morava morava komentáře u knih

Tuláci ze světa zvířat Tuláci ze světa zvířat Eva Bártová

Moc pekna kniha s poucnym textem a krasnymi ilustracemi.Mela jsem moznost si ji prolistovat v nizozemskem knihkupectvi, protoze byla prelozena i do nizozemskeho jazyka. A nadchla me tak, ze ji v cestine objednam pro meho petileteho synovce, ktery ma rad zvirata, a ma rad knihy, takze zatim mu z knihy budou predcitat rodice , a jednou si ji bude cist i sam. Co se mi na knize moc libilo je i to, ze jsou tam i mapy, ktere se daji rozlozit, a na kterych jsou oznaceny mista, kde se konkretni zivocichove vyskytuji.Myslim si, ze se kniha bude libit nejen detem, ale i dospeli si v ni s oblibou zalistuji, a treba se dozvi neco, co jeste nevedeli :-]

20.10.2019 5 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

Jsem rada za to, ze jsem objevila dalsi skvelou ceskou autorku.Pribeh mne zaujal hned od prvnich stranek, a styl psani me ke knize upoutal tak, ze jsem mela velky problem knihu odkladat. O teto "bestii" jsem se dozvedela az z teto knihy, a reknu vam, ze me pri cteni naskakovala husi kuze. Take jsem se dovedela spoustu dalsich veci, a to jak o hrade Karlstejn, tak treba o tom, jak a kdy zacal psat Vaclav Hajek z Libocan kroniku ceskou. Za me velke doporuceni, a ja uz ted pokukuji po dalsi knize teto autorky ;-}

20.10.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Jsem rada, ze si pred ctenim knihy anotaci nectu poradne, a komentare ke knize nectu pred ctenim vubec. Podle anotace se jedna o thriller. Ja by jsem tomu dala spis nalepku psychologicke rodinne drama. Musim vsak rict, ze me kniha bavila, a zacetla jsem se hned od prvnich stranek.Bavil me styl psani,bavilo me stridani kapitol z pohledu Maggie a Lary, bavila me ta psychologicka stranka mysleni obou zen.A i pres to, ze jak uz jsem psala ,se jedna o rodinne drama, tak se u knihy i pousmejete. Hlavne matka Maggie tento pribeh humorne okorenila.Tema samotne, vsak humorne rozhodne neni.Rikam si, kolik takovych zen asi beha po svete. Nektere se rozhodnou promluvit, nektere vsak mlci cely zivot. Urcite tema k zamysleni a ja mohu knihu urcite doporucit.A jako prvotina ?Za mne urcite palec nahoru.

12.10.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Uprimne nechapu, jak to, ze se mi tato kniha dostala do rukou az ted. Nechapu, proc jsem az ted precetla tak krasnou knihu, tak silnou knihu, a knihu tak krasne provonenou hermankem. Libilo se mi, jak je cely pribeh ctenarum podan.Vzpominky Anny na jeji zivot na vesnici v povalecnem Ceskoslovensku mne doslova dostaly, a ja jen nerada odkladala knihu, ktera si zaslouzi byt doporucovana.A urcite si prectu i dalsi knihy teto autorky, a moc rada. Jedna z nich uz ma sve misto v me knihovnicce, konkretne ''Hlas kukacky'', a ja se uz ted tesim, az se nekdy, snad brzy zactu i do ni.No a jeste jedna vec. Nestava se casto, ze ctu knihy dvakrat, nebo nekolikrat, ale tato patri mezi ty, ktere si rada prectu znova.

01.10.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tak i tento pribeh mam docteny , zatim autorcin posledni. Ale doufam, ze se brzy dockame od pani Mornstajnove nejake dalsi skvele knihy, ktera bude skryvat pribeh , ktery vas chytne za srdicko, ktery vas, stejne jako tento zaujme tak, ze se zactete, a jen tezko se vam kniha odklada. Tento problem , tim myslim odlozit knihu jsem mela nejen u tohoto pribehu, ale take u knihy "Hana", z ktere jsem byla take nadsena. Tyto dve knihy rozhodne nechci srovnavat, protoze kazda z nich ma svuj pribeh, kazda z nich je jina.Ale obe me nadchly. A urcite doporucuji k precteni. A konec? Za me kniha skoncila tak , jak skoncit mela. Nekdy vam ticho rekne vic, nez plana slova.Nekdy jsou proste slova zbytecna.

