsem ji někdy na 1. stupni a moc se mi líbila.

12.04.2019 5 z 5

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Už při luxování nebudu myslet na nic jiného než na to, kolik vesnic a měst jsem pobořila...

04.04.2019 5 z 5

Praktické bylinářství a přírodoléčba Praktické bylinářství a přírodoléčba Jan Soukup

Vlasně jsem se při pročítání docela bavila. Mám teď ještě raši chmel, jitrocel a další všeléky =D.

04.04.2019 4 z 5

Krhútská kronika Krhútská kronika Ervín Hrych

Lomikel nemá nosu - co by si s ním v kanálech taky počal! Nemá oči a uši, protože je vševědoucí a nemusí tudíž poslouchat nějaké kecy.

28.03.2019 5 z 5

Gottwaldovi do ouška Gottwaldovi do ouška T. R. Field

Soudruzi, to zde je traktor!
To je důležitý faktor.
Až to všechno zvoráme,
tak ten traktor prodáme.

28.03.2019 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se přidala k početným Alanovým příznivcům, další rok života tohto přestárlého dědka byl tudíž povinnou četbou. Pravda, stoprvý rok je o něco slabší než předchozí, ale stejně naplnil má očekávání - lehké čtení a humor.
Po poslední stránce drhého dílu tudíž hodlám mezi Alanovými příznivci zůstat. A přestože mu přeji ještě dlouhý život plný tajných agentů, kořalky a výbušnin a lepší společnosti než Kima a Donalda (ten mě hodně pobavil), doufám, že ho prožije pouze v autorově mysli, protože třetí kniha už by mohla být nepoživatelná jako čaj z třikrát použitého sáčku (nebo si doplňte jinou vhodnou metaforu pokud se vám ta moje nelíbí).

28.03.2019 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Murakami se musí v klidu vychutnat, vyžaduje bdělého čtenáře a souvislejší četbu. To se mi tentokrát nepoštěstilo a knihu si za čas musím zopakovat. Poté přidám i tu poslední hvězdičku, kterou si Hon na ovci určitě zaslouží.

24.03.2019 4 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Měla jsem rozepsané dlouhé hodnocení Kluka z kostek, ale smazala jsem ho. Jasně, mohla jsem se tu rozepisovat o tom, že mě ke knize přivedl Minecraft (ne autismus, na rozdíl od většiny čtenářů), jak a v čem mi připadlo nelogické chování Samových rodičů, jak mi připadaly postavy na začátku ukňourané a chvílemi snad i protivné, .... Ale kdyby bylo v příběhu vše tak, jak si to představuju já, tahle kniha by buď vůbec nemusela být napsána, nebo by byla k smrti nudná.
Kluk z kostek je čtivý a povedený tak jak je, to prohlašuji jako unavený rodič (ha ha ha).
Knížku si sice nepoběžím koupit do nejbližšího knihkupectví, aby se mi vyjímala v knihovně, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

15.03.2019 4 z 5

Bořík, Bohoušek & spol. Bořík, Bohoušek & spol. Vojtěch Steklač

Taková česká verze malého Mikuláše.

15.03.2019 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Dočteno a vlastně ani nevím, co sem napsat. Čekala jsem něco úplně jiného. Nikdykde se mi dobře četlo, příběh byl vcelku jednoduchý, o to složitější ale bylo prostředí Podlondýna (chvílemi jsem nevěděla, jestli jsme zrovna ve stoce, metru, na povrchu nebo v tajemné uličce z 18. století, to pro mě bylo trochu rušivé).
Velmi se mi líbili obyvatelé Rubu, postavy dvou hlavních hrdlořezů mě bavily asi nejvíc. Že vše nebyo vysvětleno mi nijak nevadilo, stačí zapojit vlastní fantazii a doplnit si díry v příběhu sám.

12.03.2019 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Jako dítě jsem tuhle knihu milovala.

12.03.2019 5 z 5