Hora smrti

Hora smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70168/hora-smrti-70168.jpg 5 9 3

Kniha, která popisuje horolezecké dobývání Nanga Parbatu od prvního pokusu po úspěšný výstup Hermanna Buhla.

Rade
23.02.2015 5 z 5

Tak tohle je úžasná kniha. Tím působivější, že jde o popis skutečných událostí... Četla jsem v mládí opakovaně, prožívala osudy horolezců v zimě, vánici, ve výšce s nedostatkem kyslíku. Výborně napsané, skvělý autor, který tragicky zahynul v horách daleko od domova...

Richie1
17.08.2014 5 z 5

Nanga Parbat - Holá hora, hora smrti. Kdo se hory dotkne, zahyne ... koluje podhůřím strašlivá pověra.
I za nejjasnějšího dne, kdy slunce září o závod, jako by se svrchu Holé hory snášel mrak, jehož chlad proniká až do kostí.
"Neviděli jsme ho, jenom cítili. Je to mrak strachu, mrak smrti," říká o Nanga Parbatu Tenzing Norkej, král himalájských vůdců, tygr tygrů, přemožitel nejvyššího štítu světa Bohyně Matky Země.

To jsou úryvky z knihy Hora smrti. Knížku jsem přečetl kdysi jako kluk a uchvátila mě. A ani po mnoha letech pro mě kniha neztratila nic ze své působivosti, stále se k ní rád vracím a čtu ji znovu a znovu.

Mycak
02.10.2013 5 z 5

Velmi čtivá. Potěší všechny příznivce horolezecké literatury. Přehled úspěšných i neúspěšných expedic k holé hoře-hoře smrti, Nanga Parbat, od prvních krůčků až do roku 1969.

horolezectví

Arnošt Černík