NaiTenshi NaiTenshi komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Karanténa a malá studijní krize mě přivedla k přečtení si mé oblíbené ságy znova. A protože jsem první díl četla naposledy asi v páté třídě, bylo to příjemné zavzpomínání. J. K. Rowling je mistryně vyprávění a popisu, v kombinaci se skvělým překladem pana Medka na vás kniha dýchá kouzelnou atmosféru. Oblíbila jsem si hlavně smolaře Nevilla a jeho eskapády, a pak samozřejmě Rona. Kdo by nechtěl mít takového kamaráda? První díl je takový hodně pohádkový, proto ho mám tolik ráda.

21.11.2020

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

I když tragický příběh Anny a její rodiny znají všichni a víte jak knížka skončí, stejně doufáte v šťastnější konec, který se nakonec nekoná. S Annou si prožijete dva roky a zaznamenáte proměnu malé puberťačky ve skoro dospělou rozumnou mladou dámu. Díky stylizaci zápisů do dopisu máte pocit, že je Anna vaše kamarádka a příběhy ze zadního domu vypráví přímo vám. Nebudu vám lhát, i když jsem věděla, že to s ní neskončí dobře, brečela jsem jako želva.

29.12.2018

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ke knížce asi toto. Poslouchala jsem ji jako audioknihu už tak tři měsíce zpátky a pořád ve mě hlodá a je mi úzko, kdykoliv si na ni vzpomenu. Tleskám nejen autorce Petře Dvořákové, ale i Veronice Khek Kubařové a Andree Černé za namluvení.

08.02.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Ač to nebylo lehké čtení, kniha se mi četla jedním dechem. Během četby jsem zažila neskutečnou vděčnost za, z mého pohledu, úplně banální věci. Že můžu sedět na posteli a vůbec si tu knihu číst, že mohu poslouchat interprety z různých zemí, za spoustu věcí, které pro jsou pro Severokorejce naprostou utopií. Nejvíc mě zasáhl příběh feministky, hlavně osud jejího kamaráda z dětství, to jsem se rozbrečela. Nedávno se na Twitteru někdo ptal, která kniha mě nejvíc ovlivnila. Tahle, rozhodně tahle.

19.01.2021 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Konec mě sice lehce zklamal, ale i tak jdu do plných. Moje úplně první audiokniha a měla jsem teda šťastnou ruku - Anna Kameníková příběh načetla naprosto výborně a knihu tak posunula na úplně jinou úroveň.

Jinak k samotné knize - každou kapitolu jsem si neskutečně užila i jako někdo, kdo k Japonsku nemá nějaký hlubší vztah a nikde se o něj extra nezajímal. Opravdu velice povedený debut. Postavy symlatické, uvěřitelné a dobře napsané. Odpočinková četba pro náročné čtenáře. To usínání s vyprávěním Jany mi bude chybět

30.08.2023 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Svěrák je národní poklad a mistr slova. Tohle byla moje první kniha od něj, ale rozhodně ne poslední. Málokdy se směji nahlas, ale tady se mi to povedlo.

19.07.2019 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tak a mám nového favorita na mou oblíbenou knihu. Oceňuji zejména styl, jakým je kniha napsaná. Ačkoliv uznávám, že děj není zrovna pro každého, zejména pro slabší povahy. Já mám však hroší kůži, proto jsem si knihu zamilovala a plnými doušky hltala každé slovo pana Koprfingla. Líbí se mi, jak groteskně jsou vyjádřeny některé situace a ještě nikdy jsem neměla při četbě takovou husinu, jako když Kárl vraždil, tedy pardon, spasil Miliho. Pět hvězdiček zaslouženě.
PS: Co kdybych tě, drahá, oběsil?

01.03.2019 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Čím to? Film je po mě skvělý, ale kniha? Ne, pan Wiewegh není můj šálek kávy.

13.08.2017 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Začátek velkého příběhu, tenhle mám nejradši, protože je ještě takový pohádkový. :)

11.07.2017 5 z 5

Jak čtu níže, kniha k mému překvapení získala dosti negativních komentářů...No, tak zase budu trochu jiná. Mně se naopak moc líbila. Sice bych byla radši za klasickou prózu než za formu scénáře, ale rychle jsem si zvykla. Bylo hezké pozorovat, jak se mají moji hrdinové jako rodiče školáků. Děj mě okamžitě vtáhl, konec dojal. A hlavně postava mladého Malfoye mi dost přirostla k srdci.

27.05.2017 4 z 5

Dana Krejčíka mám moc ráda. I přesto jsem napřed nečekala od knížky nic víc než milou oddechovku. A spletla jsem se. Dan dokázal pobavit, ale i neskutečně dojmout a některé kapitoly rozhodně nebyly jen oddechovky. Jeho talent na vyprávění je vážně neskutečný. Krásná knížka, ke které se budu ráda vracet.

24.12.2022 5 z 5

Jeden z nás: Příběh o Norsku Jeden z nás: Příběh o Norsku Åsne Seierstad

Dávám jasných pět. Bez debaty. Kdyby to šlo, dám daleko víc. Åsne Seierstad předvedlea výbornou práci a já jsem jí moc vděčná. Tuhle knihu bych k přečtení doporučila úplně každému. Ne snad kvůli 'tomu člověku'. Ale kvůli výborné práci Åsne Sierstad. Kvůli Bano, Simonovi, Gunnarovi, Andersovi a 73 dalším nevinným lidem, kteří 22. července přišli o život. Kvůli Viljarovi, který sám přežil, ale přišel o kamarády. Kvůli Sæbøvým, Rashidovým a dalším rodinám, které už nejsou a nikdy nebudou kompletní.

