Mudry Mudry komentáře u knih

Kopačky a zlatokopky - Akční fotbalový erotikon Kopačky a zlatokopky - Akční fotbalový erotikon Milan Macho

Opravdu je to akční fotbalový erotikon. Oddechová jednohubka, která bude více bavit ty, kteří se ve fotbalovém světě alespon´ trochu orientují. Já jsem se pobavila.

17.01.2023 5 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Pravda je, že konec byl malinko přitažený za vlasy, ale mé hodnocení to neovlivní. Ani minutu jsem se nenudila a jen těžko knihu odkládala . Dějové linky byly přehledné, neprozrazovaly nic navíc, krásně do sebe zapadaly. Za mě pecka.

18.11.2022 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Měla jsem malinko obavy , aby to na můj vkus nebyla až moc velká "love story" , ale ve výsledku jsem byla mile překvapená. Nebýt chaotického a jen málo uvěřitelného konce, hodnotila bych asi výš.

14.11.2022 3 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Heda Kovályová

Přečetla jsem hodně knih na předválečná, válečná a poválečná témata už jako dospívající čtenář, ale v tom posledně zmíněném období jsem vždycky měla trochu chaos a dalo mi docela zabrat, než jsem se dopídila k nějakému srozumitelnému objektivnímu vysvětlení. Číst tuhle útlou knížečku už tehdy, mohla jsem mít jasno hned.

13.10.2022 5 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Šla jsem do toho díky výzvě a rozhodně nelituji.

11.10.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Autorka příběh nevypráví, autorka ho sděluje. Konkrétně mě svým dynamickým stylem donutila jít spát až nad ránem, protože jsem ty stránky prostě neuměla opustit. Knih o podobných osudech jsem přečetla nespočet, ale tohle bylo jiné. Úsporné na slova, bohaté na emoce.

07.10.2022 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

S vypětím všech sil jsem dočetla. Vlastně ani nemůžu s jistotou říct, co přesně mě brzdilo, že se mi nelíbilo to či ono. Jsem zmatená jako Billy , jsem zmatená jako kniha sama.

06.10.2022 3 z 5

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Cokoliv bych napsala, napsané již bylo níže. Takže "palec nahoru" .

25.08.2022 5 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Geniální knižní jednohubka !!!

19.08.2022 5 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Trochu mi trvalo, než jsem se odhodlala knihu přečíst. Tušila jsem pasáže věnované hudbě a asi jsem se bála, že mě budou nudit. Od čtení jsem se nakonec nemohla odtrhnout. Na konci mi ale chyběla stránka, dost možná i kapitola. Ještě alespon´ jednu stránku by si čtenář od autorky zasloužil.

12.08.2022 4 z 5

Granátové jablko Granátové jablko Halina Auderska

Musím souhlasit, že první polovina knihy byla rozhodně slabší. Téma bezpochyby silné , už kvůli tomu bych knihu neodložila. Nečetlo se mi to ale dobře. Na můj vkus asi až moc "psychologický " román.

12.08.2022 3 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

I když romány pro ženy zrovna nevyhledávám, tohle čtení bylo skvělé. Malinko mě zklamal konec. Protnutí životů obou žen se uskutečnilo tak nějak "fofrem" .

02.08.2022 4 z 5

Gladiátoři z táborů smrti Gladiátoři z táborů smrti Andrzej Fedorowicz

Ačkoli zrovna nejsem fanouškem boxu, knihu jsem přečetla jedním dechem.

26.07.2022 4 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

"Strhující poválečné drama" to za mne rozhodně nebylo. Soudě dle komentářů jsem byla připravená na zklamání , avšak nedostavilo se. Kdo se spokojí se čtivým poválečným románem, zklamaný být nemusí.

22.07.2022 4 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Zklamání se opět nekoná. Dominik Dán i nadále boduje. Tentokrát malinko oddychovější díl.

19.07.2022 4 z 5

Kočičí stopa Kočičí stopa Dominik Dán

Stýskalo se mi a moc jsem se těšila. Měla jsem trochu obavy , zda má pamět´ bude dostačující , když jsme se tentokrát vraceli až do let předrevolučních, avšak zbytečné. Všechno mi zapadlo jak puzzlíky a i na 33. pokus jsem si to náramně užila. Jednu hvězdičku ubírám , abych byla spravedlivá k některým předešlým dílům, i když tato série má mých nejméně deset hvězdiček už dávno.

07.07.2022 4 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Rozhodně ohromně čtivá kniha. Trochu mi ale neseděl konec.

03.07.2022 4 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Bezpochyby silný příběh vyprávěný očima dítěte. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že bych raději četla několikrát zmíněný otcův deník.

02.07.2022 4 z 5

Modrý den Modrý den Arnošt Lustig

Musím se přiznat, že některými povídkami jsem se musela doslova "prokousat", jiné mě naopak absolutně pohltily.

24.06.2022 4 z 5

Skvělé dílo. Není co dodat.

16.05.2022 5 z 5