namoki namoki komentáře u knih

Původ totalitarismu I–III Původ totalitarismu I–III Hannah Arendt

Moc zajimava knizka, podava srovnani totalitnich systemu a snazi se ukazat, jak vznikaji, dostavaji se k moci, jak funguji a jak ovlivnuji lidi zijici uvnitr. Moc doporucuji k precteni

26.12.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika, skoro povinnost si precist :-) Opravdu doporucuji,je to moc ctive a poucne

29.07.2013 5 z 5

Moc pekny pribeh, clovek si porad rika, je to blazen, nebo co kdyby ne?... Druhy dil to hezky uzavrel. Doporucuji i film, Kevin Spacey byl vazne vyborny

26.08.2020 4 z 5

Císařovna Císařovna Norbert Frýd

Pomerne zajimavy i kdyz trochu smutny pohled na mysleni a zivot dvou clenu habsburske monarchie te doby. Ta vychova a cely jejich dalsi zivot jakoby ve vakuu, kdy vlastne vubec nechapali, co se kolem nich deje... Bylo mi jich obou spis lito

26.12.2013 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Dalsi dil vyborne serie Temna vez. To se neda komentovat, to se musi proste cist!

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knížka mě mile překvapila, velmi dobře se četla. Autor vymyslel zajímavý příběh, skoky v kapitolách mi nevadily a těšila jsem se na vyvrcholení. A to byla asi nejslabší část, bohužel. Působí nedomyšleně, nedotaženě, plno důležitých věcí není vůbec vysvětleno.. Škoda většina knížky se vážně povedla. A jak už někdo psal i já v tom viděla možná inspiraci Kingem, což vůbec nevadí :-)

27.01.2024 4 z 5

Vejce naruby Vejce naruby Ondřej Neff

Moc příjemné čtení, co povídka to zajímavá myšlenka. Mám příběhy pana Neffa moc ráda. Opět mě nezklamal.

25.06.2022 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knizka ctiva a moc zajimavy vhled do vztahu cernosskych hospodyn v belosskych rodinach na americkem jihu. Je videt jak byla spolecnost a vztahy behem 60tych let otroctvim stale poznamenana a zaroven jak nic vlastne neni cernobile... Doporucuji precist, nuti to k zamysleni

26.08.2020 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dobre napsany pribeh a jeden z mala, kde jsem se tesila, jak to nekdo uz konecne hlavnimu hrdinovi nanda :-) Druhy pribeh - Telo, me osobne moc nezaujal. King napsal mnoho lepsich, tento radim k prumeru.

26.12.2013 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Obsahle ale pribeh chytne a nepusti az do konce

26.08.2020 5 z 5

Světlo Země Světlo Země Arthur Charles Clarke

Knizku bych zaradila do prumeru, co se ACC tvorby tyce. Ctiva byla docela dobre, nenudila jsem se, ale na Odyseu nebo jine jeho romany to nema. Kazdopadne za precteni stala :-)

05.08.2014 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Posledni dil serie a jak me se tezko loucilo se vsemi hrdiny! Urcite se nekdy vratim a prectu znova :-)

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Uzasne napsana detektivka. Pribeh skoncil a ja porad nevedela, kdo byl tedy ten vrah :-) Jeste ze tam byl stranku epilog s vysvetlenim. Jedna z mych nejoblibenejsich detektivek od ACh

Nespavost Nespavost Stephen King

Spolecne s Temnou vezi moje zatim nejoblibenejsi knizka. Jak se mi Kinga uz parkrat stalo, bylo mi lito, ze je konec :-) Moc doporucuji

Osvícení Osvícení Stephen King

Musim rict, prvni jsem videla vyborny film s J.Nicholsenem a moc jsem uz nechtela cist. Ale sla jsem do toho a vubec nelituji, skvele napsano!

Svědectví Svědectví Stephen King

Vyborna knizka, pribeh byl psany jako vzdycky zajimave a byl propracovany. Jen toho nabozenskeho motivu se mohl King vyvarovat a nechat na kazdem, co si vybere :-) Jinak nemam co vytknout

19.10.2013 4 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Vyborna knizka, precetla jsem ji jednim dechem a musim rict, ze film (i kdyz vyborny) se ji proste v zadnem pripade nevyrovna.

29.07.2013 5 z 5

Bůh s. r. o. Bůh s. r. o. Ondřej Neff

Pěkná sbírka povídek, některé lepší některé horší, ale celková úroveň podle mě vysoká. Já byla spokojená :-)

05.08.2023 4 z 5

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Knížka se četla celkem dobře, občas je to dost užvaněné, ale to i jiné knížky od Heinleina :-) Mezi jeho ostatními knížkami, bych tuhle zařadila k lepšímu průměru. Ráda se nad některými úvahami a srovnáními v příběhu ještě zamyslím... Nejvíc se mi zatím líbila díla Až za slunce západ plout a Metuzalémovy děti.

06.06.2023 3 z 5

Číslo bestie Číslo bestie Robert A. Heinlein

Tak dočteno napotřetí se sebezapřením... Zdlouhavé, nekonečné dohady, kdo je a není a bude kapitán i několik stránek, do toho zvláštní partnerské/sexuální vztahy... Paralelní světy moc nepopsané, tam mi přišlo, že se vůbec potenciál nerozvinul, dej se děsně vlekl... Za mě teda asi nejhorší, co jsem od autora kdy četla.

04.06.2023 1 z 5