Skoro 600 stran jsem přečetla jedním dechem a během čtení se mnou cloumaly snad všechny emoce. Křičela jsem a brečela. Nečekala bych, že mi 'toho člověka' bude zpočátku líto, hlavně v kapitolách líčící jeho dětství a dospívání. Přestože ho kniha zkoumá z několika stránek, měla jsem při líčení jeho chování po 22.
červenci chuť knihu vzít a silně ho s ní udeřit do jeho odporného nacistického obličeje.

To všechno jsou emoce, které ve vás kniha vyvolá. Já ji teď na čas odložím a časem se k ní vrátím. Respektive do kapitol, které mluví o Bano a Simonovi, jejich snech, které nestihli uskutečnit. Aby se na ně nezapomnělo.

Děkuji Åsne. I za vysvětlení, proč se kniha jmenuje 'Jeden z nás'. Děkuji.

22.02.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Mám stejný názor jako AmoreLeget. Na knihu jsem narazila v rámci maturitní četby a kdyby nebyla tak krátká, tak ji snad ani nedočtu. Otřesné dokola se opakující dialogy a neskutečně líný děj. Z vyjímkou starého Candyho nesympatické postavy a předvídatelný průběh. Jsem ráda, že ji mam za sebou a mohu říct, že už se k ní nikdy nevrátím. Škoda, těšila jsem se a čekala jsem toho daleko víc.

29.12.2018 1 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Jako velkého fanouška Britské královské rodiny jsem z této knihy, co jsem dostala k narozeninám byla nadšena a ani trošku mě nezklamala. Milá oddechovka, přečtená jedním dechem a ještě jsem se nasmála. Jediné co bych jí vytkla, je překlad. V Irsku jsem si koupila originál, na který se těším ještě víc. I přes tento malý hřích nemůžu hodnotit jinak jak plným počtem hvězdiček.

10.07.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Co k Malému princi říct ? Prostě srdcovka.

08.01.2017 5 z 5

Kdo Karolíny tvorbu zná, tak mu styl psaní vadit nebude, ba naopak. Oceňuju, že se autorka snažila přiblížit životy obrozenců laické veřejnosti a text je, na rozdíl od různých akademických děl, srozumitelný. Průvodce jsem přečetla za pár dnů a rozhodně jsem se nenudila. Grafická stránka je sice trochu chaotická, ale tipy na knihy přišly vhod.

10.03.2023 4 z 5

Studuji žurnalistiku, takže tahle knížka pro mě byla naprostý must read. Martin Řezníček je stejně skvělý vypravěč jako novinář, první část se mi četla jedním dechem a byla pro mě nejzajímavější. Druhou jsem četla v době, kdy Trumpovi stoupenci napadli Kapitol, tak jsem ji musela na chvilku odložit, ale i tak odhalila spoustu zajímavých příběhů. Zdůrazním určitě střelby na amerických školách, to se mi tajil dech. V třetí části mě oslovilo hlavně líčení amerického vzdělávacího systému. Krásná kniha, kterou můžu doporučit nejen studentům žurnalistiky.

11.02.2021 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňu miluju celý život, ale po její knížce jsem sáhla až teď, když jsem potřebovala nějakou oddechovku. Knížka mě naprosto nadchla, svůj podíl na tom mají i nádherné ilustrace Lely Geislerová. Aňa v SJK říkala, ať si to radši lidi jenom prohlíží a já říkám - To by byla škoda Aňo. Zápisky mě pobavily, dojaly a donutily mě se zamyslet. Většinu času jsem se ale musela usmívat, jazyk mi moc sednul a byla to pro mě příjemná změna. Moc za tuto knihu děkuju, přesně tohle jsem teď potřebovala.

06.02.2021 4 z 5

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Světlo se láme! Asi první cimrmanovka, kde mě úvodní seminář bavil více než samotná hra.

21.02.2019 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Asi před minutou jsem ji dočetla a zapínám okamžitě notebook, abych dokázala zachytit nejranější pocity. Takže - Kájo, Králíku, Karle, Kovy...děkuji. Sleduji tě už hodně dlouho. Přesto jsem ke knížce byla ze začátku poměrně skeptická, přecijen předchozí "youtuberské" knížky jako ono slavné "Já, jůtuber" nebo "Gogo, chalan z internetu" byly dost propadáky. Věděla jsem však, že tobě nejde jen o zisk a stejně jako koncipuješ tvá videa, chceš především aby si divák, popř. čtenář něco odnesl A tak se přesně stalo. Jsem plná krásných myšlenek, které jsi uvedl například v kapitole O cestování nebo O lásce. Jsem pobavena veselými historkami z tvého dětství. Jsem dojata z líčení tvé skvělé rodiny a vyprávění tvého coming outu. Jak píšeš na konci - ta knížka je skutečně O všem. Čtenář zažívá chvilky dojetí i pobavení, smutku i fascinování. Je jen málo knížek, kterým dám s čistým svědomím pět hvězdiček, ale tato mezi ně vskutku patří. Nevím, proč jsem to pojala jako dopis autorovi. Možná proto, že zachycuji aktuální čerstvé pocity a během čtení má čtenář pocit, že Kája sedí naproti a vše vám vypráví. Děkuji, že jsi se odhodlal k takovému kroku a knížku napsal. Dáš tím fanouškům určitě více než klasické tričko nebo náramek. Za to ti děkuji, děkuji, děkuji.

29.04.2018 5 z 5