moudivlacek moudivlacek komentáře u knih

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Na tuto knihu jsem zde narazila náhodou. A jsem za to vděčná.
Mladá agentka FBI Nina má za sebou velmi těžkou minulost. Je samotářka. A také jedinou obětí, která dříve unikla vrahovi. Jenže ten na ni nezapomněl, a rozhodně ji moc chce. Za každou cenu.
Děj má spád od začátku do konce. Věrohodnost akcí FBI, policie, konečně i lidí okounějících kolem míst činu i samotného vraha, mi přišla na vysoké úrovni. Rozhodně budu pokračovat dál v sérii.

27.04.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Och!!! Rozhodně to není čtení ani pro slabé žaludky, ani pro slabé nervy. Už od začátku až do konce zůstává čtenář v napětí a hltá řádky, aby odhalil vraha, jeho motiv, a jak bude dopaden. Sice se mi konci podařilo správně odhalit motiv, vraha však ne. Vraždy i psychický teror jsou popsány detailně a je to síla. Hunter a García jsou skvělá dvojka a já doufám, že jsem o nich nečetla naposledy.... Knihu doporučuji milovníkům napětí.

23.04.2023 5 z 5

Jak se stát vévodkyní Jak se stát vévodkyní Sabrina Jeffries

Jelikož jsem chtěla odreagování, jsem s knihou spokojená. Strohý mladý vévoda Grey se dozví, že jeho otčím zemřel. Jede tedy za rodinou. Za nevlastní bratry má další 2 vévody. Jeden z nich se domnívá, že jeho otec byl zavražděn a z tohoto činu podezírá svého chudého bratrance Joshuu z panství. Joshuova sestra Bea Greye překvapí svou upřímností, zbrklostí a zvědavostí. Jenže Grey není člověk, který by se obklopoval lidmi. Přesto svolí, že danou "záhadu" prozkoumá. Aspoň bude blíž Bee. A tak se Grey i Bea dostávají do víru událostí.
Je tu nejen záhada smrti otce, ale i jeho předešlých příbuzných. Grey i Bea mají své tajemství z minulosti a oba se musejí naučit si věřit, pochopit, že minulostí se žít nemá.
Je to jedna velká rodina, která mi přivodila pěkných pár chvilek a já se budu těšit na další díly.

21.04.2023 4 z 5

Klášterem obchází ďábel Klášterem obchází ďábel Jan Bauer

Tentokrát jsem si to užila. Záhadná 2 úmrtí v klášteře povolají soudce Melichara do služby. Jeho pomocník uteče si užít a zaplete se do "problémů". A tak se ďábel v klášteře činí. Melichar, Božetěch i opat zažijí těžké časy. Vražda nikdy není k smíchu, ale hñupové v řadách mnichů, strážných apod., to ano, ti mě pobavili.
A tak se mohu těšit na další díl..

17.04.2023 4 z 5

Smrt z milosti Smrt z milosti Peter Tremayne (p)

Po delší pauze jsem konečně sehnala chybějící díl v sérii. Nepřestávají mě fascinovat tehdejší skvěle propracované irské zákony, které obhajuje a preferuje i sestra Fidelma. A zde nejenže Fidelma sama dokáže svůj um, důvtip, trpělivost, ale poznáme zde i život na lodi. A mohu říci, klobouk dolů před tehdejšími námořníky celého světa. Já bych rozhodně námořník být nemohla. Fidelma se na lodi setkává se svou bývalou láskou, která je ale již minulostí. A zde mi učaroval námořní kapitán, jeho pobočník a adoptovaný plavčík. A je tu i "výkvět" církve, a rozhodně si říkám, že i oni byli jen lidmi, se svými klady i zápory. Fidelma jen musí zjistit, kdo na lodi je nejvíc "prohnilý" a schopen vraždy.
Tuto sérii miluji a jsem ráda, že mohu pokračovat dál v sérii.

16.04.2023 4 z 5

Pravidla důvěrných vztahů Pravidla důvěrných vztahů Suzanne Enoch

Sice jsem zpočátku nepochopila, proč zrovna Shaw je v Klubu dobrodruhů. Ale někdy se prostě člověku nemusí osobně stát nějaké příkoří či fyzicky bolest, přesto může mít zraněnou duši.
Rozumný a relativně klidný Shaw dostane za protějšek upřímnou a inteligentní Zephyr, která jej pošťuchuje a zároveň baví. A oba na společné cestě a výpravě v jednom pochopí, co chybí tomu druhému a i jim samotnému. Vtipné hlášky a situace a romantika s objevy zaníceného botanika mi pomohly se odreagovat. Super.