20.09.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Ja to vedela, ze jsem nemela preskocit treti dil, a nevrhnout se po hlave do tohoto dilu.Ale nevadi ja si ho stejne doctu:-)Proste ta anotace mne tak lakala, a prvni dva dily se mi dosti libily, no a pak jsem na tuto knihu narazila v knihovne, a precetla jsem si ji v nizozemskem prekladu. Prvni i druhy dil jsem cetla v cestine, a tak jsem se trochu obavala toho, ze ji nedocenim tak, jako kdyby jsem ji cetla v rodnem jazyce, ale nastesti se me obavy nenaplnily, a ja si tech 700 stran uzivala. A to i presto, ze jsem ocekavala vice te detektivni akce, ale i tak mne bavilo nakukovat vice do soukromi , jak Cormorana, tak Robin. A samozrejme , ze jsem neprisla i o zajimavou detektivni zapletku.A to , ze autorka je opravdu vybornou vypraveckou, to snad uz je zbytecnost podotykat. Takze ja jsem spokojena, me ruce taky, kterym tato kniha, co se tyce vahy dala zabrat, ale vysledek je takovy, ze si doctu treti dil, a az vyjde dalsi kniha, tak ji urcite neobejdu obloukem.

14.09.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Nechtelo se mi opoustet Sumavu, lesy, houbareni, ale na druhe strane jsem byla rada,ze mam ten smutek, ktery se mne drzel pri zjisteni neceho, co by se nemelo dit, ale bohuzel stalo,konecne za sebou.Nejdrive jsem zacala cist pribeh, ktery mi tak pripominal detstvi, letni prazdniny u babicky na vesnici, a chozeni s tatou a braskou na houby, brzy rano, do hlubokych lesu v Jesenikach.Pripomela jsem si ta jeste chladna rana, orosenou travu podel cesty do lesa, ten cerstvy vzduch a klid.A pak to prislo, kapitola, ktera mne rozsekala na kousky, a ja byla tolik rada, ze ten muj pribeh o houbareni s tatou se tomu od Sary uz nepodobal vubec v nicem.Mrazive tema.Autorka mne svym stylem psani urcite zaujala natolik, ze si prectu i neco dalsiho z jeji tvorby.

26.08.2019 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Docteno v elektronicke podobe. A uz jen fakt, ze ji urcite poridim i v tistene verzi napovida, ze se mi kniha libila, a to moc.Krasny styl psani a pribeh, ktery mne zasahl. Mozna je to i tim, ze jsem sama navstivila nektera mista, do kterych je pribeh zasazeny, jako napriklad Terezin, mou oblibenou Normandii a jeji D-day pobrezi, Olomouc jako mala kazde leto s babickou, ale nedavno i Batovu tehdejsi tovarnu, sice ne v Indii, ale v Nizozemsku.A i presto, ze autorka prechazi z jedne casove roviny do druhe , z jednoho mista na zemekouli na druhy, i presto jsem se v deji neztracela, ba naopak.S kazdou strankou jsem primo prozivala pribeh rodiny Kepplerovych, prolinajici se osudy , lasku, ale i utrpeni a v neposledni rade hruzy valky a koncentracnich taboru. Urcite jsem necetla naposledy.

25.07.2019 5 z 5

"Vyptavaji se me: Proc nefotografujes na barevny film? Barevne ?... Ale vzdyt Cernobyl...je to co je cerne...Jine barvy tu neexistuji..."
Desive vypovedi, desive cteni, desiva realita.
Jedna z knih, na kterou nezapomenu.

16.07.2019 5 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Nadherne ilustrace , ale i mily pribeh, vykouzli usmev na tvari nejen detem.

11.07.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak mam docteno, a reknu vam, ze jsem se snazila tento zatim posledni dil nehltat, ale kouskovat si ho, aby mi vydrzel co nejdele. Uprimne, moc mi to neslo nehltat.Ono to totiz nejde nehltat, protoze kdyz vam konci kapitola tak, jak to umi podat Chris Carter, tak jen tezko nerozectete dalsi.Nevim, jestli je treba knihu vychvalovat, asi to shrnu tak, ze za mne opet , tak jako i u predchozich knih, petihvezdickove hodnoceni. A ja uz se jen mohu tesit, az vyjde dalsi dil, a ja se opet zactu do pripadu, u ktereho nebude chybet detektiv Hunter a jeho partak Garcia.

08.07.2019 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Obetina mne nadchla natolik, ze jsem vedela, ze si brzy prectu dalsi knihu od teto autorky. Ze to bude tak rychle jsem vsak necekala, ponevadz se mi moc casto nestava, ze si prectu dve knihy od stejneho autora hned po sobe. No, i kdyz vyjimkou je asi Chris Carter.Rekla jsem si, prectu si anotaci, at vim, co muzu cekat, az se budu chtit zacist do teto knihy, no a hned po te jsem se zacetla, protoze mne zaujal namet knihy, a nebudu lhat, ta obalka ma tak tajemnou atmosferu, ze by jsem se zacetla hned asi i bez precteni anotace.A udelala jsem dobre, protoze to bylo opet skvele cteni a premysleni nad tim, kdo muze byt tim vrahem.A ne jednou jsem si rekla, ze ted uz je to prece jasne, ted uz to vim, ted uz jsem na to prisla.No a na konci jsem byla prekvapena.To me na takovych pripadech strasne bavi.

