Přístav naděje

Přístav naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64702/bmid_pristav-nadeje-okn-64702.jpg 4 51 14

Sophie Wintersová je miláčkem celé rodiny, jen její nevlastní otec pro ni nenachází vlídného slova. Opilý jí jedné noci znásilní a zostuzená těhotná Sophie uteče z domu. Jenže neví kam jít, proto přijme nabídku šarmantního mladíka Bena žít a pracovat v hotelu jeho matky. V hotelu panuje nezvyklé napětí a brzy se začnou dít podivné věci.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Forsaken , 2007

ikul
01.08.2023 5 z 5

Líbí se mi příběhy této autorky. Tentokrát jsem byla v napětí od počátku knihy a děsila jsem se, co ještě mě v příběhu čeká. Téma bylo temné a chování některých postav ještě temnější. Osud Sophie se zdál být neodvratným. Ještě, že na světě jsou i dobří lidé.

moudivlacek
22.03.2023 4 z 5

Kdo trochu kdy četl o svobodných matkách, znásilněných dívkách dřívější doby, nebude moc touto knihou šokován. Kdo žije v blažené nevědomosti, tak tomu tak říkajíc spadne brada. Mladičká Sophie se jediným okamžikem a ne svou vinou, dostává do šíleného kolotoče událostí. Tak trochu mi to připomíná kruté historky Magdalénských prádelen, ale v trochu jiném měřítku. A i když to nebylo lehké čtení, i zde můžeme najít opravdové přátelství, srdce naplněné láskou, upřímností a nesobeckostí. A na druhé straně to nejhorší, čeho je nějaký člověk schopen. A tak si přečteme o miloučké Sophii, živelné Tilly, laskavé Philly, záhadném a podivném Benovi a jeho matce, kuchařce B. a mnoho dalších. A i když jsem na toto téma četla "krutější" knihy, vím, že ani na tuto nezapomenu.

jeny-v
15.03.2023 3 z 5

Díky obálce a krátké anotaci jsem čekala úplně jiný příběh, než jaký jsem dostala. Abych byla upřímná, první polovina románu se mi četla velice dobře, ale potom děj zabředl tak trochu do naivity. Závěrečný (napínavý) efekt gradující v nevěstinci a v ústavu mi přišel pofidérní. Osudy Sophie i Tilly spadají do období nelegálních porodů a adopcí v 60. letech, které dle mého názoru podstatně lépe zobrazily spisovatelky Hughes a Chamberlain ve svých dílech.

alexis818
04.09.2022 5 z 5

Čekala jsem spíše červenou knihovnu,ale ne,byl to moc pěkný příběh a já si čtenářský rochnila.

Szilvia1
05.11.2021 5 z 5

Příběh,který z téhle knížky vyšel byl krásný.Mladou Sophií znásilní její otec(nevlastní otec),která pak otěhotní,pozná muže,který ji odveze do hotelu,který vede spolu s matkou,a přislíbí mladé holce,že se o to malé postará,když se narodí.Sophie ještě netuší,že tam v tom hotelu se dějí strašné věci,ale brzy na to přijde.Příběh je velmi pěkný,nemužete ani knížku odložit.Určitě si přečtu další knížku od téhle autorky.

Eviku-miluna
19.12.2019 5 z 5

Podle obalu jsem očekávala nějaký romantický příběh, ale nakonec jsem byla mile překvapená napínavou zápletkou. Doporučuji

dom.ini
11.12.2018 4 z 5

Zajimava knizka,ktera me moc prekvapila. Ocekavala jsem vylozenou romantiku a moc jsem od knizky neocekavala,ale mile me prekvapila. Pribeh byl zajimavy, prekvapivy a napinavy, a i kdyz jsem si nekdy rikala, jestli uz neni vyvoj situaci trochu prehnany, tak jsem si cteni moc uzila.

Martinaa24
11.01.2018 5 z 5

Nejvíce se mi na knize líbilo, to, že to nebyla klasická romantika. Byla velmi napínavá a nemohla jsem se odtrhnout od příběhu. Přečteno jedním dechem a já jsem velmi spokojená.

Jessybelle
31.08.2016 5 z 5

Dle názvu jsem čekala jednoduchou romantiku, ale byla jsem mile překvapena příběhem i zpracováním... Mohu jen vřele doporučit.

HedušKoč
03.06.2015 5 z 5

Hezky psaná kniha, napínavá ,konec sice trošku pohádkový, ale já to mám někdy i ráda.

Illaa
29.07.2014 5 z 5

Pro mě je tato kniha velkým překvapením. Čekala jsem obyčejný román o mladé dívce, které osud do života staví jen samé překážky. Ale že se z toho vyklube až takto napínavé počtení jsem netušila. Skvělý námět, napětí až do konce knihy. V knihovně jsem na tuto knihu natrefila náhodou a obal mě spíše odpuzoval, ale jsem ráda, že jsem se nechala zlákat a knihu si půjčila. Mohu jen doporučit.

herotabe53
17.04.2014 3 z 5

Velice zajímavý příběh o dívce, kterou znásilní nevlastní otec a ona uteče z domu.. Kniha je velmi napínavá:)
První od této autorky a nezklamala mě.

Lucka385
21.08.2013 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Příběh s tématem, který asi jen tak nenajdete. Napínavé, strhující, dobrý konec.

ina77
07.07.2012 4 z 5

Supr kniha na letní den!

znásilnění těhotenství nevlastní otec

2022  85%Zimní slib