Mudry Mudry komentáře u knih

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Cokoliv bych napsala, napsané již bylo níže. Takže "palec nahoru" .

25.08.2022 5 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Trochu mi trvalo, než jsem se odhodlala knihu přečíst. Tušila jsem pasáže věnované hudbě a asi jsem se bála, že mě budou nudit. Od čtení jsem se nakonec nemohla odtrhnout. Na konci mi ale chyběla stránka, dost možná i kapitola. Ještě alespon´ jednu stránku by si čtenář od autorky zasloužil.

12.08.2022 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

První díl mě bavil, druhý ještě víc, tak jdu na třetí....

10.05.2022 5 z 5

Ve jménu Metody Ve jménu Metody Juli Zeh

Mrazivý příběh sám o sobě, optikou dnešní doby pak ještě mrazivější.

20.03.2022 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Dokonalá kniha a to už pátá v pořadí ...

27.09.2021 5 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Jeden z méně napínavých dílů, ale jako vždy jsem přečetla jedním dechem. Opravdu začínám upřímně smutnit, už jen tři díly a mám celou sérii přečtenou .

25.07.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Vlastně ani neumím přesně říct proč, ale ve srovnání s prvními dvěma díly za mě malinko slabší. Nicméně pořád super !

05.02.2021 4 z 5

Dýmy nad Birkenau Dýmy nad Birkenau Seweryna Szmaglewska

Z každého takového svědectví mrazí, ale v tomhle případě to bylo ještě mrazivější zřejmě proto, že je kniha psána dobovým jazykem a tak čerstvě po válce. Proto asi oproti jiným uvěřitelnější.

07.11.2020 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Já jsem byla opět spokojená, četla jsem jedním dechem a ani první polovina knihy mi nepřišla méně záživná než ta druhá.

03.07.2020 5 z 5

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Útlá knížka se silným obsahem. Mám ráda filmovou i knižní tvorbu na toto téma, miluji Karla Rodena, ale film Lidice se mě nedotkl ani z poloviny tak, jako toto celovečerní čtení.

25.02.2020 5 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Podobných svědectví bylo napsáno a konkrétně mnou přečteno mnoho. Vždycky mám trochu problém knihy tohoto typu hodnotit. Nelze na ně pohlížet jako na adepty na literární cenu roku. Je třeba nezapomínat, že je to literatura faktu a právě v tom vidím sílu těchto zas a znovu šokujících příběhů.

28.10.2019 4 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Už dávno nepatřím mezi děti a mládež a ani dívčí romány zrovna nejsou mým šálkem kávy. První dva díly mi půjčila kamarádka na dovolené a já prostě nemohla jinak, než si pořídit další díly a na vydání posledních i netrpělivě čekat ..... musela jsem nutně vědět , kdo je A. A o to přece šlo donutit čtenáře ke koupi dalších dílů a v mém případě i koupi dalších počinů autorky. Hodnotím tedy nejvýš ...
Musím ale poznamenat, že ze seriálu jsem neviděla ani jeden díl .

16.08.2019 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Příjemná holčičí "plážovka".

26.07.2023 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Heda Kovályová

Přečetla jsem hodně knih na předválečná, válečná a poválečná témata už jako dospívající čtenář, ale v tom posledně zmíněném období jsem vždycky měla trochu chaos a dalo mi docela zabrat, než jsem se dopídila k nějakému srozumitelnému objektivnímu vysvětlení. Číst tuhle útlou knížečku už tehdy, mohla jsem mít jasno hned.

13.10.2022 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Musím říct, že poslední díl byl trochu slabší. Bezpochyby nejbrutálnější . Nicméně nespokojená rozhodně nejsem.

14.05.2022 4 z 5

Musím se přiznat, že mě zarazil amatérský styl psaní. Jak už někdo zmínil v komentářích, tak trochu průměrná slohová práce. Pravdou je, že jsem knihu přečetla za jeden večer, protože jsem prostě chtěla vědět, co se z toho vyklube a jak to dopadne, nicméně jsem si užila až a jen třetí část , bohužel....

28.03.2022 3 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Televizní seriálové zpracování neurazilo, ale ani nenadchlo. Oproti tomu mě kniha velice mile překvapila . Souhlasím s ostatními, že by se to obešlo i bez astrologie, nicméně mě to nijak "nerušilo " .

26.02.2022 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Pokud budu srovnávat s prvními dvěma díly , nemohu dát víc než tři hvězdičky. Ačkoliv mě příběh nakonec maximálně zaujal, první cca půlkou jsem se doslova prokousávala.

09.12.2021 3 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Neuvěřitelné !!!

02.07.2021 5 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Prvních 200 stran jsem si ani nebyla jistá, zda chci knihu dočíst. Konec byl podstatně lepší, ale nadšení níže komentujících tentokrát nesdílím, i když ostatní autorčiny knihy považuji za perfektní.

27.03.2021 3 z 5