Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Prorok Prorok Amanda Stevens

Knihu jsem četla před časem, třetí díl byl taky dobrý, navnadil na další čtení, tak uvidíme, zda série udrží kvalitu. Občas je trochu únavné to neustálé omílání pocitů a pravidel...

18.08.2020 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Knihu jsem četla před časem, ale pamatuji si, že mě pohltila stejně, jako první díl. Série je výborná.

18.08.2020 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Už je to nějakou dobu, co jsem knihu četla, ale pamatuji si, jak jsem ji hltala a nemohla se od ní odtrhnout. Super.

18.08.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opět výborné. Náročné na psychiku, díly s Alexandrou jsou drsné, ale skvělé. A ten konec...Trochu jsem si pobrečela a těším se na další díl.

17.08.2020 5 z 5

Eliška a táta Král Eliška a táta Král Hana Doskočilová

Moc pěkná knížka pro malé děti, která dokáže mile vysvětlit a popsat i smutné okamžiky v životě a dát naději. Eliška je moc sympatická holčička a má moc fajn tátu a ještě fajnovější tety:-)))

12.08.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tak opět skvělé počtení, tuhle sérii opravdu hltám, je to "mňamkaˇ":-) Líbí se mi, že postava Kim se vyvíjí a otvírá, všichni členové týmu jsou zajímaví a případy mají hloubku, nic není černobílé. Doufám, že si autorka udrží kvalitu, musí to být velmi těžké, ale zatím se ji to daří skvěle.

04.08.2020 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Tak to byla opravdová nádhera a pohlazení pro duši. Musím říct, že "nejnudnější" byl vlastně první příběh Marka. Chápu, že někdo nadpřirozeno nemusí, ale pro romantiky a lidi, kteří alespoň trošku věří na nějaké to mystično, a to já jsem:-), to byla paráda. Taky problematika demence a péče o seniora je mi blízká a koneckonců i problémy s vlastními rodiči...A že Alex tak otočil, jak tady někdo už psal, no podle mě po takovém prožitku to není nic nepochopitelného. Takže já rozhodně doporučuji a doufám, že se mi podaří sehnat i další díl série.

27.07.2020 5 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Tak tohle se hodně povedlo. Líbí se mi, jak často v komentářích zaznívá, že tato literatura není šálek kávy čtenářky a že ji nevyhledává. No tak já ji vyhledávám, těším se, jak si odpočinu, zrelaxuji, prožiji romantickou chvilku a dobiji energii, kterou potřebuji. Autorku jsem do této doby neznala a kniha mě nadchla. Je pravda, že první díl by mohl být propracovanější, působí trošku odbytě, ale druhá část knihy byla prostě perfektní. Těším se na další díl jezero snů a doufám, že seženu i poslední díl, který, jak jsem pochopila, zatím vyšel jen na Slovensku.

21.07.2020 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Tak opět velmi příjemné a milé setkání s autorkou. Chvilkami mě to bavilo víc a chvilkami méně, asi podle toho, čí příběh jsem zrovna četla, ale závěr byl tak, jak má být a celá kniha má pozitivní poselství, takže splnila to, co jsem od ní očekávala. Už se těším na další knihu od této autorky. A jak už tady někdo psal, myslím, že by to byl docela pěkný film:-)

09.07.2020 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Moje první kniha od této autorky. Nebylo to vůbec špatné, i když jsem vraha tipla hned na začátku a během četby se jen utvrzovala v tom, že tipuji správně, dojem z knihy to vůbec nezkazilo. Jde o hodně dobrou sondu do psychologie postav, které jsou vykresleny opravdu plasticky. Až se nabízí otázka, kdo je vlastně zločinec...:-) Kniha stojí za přečtení.

30.06.2020 4 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Tak prvních sto padesát stran jsem se pořád nemohla úplně začíst, asi mě prudilo to prostředí a ty lidi, nevím. Pak se to ale slušně rozjelo a byla to hezká pohádka, kdy všechno vycházelo, jak má, no a ten konec, samozřejmě doják:-))) Určitě si přečtu pokračování, pokud vyjde.

