mulder mulder komentáře u knih

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Při čtení této knihy jsem si připadal jako na trati orientačního běžce, kdy každá kontrolní zastávka znamenala nějakou postavu v příběhu a s ní spojený zvrat. Hodně postav, hodně podezřelých, hodně teorií. Jsem rád, že ta moje vyšla na sto procent. Kniha mě dokázala přitáhnout, vtáhnout do děje, líbilo se mi, jak autorka příběh vystavěla. Ano, průběh cílem byl rychlejší, zůstaly mi v hlavě nějaké nezodpovězené otázky, ale nevadí. Poselství? Milujte své děti a pamatujte, že každá rodina má svá tajemství! I ta vaše:-)

29.05.2020 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Nalákat čtenáře na Dextera a Hannibala Lectera byl výborný tah. Taky jsem na to slyšel. Musím ocenit čtivost knihy, snahu vytvořit neobvyklou postavu a především mě zaujal autorův věk. Myslím, že se dočkáme lepších knih. Jako fanoušek Dextera (četl jsem knihy a viděl seriál) i Mlčení jehňátek jsem se po přečtení knihy jen lehce usmíval. Škoda, že autor moc tlačil na pilu a tím udělal hlavní postavu spíše nevěrohodnou, na rozdíl třeba od Dextera. Pokračování si nenechám určitě ujít, abych zjistil, jestli se autor v mých očích zlepšil.

24.05.2020 4 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Od první věty mi seděl styl psaní, zřejmě je to i překladem knihy, ale to nemůžu posoudit, cizí jazyky jsou mi cizí, originál číst se slovníkem nebudu. Každopádně jsem byl spokojený, mně se ten příběh moc líbil. Těším se na další knihu. A jestli někdo napíše "odpad", končím s Databází:-)

13.02.2019 5 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Zajímavě rozehraný příběh, u kterého jsem sám nevěděl, jak by mohl skončit k mému potěšení nebo prostě jen skončit. Po přečtení knihy jsem závěr přijal, myslím, že se i autorka musela zapotit. Kniha se čte lehce, hodně dialogů, utíká to samo. Klidně si ji přečtěte:-)

05.02.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nechci knihu zbytečně pitvat, pro mě to byla dvoudenní pohodová četba. Pravda je, že by se nemuselo tak "tlačit na pilu" jako u závěru této knížky. Rád si počkám na další knihu tohoto autora.

03.02.2019 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Není to jednoduché čtení, je hodně popisné, jako čtenář jsem měl pocit, že jsem na ostrově. Kniha neměla strhující tempo, ale příběhu to neškodilo. Líbilo se mi, že autorka nepoužila šokující a brutální popis zločinů, což je dnes v podobných knihách běžné. Rád si přečtu pokračování.

31.01.2019 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Opět výborná kniha od skvělé autorky. Je to čtení na jeden den, až je mi to líto, protože mě ty knihy fakt baví. Doporučuji!!!

25.01.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Pochvala autorovi, těším se na další knihu. Doporučuji.

22.01.2019 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Hodnotím stejně jako Danago. Povedená prvotina.

20.01.2019 4 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

Když jsem na obalu knihy četl "brilantní thriller", byl jsem nedůvěřivý. Při čtení knihy jsem byl lehce znuděný, ale zvědavý. Po přečtení knihy jsem zmatený. Moje očekávání nebylo naplněno, ostatním čtenářům přeji opak.

14.01.2019 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Pro mě tato kniha znamená vydařený čtenářský vstup do nového roku. Jen více takových knih. Rád doporučuji.

02.01.2019 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Nenechal jsem to být, opravdu to nešlo!
Harlan Coben je pro mě záruka skvělého čtení, styl psaní mě baví, nikdy se nenudím, "chytím se" na první straně a nemůžu přestat číst. Asi proto je to autor, od kterého jsem přečetl nejvíce knih. Samozřejmě doporučuji!!!

29.11.2018 5 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Mě tato kniha potrápila, nemohl jsem se začíst, trvalo mi hodně dní, než jsem to trápení ukončil. Prostě mi nesedla.

19.11.2018 3 z 5

Nadechni se Nadechni se L. S. Hawker

Námět knihy zajímavý, provedení pohádkové a jednoduché na čtení.

09.11.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Je to čtení spíše pro ženy, ale jako chlap jsem byl spokojený, když jsem se na začátku přinutil věřit, že by to bylo možné. Opravdu jsem neustále přemýšlel, jak bych se v daných situacích zachoval, z čekož vyplývá, že mě kniha zaujala. Pozor na ideální páry:-)

31.10.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Kate musíte mít rádi! Já s ní snad i dýchám, tak mě zase tato knížka vtáhla do děje. Tato série je skvělá, jsem vděčný někomu z Databáze knih, že mě na tuto autorku upozornil. Děkuji a doporučuji!!!

25.10.2018 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Jsem velký fanoušek Harlana Cobena a jeho knih. Nemůžu dát jiné hodnocení. Knihu samozřejmě musím doporučit.

14.10.2018 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Tuto sérii čtu postupně, mám ji opravdu rád. Je to pohodové čtení, hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí, příběhy mě baví. Chápu opakování některých skutečností ze života hlavních postav i ze života Amišů, u takové série je to nutné a používají to zřejmě všichni takto píšící autoři. Knížku samozřejmě doporučuji! Občas by se mi amišský styl života líbil:-)

09.10.2018 5 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Moje první "setkání" s autorkou, knížka na dovolené splnila účel. Rád zkusím další.

01.10.2018 5 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Pro mě to taková senzace nebyla, jak se píše na obalu knihy. Spousta událostí, ale bez napětí. Přeplácané a přitažené za vlasy. Bude z toho hezký desetidílný seriál. Nemusím litovat peněz za knihu (399 Kč), chodím do knihovny:-)!

14.09.2018 4 z 5