nai.ivka nai.ivka komentáře u knih

Mimo hranice Mimo hranice Val McDermid

Anglická detektivka staršího střihu, tento druh mám ráda. Děkuji adventnímu kalendáři palmknih :)

19.04.2018 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Rozdělení tohohle vymyšleného světa mi bylo od začátku krajně nesympatické.

15.04.2018 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Totální nuda a ztráta mého času. Vydržela jsem to třetinu knížky. Je to divné až úchylné, rozvleklé.

10.04.2018 1 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Slušná detektivka. Oddychová knížka. Dost napínavá a autor se naštěstí nevyžívá v líčení utrpení obětí. Detektiv trochu mimoň, což zas tak moc nerušilo, i když se vším si poradil, všechno zvládnul, věděl předem.

09.04.2018 4 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Dobrodružné a dívčí, to sedí. Jako holka jsem hltala knížky pro kluky, z téhle bych byla unešená.

08.04.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Z půlky jsem přeskočila na konec, abych zkrátila svoje utrpení. Téma mi nebylo moc po chuti. Nemusí to být špatná knížka, jen mi nesedla.

07.04.2018 3 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Jen jsem tu knížku nakousla a ten začátek byla nechuťárna. Zvědavost mě naštěstí nedonutila se zapřít a přečíst ji. Asi jsem o nic nepřišla. Pro mě ztráta času.

07.04.2018 1 z 5

Bojovala jsem za Alláha Bojovala jsem za Alláha Johanna Al-Sain

Johanna al-Sainová je pseudonym.
Ernst Schrupp je teolog; provázel autorku v době jejího těžkého rozhodování.
PŘÍLOHY přinášejí čtenáři důležité informace o světě islámu.
Zajímal mě příběh dívky, proč křesťanka přestoupí k islámu.

07.04.2018 4 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Do svatby se mi to líbilo, pěkná pohádka. Pak to začalo být uhozené jako romance, tak nevím jestli budu chtít číst další díl. Aspoň se mi hodila do čtenářské výzvy.

04.04.2018 3 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Seriál si pamatuju z dětství, tak moc se mi líbil. Knížka je ale ještě lepší.

04.04.2018 5 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Závěr série, kterou si ráda přečtu víc než jednou.
Chtěla bych číst další knihy autora, ale buď ještě nejsou přeložené nebo nejsou e-knihy, škoda.

31.03.2018 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Knížka, která se nejen čte jedním dechem, ale také mi zodpověděla pár mých otázek ohledně toho proč někteří lidé u nás by radši zpátky staré časy. Ne že bych něco z toho sama nevěděla, ale je toho víc, i to co do nás prali od jeslí všechnu tu propagandu, i to nás hodně ovlivňuje a někteří z toho stínu minulosti nejsou schopní vystoupit.

28.03.2018 5 z 5

Chceš jablko? Chceš jablko? Anna Malinská

Chceš jablko? Tak si je vypěstuj. Četla jsem ji jako dítě a moc se mi líbila.

27.03.2018

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Super začátek série, už aby byl další díl. Nechce se mi věřit, že to je prvotina.

27.03.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Líbí se mi, že lidé, kterými zabydluje svoje příběhy, nejsou černobílí, i hlavní hrdinové mají svoje chyby. Z těch tří knížek autorky se mi nejvíc líbila Hana a těším se na další její knížku.

26.03.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hodně zajímavé číst o časech co jsem nezažila až po roky, které si už pamatuju prostřednictvím tří generací.

25.03.2018 4 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Historky o dětech se skoro nedají pokazit :) a tady jsou dost vtipné.

24.03.2018 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Smutné čtení, nemám potřebu si číst příběhy z nepovedeného manželství, vzala jsem si knížku jen kvůli čtenářské výzvě. Pořád jsem u toho musela myslet na to, že spisovatelka byla týraná a nakonec manželem zabitá žena.

23.03.2018

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Ze začátku to byl pomalejší rozjezd a pak to bylo akční. Pohádkový konec jsem přivítala :) Sérii jsem dala cílovce a nezaujala. Tak mi vlastně není jasné pro koho to bylo psáno.

23.03.2018 5 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Myslím, že mi v hlavě uvízne jen pár receptů. Kniha se trochu táhne, že začátku mi přišla vtipná, ale pak to nějak vyčpělo či co.

22.03.2018 3 z 5