24.06.2020 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak to byla zase jízda a super počtení. Samozřejmě, i mě přišlo, že indicie k pachateli číslo tři byli takové nějaké nijaké:-) a Kim je zase železná lady s posunutým prahem bolesti...Na druhou stranu, když Vám jde o život, ten práh bolesti a výdrže se asi hoooodně posune. Hodně jsem prožívala tu část s Inge, bylo mi ji i líto a druhá vyšetřovací linie mě taky chytla za srdce, hlavně ten závěr, opět se potvrdilo, že nikdy není nic černobílé, že dokážete u některých zločinců alespoň pochopit jejich motivy. Kniha opět stojí za přečtení, skvěle vykreslená psychologie postav a moc se mi líbí, jak se Kim vyvíjí, tohle mi například chybělo u Bryndzy. Těším se na další díl.

17.06.2020 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Tak tohle bylo výborné čtení. Chvilkami pro laika asi trošku náročnější, ale poučné a zajímavé. První a poslední kapitola jsou naprosté klenoty, pan profesor mi mluví z duše. Trochu mě mrzí, že v jedné z kapitol na konci byla jen otázka a chyběla odpověď, nevím, zda je to ve všech výtiscích nebo jen já měla smůlu na vadný kus a občas se vyskytl překlep, ale to se může stát. Mé nadšení z této knihy to nesnížilo:-)

11.06.2020 5 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Tak to bylo milé a inspirativní čtení. Tím, jak šly kapitoly za sebou a každá byla psána z pohledu jedné z dam, tak jsem se občas ztrácela v detailech, něco mi uniklo, ale v celku to nebyly zásadní věci. Takže za mě určitě skvělá knížka, která stojí za přečtení. Konec byl až pohádkový, ale proč ne, já mám ráda šťastné konce, proto čtu knihy:-)

03.06.2020 4 z 5

Dostaveníčko u rybářů / Maigret má strach Dostaveníčko u rybářů / Maigret má strach Georges Simenon

Tak toto je prostě klasika, hned po Agátě Christie je Georges Simenon jasná volba. Zajímavě vykreslené charaktery postav, není třeba přehnaná brutalita, příběhy ze života. Člověk musí vnímat text, záleží hodně na dobrém překladu, ale konečný zážitek z četby stojí rozhodně za to.

24.05.2020 5 z 5

Maigret chystá léčku / Maigret zuří Maigret chystá léčku / Maigret zuří Georges Simenon

Výborné "Maigratovky". Mám ráda tu atmosféru knih, ideální pro čtení na dovolené:-) Je to inteligentní, čtivé, napínavé a není nutné, aby to bylo brutální. Super.

16.05.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak já jsem opět spokojená. Na téhle sérii mě baví, že každá kniha je jiná. Má jinou atmosféru a jiné kouzlo. A ty obaly jsou perfektní. Zdá se mi, že s každým dílem ubývá chyb a překlepů, takže to vypadá, že v tom čtvrtém už nebudou žádné:-))) Těším se.

15.05.2020 5 z 5

To jsou divy To jsou divy Jan Čarek

Moc hezká kniha pro malé děti, milé básničky s hezkými kresbami. Naše děti ji milují.

08.05.2020 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tak u této série mě vždy nadchne obal knihy. Překlepů bylo v druhém díle méně, což bylo příjemné zjištění. Jinak se mi asi první díl líbil o trošku víc, pekárna je více červená knihovna, některé postavy se chovají až neuvěřitelně dětinsky. Ale kniha se čte dobře, děj plyne, většina postav je sympatických a i když víte, jak to skončí, tak to vůbec nevadí:-) Kniha stojí určitě za přečtení, já si rozhodně přečtu i další díly.

07.05.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak opět perfektní. Měla jsem chvílemi problém se začíst, ale to proto, že to bylo tak dobře napsané. Nemám momentálně ideální období a téma bylo dost silné. Prožívala jsem to se všemi oběťmi velmi výrazně...Vím, že mezi námi je docela dost sociopatů a psychopatů a nejhorší je, že to nejsou lidé, kteří jako blázni vypadají, ale velmi, velmi často to jsou manažeři ve vysokých funkcích, úspěšní lidé, kteří o nás rozhodují a to je opravdu dost děsivé...

29.04.2020 5 z 5