Mycak Mycak komentáře u knih

Francouzky umí žít Francouzky umí žít Mireille Guiliano

Oddechovka pro dobrou náladu, okořeněná francouzskými recepty a tipy. Mě se líbila kapitola o vínech a jak správně vybrat to "své" a postřehy ke stolování.

25.10.2013 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nejméně polovinu knihy bych vyhodila. Zápletka ke konci alespoň trochu udržela mou pozornost. A konec- americký happy end. Moc mě to nebere.

24.10.2013 3 z 5

Hora smrti Hora smrti Arnošt Černík

Velmi čtivá. Potěší všechny příznivce horolezecké literatury. Přehled úspěšných i neúspěšných expedic k holé hoře-hoře smrti, Nanga Parbat, od prvních krůčků až do roku 1969.

02.10.2013 5 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Konečné řešení židovské otázky z druhé strany. A nejen to, život Rudolfa Hosse od dětství až po norimberské procesy. Líčení událostí se stoickým klidem, který mi na klidu nepřidal. Občas psychicky náročná kniha, ale ukázala mi zase pár nových věcí, které ve škole "zapomněli" zmínit.

30.09.2013 4 z 5

Válečný reportér Válečný reportér Patrick Chauvel

Války a bitvy zachycené fotoaparátem Patricka Chauvela. Knihu jsem zhltla jedním dechem. Zároveň mi přivodila mrazení a několik nočních můr. Obdivuji a zároveň nechápu autora a jeho povolání. Doporučuji si přečíst.

21.08.2013 5 z 5

Cílem je vrchol Cílem je vrchol Peter Habeler

Malý průvodce životem jednoho z nejlepších horolezců planety. Formou rozhovorů a autorových vlastních příspěvků je zde popsána kariéra tohoto lezce nejen v domovských horách, ale i na nejvyšších kopcích světa. Jeho vrcholy i pády.
Poutavé horolezecké čtení tohoto nesmírně příjemného a skromného muže.

13.08.2013 5 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Čtivá, začátek zbytečně protahovaný, následně spád a dobrý závěr.

07.08.2013 3 z 5

Trapasy po francouzsku Trapasy po francouzsku Tanja Kuchenbecker

Bavila mě, jako příprava na výlet do Paříže je super.

22.07.2013 3 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Tento díl se mi líbil. Čtivý, spád a zajímavá zápletka. Konec ale zbytečně protahovaný.

22.07.2013 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Velmi silná kniha. Bavila mě od začátku do konce. Autorův sloh mi učaroval. Jeho rozvitá souvětí, která neztrácejí myšlenku a neutíkají o tématu mě nadchly. Četla se mi moc dobře.

22.07.2013 5 z 5

Očekávala jsem něco poutavějšího a vtipnějšího. Byla jsem ráda, že jsem na konci a můžu ji odložit a zapomenout.

22.07.2013 1 z 5

Za mě jo. Předčítala jsem některé pasáže manželovi a bavili jsme se. Teď koluje po rodině. Kdyby zabránila aspoň jednomu z mnoha nedorozumnění mezi mužem a ženou, tak proč ne.

04.04.2013 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

První má kniha L.Childa, nepotěší-neurazí. V tomto žánru znám určitě lepší, ale zase mě neodradila od přečtení dalších kousků autora.

04.04.2013 3 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Čte se dobře. Ale od Browna jsem četla i lepší.

04.04.2013 3 z 5

Slovník lásky Slovník lásky David Levithan

Moje první, celá přečtená kniha v angličtině. Doporučuji pro ty co se chtějí "rozečíst" před opravdovou knihou. Ty kratinké příběhy se mi ale většinou líbily, někdy jsem v nich našla podobnost s vlastním pojetím dané situace.

20.03.2013 2 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Chvílemi čtena jen z jakési nutnosti knihu dočíst, chvílemi mě ale náramě bavila. Není to čtení pro každého, dokonce si myslím, že jako povinná četba na střední škole není úplně vhodná. Né všichni vydrží číst dost dlouho,aby nakonec docenili její kvalitu.

20.03.2013 3 z 5

Klub cizoložníků Klub cizoložníků Tess Stimson

Reálný pohled do ložnice manželů a milenky. Máme zde klasický případ nevěry. Narozdíl od většiny podobných knih ale viděn očima všech třech zůčastněných, což mi nedalo možnost odsoudit nebo "fandit" jen jedné postavě. Všechny totiž mají svou pravdu a důvody. Konec je sice předvídatelný, ale asi to tak v životě opravdu funguje. Jednou větou: Ze života. Bohužel.

29.02.2012 4 z 5

Dva roky spolu Dva roky spolu Jiří X. Doležal

Knihu jsem si přečetla, protože mám ráda Alexiny i Jiřího sloupky. Stejně tak trefně popsali v knize své krátké manželství.Otevřeně, bez zábran, o sexu i uklízení, prostě tak jak to chodí. Kniha je oddechovka, kterou člověk přelouská za chvilku a rozhodně mu nezůstane hlava zavalená filozofickými otázkami. Psané slovou obou autorů, je rozhodně hodnotnější a stylovější než jejich veřejné projevy, proto bych se nenechala odradit. Literární zázrak ovšem nečekejte.

04.01.2012 3 z 5