12.04.2023 4 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Další příběh Alex a Chloe. Zprvu zdánlivá nehoda - vypadnutí dívky z římsy se vyvine ve vyšetřování vraždy. Studentský dům se 4 lidmi, jedna je mrtvá. Zdánlivě není důvod ani k sebevraždě, ani vraždě. Zbylá dívka a dva mladíci ovšem jsou silně podezřelí. Do toho se vyšetřuje předávkování teenagerky novou studentskou drogou, ta skončí v kómatu. Alex umírá maminka na rozvinutou demenci, Chloe poprvé zahazuje minulost a zkouší žít i milovat se se Scottem. Alex navíc "bojuje" proti názorům šéfa Harryho. Důkazy stále nejsou, a když jsou, ukazují stále na nového a nového viníka.
Byla to slušná detektivka, která závěrem ukazuje, že nám všem prostě život někdy nedá to, co bychom chtěli.... Těším se na další díl.

09.04.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Tak dlouho očekávaná a tak rychle přečtená. Teď jen budu doufat, že autorka má ještě další příběhy s týmem Kim v zásobě a že si je v brzké době budu moci přečíst.
Podivná vražda ženy a brzy další. A i když oběti vykazují určitou podobnost, tak zároveň vykazují i důležité rozdíly. Navíc Stacey z Kimina týmu si vybírala starší nevyřešený případ znásilnění. Pachatel je zavřen za jiné a tohle popírá. Penn si zas musí projít období smutku po zemřelé matce a naučit sebe i Jaspera, jak "správně" truchlit. Bryan je jako vždy prostředník mezi Kim a vrchností. A mezi hrdiny se vrací i profilovačka Alison, která se vyrovnává s osobním peklem.
Takže se tu řeší spousta věcí, ale můžete mi věřit, že vrahova "hra" je vlastně volání o pomoc. A Kim ví, že tu jde o hodně.
Super, a jako vždy, knihu doporučuji.

07.04.2023 5 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

I když předchozí díly se mi moc líbily, tenhle byl zatím nejděsivější. Aniž bych cokoliv chtěla prozradit z děje, tak název knihy napovídá vlastně vše. A pokud jste důvtipní, hlavní motiv je nasnadě.
Sharko tentokrát se znovu střetne čirou náhodou se svou bývalou kolegyní, a i když to není lehké, začnou spolu pracovat, jenže je to hodně nebezpečné, každý navíc prochází svým soukromým peklem. Každý se vydává zprvu jinou cestou vyšetřování.
Tolik o DNA a neandrtálcích, kromaňoncích a domorodcích jsem už dlouho nezjistila, jako zde. A rozhodně ne nudnou formou.

06.04.2023 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Tak to byla síla, řekla bych, že autor oproti prvnímu dílu docela přitvrdil. Příběh muže, který je na začátku obyčejně šťastný muž, ale během chvíle se mu začne měnit svět, a on zjišťuje, že to nemůže zastavit. Ale najednou si řekne a dost a vymyslí svou pomstu. Otázkou tady je, zda má si člověk říct, co bylo, bylo, musím jít jinou životní cestou, anebo se změnit v psychopata, který si řekne, že má právo se mstít, a rozhodně to udělá s plnou "parádou". Kdo nemá rád "nechutnosti", tak tuto knihu raději nečtěte. Komu jisté morbidnosti nevadí, zde si jich rozhodně užije.
Tým Roz se vydává na "lov" vraha a rozhodně to nemá jednoduché. A Roz se svým "tušením" si rozhodně "přátele" kolem nedělá.....
Další díl si rozhodně přečtu.

01.04.2023 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Příběh dívky Marie ze sirotčince, která začne pracovat v panském domě továrníka Melzera. Je to příběh té doby, kdy společnost ovládala moc a peníze, kdy služky měly přesně dané místo a věděly, že nesmějí hledět "výš". I přesto občas se stal zázrak a chudá Popelka si své štěstí najde....
Pro mne je to jen velmi romantické a některým událostem těžko věřím, že by se opravdu mohly tehdy stát. Ale celkově jsem si ten příběh užila.

