Granátové jablko přehled

Granátové jablko https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126051/bmid_granatove-jablko-0db-126051.jpg 4 16 16

Pozoruhodný psychologický román je věnovaný jedné z největších nacistických krutostí - kradení polských dětí s blond vlásky a modrýma očima. Tyto děti, ač určené ke germanizaci v německých rodinách, procházely nejprve tvrdými pracovními lágry. Po osvobození Polska vynaložil Červený kříž velké úsilí, aby uloupené děti našel a vrátil rodičům, výsledek byl však mizivý.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Optys

Jabłko granatu , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Granátové jablko. Přihlašte se a napište ho.

Mudry
12.08.2022 3 z 5

Musím souhlasit, že první polovina knihy byla rozhodně slabší. Téma bezpochyby silné , už kvůli tomu bych knihu neodložila. Nečetlo se mi to ale dobře. Na můj vkus asi až moc "psychologický " román.

Louanne
26.02.2019

Kdybych měla ve zvyku knihy odkládat, asi by tahle takto skončila. Na začátku mi styl psaní přišel takový kostrbatý, sem tam jsem viděla chybku a hlavní hrdina mě příšerně rozčiloval svým fňukáním. Vydržela jsem a po první třetině jsem do knihy zahučela až po uši. Prostě se do toho vžila, Toni už mi vůbec nepřišel ufňukaný a když, tak na to měl plné právo. Konec mnou zatřásl a donutil mě uvažovat o tom, jak křehká je lidská duše.

hanis2806
04.09.2017 3 z 5

První polovina knihy pro mě byla nudná a nedařilo se mi se začíst. Druhá polovina knihy byla trochu lepší. A konec jsem vůbec nečekala. Ke knize se určitě nevrátím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Granátové jablko v seznamech

v dalších seznamech2x

nacismus psychologické romány uloupené děti

Halina Auderska
ukrajinská, 1904 - 2000