Morla Morla komentáře u knih

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

Jestli jsou mezi čtenáři nějací “přeskakovači tak jsem se právě zařadila do jejich řad :) Dřív nepřípustná věc se stala nutnou k přečtení téhle knihy.
Jakoby se autorka rozhodla spojit všechno a všechny za každou cenu. Omlouvám se, ale mě to nebavilo.

14.10.2023 2 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

7 hříchů… 7 princů … čekala jsem co z toho vyleze… začátek se tedy nesl dost v italském duchu. Musím souhlasit s ostatními, že s touhle knihou nejde nemít hlad :) kniha je prospikována italskými pokrmy které by snad snědl každý .. a jak je vidno - láska opravdu prochází žaludkem :) po všech těch vílách, elfech jsou démoni příjemná změna…i když na druhý díl nebudu čekat uplně s nadšením … určitě si ho přečtu …protože mi příběh Iry stále běží v hlavě a nemůžu se ho zbavit … možná přeci jen dam 4 hvězdy, ale jen kvůli Irovi - má romantická duše plesá ️

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Tak tady dostala Maas od Jen celkem nasekáno :)

Druhý díl ještě lepší než první… i přes sexuální prvky knihy (YA ani náhodou) to má hlavu i patu a člověk nemá pocit, že musí prodělat lobotomii aby to vydržel. Naopak… já si užívala každé písmenko knihy, každou řádku… a rozhodne chci vic! Všeho !

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

“Ukaž mi co máš ráda a já se postarám aby jsi to milovala”

Tak tohle mou romantickou duši totálně odrovnalo. Dokonce tak .. že Rhys opustil první místo mého srdcového hrdiny a nastoupil Hawke :) .. já toho kluka miluju .. a jelikož nechci spoilerovat u toho i zůstanu … proste nemám slov .. miluju jakým směrem se kniha začala ubírat, naprosto jsem tomuto příběhu propadla !

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Trosku se cítím jako zrádce. Tamlin si tohle dle mého úplně nezasloužil. Ale člověk míní, život mění.. a Maas to vyřešila po svém. Tenhle příběh snad nemá jediné hluché místo. Chemie mezi hlavními hrdiny je přímo ukázková a kdybych mohla mít jedno přání … chtěla bych být Freye… i když paradoxně ona hlavní zenska postava je nejslabším článkem příběhu (někdy mi vážně štvala) chci si urvat Rhyse pro sebe :)

Bez duše Bez duše Simona Michálková

Já chci taky svého vodnika :)

Kabátek YA tady mi lehce mrzí.
Dívka spadne do jezera a může začít příběh který všichni tak nějak očekáváme. Zdá se to předvídatelné téma a vlastně i tak trošku je, ale já jsem si to vážně užívala.. Nejvíc mi bavily nenásilné detaily v podobě pentliček, houslí.. vsazené do světově znějící YA odvětví ..

Jen poznámka - Vodník zdaleka nebyl fešák jak by se mohlo zdát .. a co zavání být jen zrnkem podoby s Krásku a Zvířetem já proste miluju!

25.12.2023 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Červená knihovna už dávno není jen o muskulatuře a kravatách. Aspoň na mě tenhle směr funguje… fantasy a erotika ? Ano prosím … to si nechám líbit … jako velká holka co má věčně hlavu v oblacích si tohle spojení dokážu představit. Dokonce do budoucna budu vyhledávat… jen tak dal !!

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

“Xakru”… co na to říct ? Zápletka jako u Posledního pasažéra a nevím … čekala jsem asi silnější romantickou linku. Oslovení “Synu” a “Otče” mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale po čase jsem si zvykla. Detektivní část knihy byla spis úsměvná, každému kdo to četl muselo být jasné kdo, že je vrah. Škoda té romantické linky, na ni jsem se opravdu těšila. Nakonec dávám čtyři hvězdy protože miluju sci-fi a Posledního pasažéra taky :)

09.07.2022 4 z 5

Chvění kouře a zlata Chvění kouře a zlata Ava Reed (p)

Po dlouhé době opět dobře napsaná fungující romantická linka. Děj odehrávající se v Praze super.. andělé, démoni..wow... jediné co mi trošku kazilo dojem byly pro mě nepříliš vydařená jména... Hlavní hrdinku pojmenovat Milena.. no nevím... vedlejší postavy - Michael, Tariel... noo už chyběl jen Gabriel :)

01.10.2022 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

A tady máme nejslabší díl série…

Po velkém finále je tento díl celkem slabota. Navíc pro mě, jako odrostlejšího čtenáře už bylo dost těch neustále se vyplazujících jazyků během jejich rozhovorů + plytkost některých dialogů.

Uvidíme co přinese Nesta a její díl :)

09.07.2022 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dvěma slovy “palec nahoru”

I přes určitou naivitu příběhu nemám co bych vytkla. Odpustím vše ! Začátek je lehce zdlouhavý a opředen určitým tajemstvím které však v průběhu knihy postupně mizí a vše se vysvětluje.

Maas je oprávněnou královnou tohoto žánru. Sérii Dvory proste miluju ! I Tamlina :)

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tak jo, evidentně mám problém s doporučovanými knihami. Očekávám pak příliš a ve výsledku jsem zklamaná. Ranhojička není špatná, jen první půlka knihy je zbytečně zdlouhavá. Měla jsem pocit, ze jestli autorka zmíní ještě jednou “udrž ji naživu… přežij” vyskočím z kůže. Ale jelikož jsem byla zvědavá na ten proklamovaný boom konec, trápila jsem se dál… Jako nebylo to jen trápení, druhá půlka knihy už nabírá spád hlavně díky Jarenovi a jeho tajemství. Zmiňovaný konec ale musím souhlasit je velkým překvapením. To jsem opravdu nečekala !!! Hu a … dvojku zkusím přečíst, už jen abych věděla jak se Kiva vybarví. Čtvrtá hvězda je za poslední stránku knihy.

10.07.2022 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Vážně jsem jediná komu přišlo, že to nemá konec ? Kde je žili šťastně až do smrti :) ? .. třetí díl byl konečně bez skuhrání Julliet… to mi lezlo opravdu na nervy. Warnera jsem si zamilovala už v prvním díle a čekala co bude dal … tedy úplně ne, protože kdo má v YA něco načteno pochopil jakým směrem se bude kniha ubírat. Oproti ostatním dílům mi chyběla všudy přítomná čísla… Škoda … autorka v předchozích dílech ukázala originální styl psaní … plus přeškrtaná slova - to vše dávalo dohromady “knihu” ve které se daly najít i zajímavé příměry.. Škoda, ze jsem si je neoznačila rovnou … za boha si teď nemůžu vzpomenout v jaké části knihy hledat… chyba … kterou budu muset napravit :))