01.04.2023 3 z 5

Zrádná paměť Zrádná paměť Lisa Gray

Velmi podařená detektivka. Příběh Rue odsouzené k trestu smrti, nyní se blíží čas popravy. A ona se chce najednou ujistit, že je vrah. Její sestra si najme Jess, aby vše prošetřila. A i když jsem měla tušení, jakým směrem se to bude vyvíjet, párkrát mě autorka překvapila. Kniha zcela vystihuje vše podstatné. Otázkou jen je, zda Jess najde pravdu, a hlavně jestli to stihne před popravou. A není to jen tento zločin, který konečně dojde k cíli a ukáže svůj "šuplík" pravdy otevřený.

27.03.2023 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Ann Granger

Poklidná detektivka po vzoru TV seriálu Vraždy v Midsomeru. Meredith "prchá" ze svého pronajatého bytu a přijímá pozvání své kamarádky Ursuly pomoci ji hlídat vykopávky. Tam se jí svěří se svým strašným podezřením o svém bývalém milenci Danovi. Také tu máme farmáře strýce Lionela se synovcem Brianem, starého veterána Finnyho, a členy archeologické skupiny. Markby odmítá připustit podezření Ursuly a odmítá začít pátrat. Jenže, co čert nechce, tam nastrčí ženskou - a pro jistotu mrtvou, aby se začalo něco dít.
Je to příběh lidí, kteří jsou a nejsou spolu, o lidech, kterým osud dal do vínku neustálé překážky, no a někdo to zvládá dobře a někdo ne. A závěrečná tečka dokončí veškeré rozuzlení. Zajímavosti a starogermánském náčelníku v Anglii je skvělé osvěžení příběhu.

26.03.2023 3 z 5

V ohrožení V ohrožení Julie Garwood

Ještě teď se otřásám smíchy. Celou sérii jsem měla již dávno přečtenou, a proto jsem s obavami očekávala tento díl. Pár stránek takový průměr, ale když se hlavní hrdinka Isabel dostane do Bostonu, nejen že se člověk nenudí, ale musí se držet za břicho, aby ho od smíchu nebolelo, neustále si otírá oči od slz a "řehtá" se. Je to taková jednoduchá detektivka s prvky romance, což autorce jde přímo skvěle. Setkáváme se zde s celou Buchananovic početnou rodinou. Isabel tu má svého protějška - Michaela Buchanana. Den a noc, mysl v oblacích a mysl pevně ovládaná, empatie a uzavřené city navenek. Přírodní neovládaný živel a ovládaná síla, a těch protikladů je tu spousta. Ale co mě nejvíc bavilo napříč celou knihou - řidičské umění Isabel. Tak to nemělo chybu. Děkuji autorce, skvěle jsem se pobavila a odreagovala. Milovníkům této autorky knihu doporučuji.

25.03.2023 5 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Rosie Goodwin

Kdo trochu kdy četl o svobodných matkách, znásilněných dívkách dřívější doby, nebude moc touto knihou šokován. Kdo žije v blažené nevědomosti, tak tomu tak říkajíc spadne brada. Mladičká Sophie se jediným okamžikem a ne svou vinou, dostává do šíleného kolotoče událostí. Tak trochu mi to připomíná kruté historky Magdalénských prádelen, ale v trochu jiném měřítku. A i když to nebylo lehké čtení, i zde můžeme najít opravdové přátelství, srdce naplněné láskou, upřímností a nesobeckostí. A na druhé straně to nejhorší, čeho je nějaký člověk schopen. A tak si přečteme o miloučké Sophii, živelné Tilly, laskavé Philly, záhadném a podivném Benovi a jeho matce, kuchařce B. a mnoho dalších. A i když jsem na toto téma četla "krutější" knihy, vím, že ani na tuto nezapomenu.

22.03.2023 4 z 5

Lhát se nemá Lhát se nemá Allison Brennan

Drsný případ, který začíná vraždou mladé ekologické studentky. A i když její smrt je tragédie, FBI vyšetřuje možnou ekologickou katastrofu. Mattův tým se pouští do boje. Někteří agenti pracují v utajení, stejně jako přidělená Kara. Je to boj na dlouhý čas, přibyde pár mrtvých, klaďasové se mění v záporáky. Musíme se sklonit nejen před bolestí a utrpením dospělých. Dějové linky se neustále třepí, aby se pak ve finále spojily a téměř vše vysvětlily. Je tu i vztah nevztah Matta a Kary. Název knihy tentokrát hodně napovídá a radí.
Kdyby byl nějaký další díl, šla bych do něj.