30.06.2019 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Uz ted se tesim na dalsi knihu teto autorky. Jeji styl psani me proste bavi. Skoda , ze jsem musela kvuli nemoci dosti casto knihu odkladat, protoze hned ze zacatku me nesmirne cteni chytlo, a ja jsem byla pripravena knihu precist, jak se rika, na jeden zatah.Ale i s temi prestavkami jsem si cely pribeh uzila.

16.06.2019 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Pro mne prvni seznameni s autorcinou tvorbou, a musim rict, ze se mi jeji styl velmi zamlouva, takze me jeji dalsi knizky urcite neminou.Bavilo me prolinani casovych linii a bavilo me postupne odkryvani rodinneho tajemstvi, ktere saha az do druhe svetove valky.Za me povedeny psychologicky roman s detektivni zapletkou.

31.05.2019 4 z 5

Jsem velmi rada, ze si Fredrik Backman zapsal sve myslenky ,a ze je z nich tato knizecka a ja jsem si ty myslenky, ktere puvodne vubec knihou nemely byt, mohla precist.
Rika se, ze vzpominky nam nikdo nevezme.Ale co kdyz se zacnou vytracet samy ? Potom musime jen doufat, ze nam bude nekdo nablizku , a bude nam je trpelive a s laskou pripominat.

17.05.2019 5 z 5

Zelený stan Zelený stan Ljudmila Jevgeňjevna Ulickaja

Mela jsem trochu obavy, ze bude v knize spousta postav, a ze se budu v deji trochu ztracet. A ano, me obavy se naplnily, ale ne tak docela. Postav je tam opravdu pozehnane, ale kupodivu jsem se v deji neztracela, i kdyz jsem se na cteni musela docela soustredit. Neni to zadna jednohubka, kterou prectete za dva vecery. Kniha je obsahla, je v ni zachyceno par desitek let rezimu byvaleho Sovetskeho svazu druhe poloviny minuleho stoleti. A i pres to, ze to neni zrovna lehke cteni, tak jsem si to uzila.Uzila jsem si styl, jakym je vykreslena atmosfera tohoto obdobi.Bavilo me sledovat zivoty a osudy trech kamaradu v teto nelehke dobe. Za me skvele zpracovany roman, ktery muzu doporucit, i kdyz to asi nebude cteni pro kazdeho. Ja vsak casu, ktery jsem s knihou stravila , rozhodne nelituji.

14.05.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zajimave tema, me ta vedecka cast bavila hodne, klidne bych ji snesla vice. Dalsi, co se mi na knize libi, je opravdu povedena obalka. Z ceho jsem moc nadsena nebyla ,byl konec, ktery mi pripadal trochu jako z divokeho zapadu.Take jsem postradala trochu vice vykresleni charakteru postav.A na konci jsem ocekavala vysvetleni motivu, ktere mi tam opravdu chybelo.Asi jsem byla moc natesena, a mozna jsem od knihy ocekava trochu vic.

27.04.2019 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak za me trochu zklamani.Asi jem byla moc natesena,nebo je to mozna tim, ze jsem si od druheho dilu nedala trochu vetsi odstup, ale nejak jsem se v tom placala.Nemela jsem takove to "jeste jednu kapitolu, a koncim". Nerikam, ze to bylo spatne, ale neco tomu chybelo, ja jsem si to neuzila jako predchozi dva dily.Nejvetsi zklamani byl konec, kdy mi prislo, ze autorovi dosly napady a fantazie.Na druhou stranu, pokud vyjde dalsi dil, tak si ho rozhodne prectu, protoze me bavi styl psani a bavi me hlavni postavy.

20.04.2019 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Tak i tento dil mne bavil.Sedi mi styl autora, a vubec mi nevadi, ze dej plyne tak nejak pozvolna, prave naopak.I presto, ze jsem prvni dil cetla pred dvema roky, tak jsem si bez problemu pri cteni vybavila, co se tam delo, a tim padem chapete i mysleni a uvazovani jak detektiva Holgera, tak i Mesicniho paprsku (Mia). Autor umi poutave vykreslit charaktery jednotlivych postav.O napeti nouze rozhodne neni, a po docteni poslednich vet jsem opravdu mela nutkani se pustit hned do dalsiho dilu :-) Ale neudelam to, malokdy ctu knihy ze serie hned po sobe, ale na dalsi dil se rozhodne tesim.

03.04.2019 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Prvni kniha, kterou jsem si od autorky precetla, a jeji styl se mi zalibil, takze uz pokukuji, kterou si prectu priste. Napeti nas provazi po celou dobu cteni, a i kdyz jsem dosti brzy vytusila, o co zde asi jde, tak i presto jsem se u knihy nenudila.

26.03.2019 4 z 5