mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Mohli bychom také vyhrát Mohli bychom také vyhrát Johan Bruyneel

Fakt zajímavá knížka, v době kdy jsem ji dočetl dal bych 5 * bohužel po tom co prasklo Lancovo zobání tak to dost věcí staví do jiné roviny. Přesto skvěle popsáno jak se tvoří strategie na závod či jen etapu, průběh závodu i celkové pozadí cyklistiky.

04.02.2014 4 z 5

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

Skvělá kniha. Přestože Nick popisuje svoje utrpení s Arsenalem ,pořád je to slabej odvar proti tomu co zažíváme mi co fandíme Zbrojovce :-)

23.01.2014 5 z 5

Bitkařský kodex Bitkařský kodex Ross Bernstein

Výborná kniha. Povinnost pro každého fanouška NHL. Spousta lidí co má bitkaře za vymaštěný palice by si měla tuto knihu přečíst a určitě by trošku poupravila svůj názor na tyhle zlobivý hochy. Sám Wayne Gretzky přiznal jak důležité bylo mít za zády Dava Semenka.

23.01.2014 5 z 5

Fotbaloví chuligáni Fotbaloví chuligáni Miroslav Mareš

Zajímavý počin. Plus za to že se autoři pokusili zmapovat tuto subkulturu, z vlastní zkušenosti však můžu říct, že né všechny údaje uváděné v knize jsou přesné. Scéna se navíc samozřejmě vyvíjí a tak i fakta která platila v roce 2004 jsou již dávno pasé.

23.01.2014 4 z 5

Spartakus: Smrtí boj nekončí Spartakus: Smrtí boj nekončí Jarmila Loukotková

Smrtí boj nekončí se mi líbil víc než první díl. Určitě stojí za přečtení.

23.01.2014 4 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Mám je o chlup radši než první kapsu. Jak nemám Čapka chuť číst, tak povídky můžu.

22.01.2014 4 z 5

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

Přečetl jsem jako školou povinný a hlava mi to nebrala. Číst ji dnes tak ji možná ani nedočtu.

21.01.2014 3 z 5

Poslední detektiv: Vykoupení Poslední detektiv: Vykoupení Claudio Alvarez

Má to nápad, tempo, příjemnou kresbu, určitě tě to pobaví.

31.03.2024 4 z 5

Zvrat Zvrat David Rubín

Dvojka přivede na farmu novou postavu, ale samotný děj dál nikam neposune. Vlastně jsme zde stále ještě seznamováni s jednotlivými postavami a jejich dosavadním příběhem.

21.07.2023 5 z 5

Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Reinhard Kleist

Můj teprve druhý komiks a vlastně nevím jak se k hodnocení tohoto žánru postavit. Příběh má tempo, je srozumitelný a krásně zakončený, v tomto ohledu na plný počet. Ale já chci, aby se bavily i oči, chci třeba na okamžik vypnout a užívat si krásnou kresbu, což se s ohledem na závažnost a syrovost tématu nedalo úplně očekávat. S grafickým zpracováním jsem tak víceméně vpohodě a třeba od autora ještě něco zkusím.

25.04.2023 4 z 5

Zvíře Zvíře David Burnie

Nádhera. Chceš ji.

26.06.2022 5 z 5

Egypt - chrámy, bohové a lidé Egypt - chrámy, bohové a lidé Alberto Siliotti

Neberu jako knihu ale jako umělecké dílo. Krásný sběratelský kousek.

26.06.2022 5 z 5

Kmotr Fotbal Kmotr Fotbal Luděk Mádl

Pokud jste fanouškem české ligy, chcete si zajít na zápas svého týmu a mít dobrý pocit z výhry vašich oblíbenců, nebo být zklamaní z toho jak to vašim miláčkům tentokrát nevyšlo tak tuhle knihu určitě nečtěte. :-)

18.07.2016 4 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Podle mě knížku táhne první polovina, navazující na druhý díl, po smrti Václava a nástupu Přemysla na trůn mě bavila méně a méně. Jako kdyby se autor vrátil k nejslabší jedničce, spousta jmen, spousta děje a roky letí.

26.01.2016 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

S reklamou sem se potkal až po koupi knihy, ale proč né. Nová doba, jen houšť podobných projektů. Za propagaci 5 *.
Knížka samotná je těžkej průměr, příběh je ani vlastně nevím o čem, podán dost nezáživně. Největší plus tohoto "Díla" bylo, že jsem po dlouhé době dostal chuť pustit si Plastiky.

07.10.2015 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Ve stylu prvního dílu. Poklidné, rozvážné, žádnej nápor na budku. Postavy hlavního hrdiny a jeho asistentky jsou zajímavější než děj samotný.

25.09.2015 4 z 5

Další prevít? Jen to ne! Další prevít? Jen to ne! Simon Brett

Četl jsem to se svejma prevítama, jednička a dvojka se daly, ale tohle už mě nebavilo, nic co by se v jiné variantě neobjevilo už v předchozích dílech. Noví mimino mi navíc fakt lezlo na nervy, to se moc nepovedlo.

13.07.2015 2 z 5

Kdo to tady chodí! Kdo to tady chodí! Simon Brett

Plynule navazuje na jedničku. Prevít je již mnohem mobilnější a tím pádem i mnohem prevítovatější.

13.07.2015 3 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Jak teď vidím mimino, hned si říkám NA CO MYSLÍŠ PREVÍTE?

13.07.2015 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kdysi jsem viděl film, takže jsem zhruba věděl do čeho jdu. V poslední čtvrtině knížce trochu dochází dech, ale je to pecka.

26.05.2015 5 z 5