20.03.2023 4 z 5

Mrazivé sny Mrazivé sny Kay Hooper

Kdo má rád příběhy o senzibilech, zde si zase přijde na své. Sice mě zpočátku trochu mátla přítomnost a věštecký sen Dani, ale pak jsem si zvykla.
Dani má dar věšteckých snů, jede zpět do rodného města, aby byla se sestrou dvojčetem jasnovidkou. Pravdou je, že obě ví, že vrah, který řádil krutě a nemilosrdně v Bostonu, se nyní přesunul zde. Místní šerif Marc, bývalý přítel a milenec Dani, místní masakr vyšetřuje. A cítí, že Dani není lhostejný, on k ní své city nezměnil. A přijíždí sem i Hollis a později i Bishop a další členové jednotky. Příběh vypráví o "duchovní" síle nejen dvojčat, ale i milenců a přátel. Dani její schopnosti vzrůstají a její sestra jí moc pomůže. Vrah si s nimi krutě zahrává, ale Dani ví, že vše se děje tak, jak se má odehrát...
Konec lehce překvapil, ale je jasné, že série má další pokračování.

17.03.2023 3 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Příběh matky zavražděné dcerky, které její okolí se složí na cestu na popravu vraha. S otcem dcerky je rozvedená a nestýkají se. A cestou narazí na něco důležitého, co ji donutí váhat, zda odsouzenec je skutečný vrah. A závažnou roli zde zahraje náhrdelník mrtvé dcerky.
Příběh velké bolesti, šoku, touze po spravedlnosti, ale i zaslepená touha vidět věci a události tak, jak v danou chvíli někomu vyhovují. Bolest jednoho může znamenat výhru pro jiného. Ale že by přece jen " zamlely" boží mlýny...? Zkuste si knihu přečíst a uvidíte.

15.03.2023 4 z 5

Ztracená sezóna Ztracená sezóna Dot Hutchison

Právě jsem dočetla a je mi z toho smutno. Tento příběh vypráví o pohřešované dívence, agenti FBI i policie dělá vše pro to, aby se vrátila domů co nejdříve. Bohužel agent Bran si zrovna připomíná tragickou ztrátu své sestry Faith, byla ve stejném věku a zmizela v tomto období. A když policie i FBI zoufale pátrají po malé Brooklyn, tak starší přítel Brana a policista v důchodu přijde se "šílenou" tezí, a pak tu je i syn mrtvého policisty, a ti dva vnesou do případu nové nápady, a to všechno odstartuje nemožné. Agentka Eliza, která nyní pracuje jako Branova kolegyně, a zároveň je jeho osobní přítelkyně má dobré nápady a rozhodně přiloží své "ruce" k dílu.
Příběh je to sice smutný, ale mně nejenže připomněl plno hrdinů minulých dílů, ale i spoustu vysvětlil a vše pospojoval. Tato pracovní parta agentů nejsou jen kolegové, ale i skuteční přátelé, kteří jsou po vašem boku, aniž byste si o to museli říkat.
Škoda, že je to poslední díl. Kdyby autorka vydala nějaké další knihy, vůbec bych se nebála po nich sáhnout. Knihu doporučuji milovníkům psychologických románů a detektivek v jednom.

14.03.2023 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Nádhera! Takže za mně - skvělý začátek série, kterou si určitě přečtu celou.
Příběh děvčat, která se rozhodla studovat ošetřovatelskou školu v Londýně ve 30. letech 20. stol. Hlavní hrdinky Millie + Dora + Helen nás seznamují nejen se svými životními osudy, ale také proč se chtějí stát ošetřovatelkami, i s jejich přístupem k učivu a praxi. A samozřejmě příběh nevypráví nejen o nich, ale i o spolužačkách, nadřízených, pacientech, ale i ostatních členech jejich rodin. A tak tu jsou jak situace velmi humorné, tak smutné, jak ty, co se snadno hodí za hlavu, i takové, nad kterými chvíli stojí přemýšlet. Rozhodně to budoucí sestřičky nemají lehké, ani ve škole, ani na internátu, ani v osobním životě. A rozhodně nespěchejte s "nálepkami", která je jaká. Protože je možné, že na první seznámení se vám bude jevit jinak, než jaká skutečně je.
Moc se mi kniha líbila a mohu všem milovníkům tohoto žánru jen doporučit. Jen mi mrzí, že už nedokáži sehnat celou sérii ke koupi.

12.03.2023 5 z 5