monulam monulam komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

knihy o HP mám ráda, jen na můj vkus v posledních dílech zemřelo trochu moc postav.

28.12.2016 4 z 5

odpočinkové čtení na dlouhé večery.

23.12.2016 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

tato kniha se mi ze série B. Jones líbí nejvíc. Velmi vtipná a podařená kniha. Doporučuji přečíst.

19.12.2016 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

velmi pěkná kniha na dlouhé večery.

19.12.2016 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

kniha se mi moc líbila, mohla by být jen o něco delší. Předchozí díly jsem nečetla, hlavní hrdinka mi připomíná postavu Bridget Jones z knih H. Fieldingové.

19.12.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

odpočinkové čtení na dlouhé večery.

Melouch Melouch Michal Viewegh

nerada píšu negativní komentáře, knihy od Viewegha jsem vždy četla moc ráda, ale nemůžu se ubránit pocitu, jako by tuto knihu napsal někdo jiný. Téma mne zaujalo, tak jsem si knihu pořídila, bohužel. Kniha je plytká, příběh by se dal shrnout do krátké povídky a její propojení s tím, jak autor knihu prezentuje režisérovi je opravdu hrozné, opakuje zde mnohokrát jednu větu, jsou zde vulgarismy a netrpělivé reakce režiséra a knize to podstatně ubližuje. Dějová linie je povrchní, příběh není propracovaný, většinu knihy tvoří vulgární konverzace autora s režisérem, některé věci jsou nedomyšlené a způsob, jak kniha končí, mi spíš připadá tak, že to byl první nápad, jak děj utnout. Jsem velmi zklamaná. Mám velmi řáda např. Vybíjenou, kde autor mistrně skloubí přítomnost a minulost postav a daří se mu to báječně. Proto se mi těžko věří, že čtu stejného autora. Z novějších knih se mi od autora velmi líbila Mafie v Praze, ale tuto knihu opravdu nedoporučuji. V knize použitá čechoslovenština je pro mě naprosté týrání jazyka, ačkoliv je zřejmé, že autor se snaží režiséra vykreslit jako osobu, která oba jazyky jaksi propojuje a komolí, nedá se to podle mě číst, není to ani vtipné, ani zajímavé. Hlavní hrdina si v amnézii nepamatuje ani základní slova jako jíst a pít, ale je pamatuje si svou lásku, kterou po úrazu vlastně ani neviděl, protože za ním ani nepřišla do nemocnice, a když ji po letech uvidí, hned ji pozná. Souží se láskou k ní, přitom si ji ani nemá pamatovat. Druhý z hrdinů mu vytýká, že svou partnerku nikomu neukázal, přitom v části, kde autor líčí jak se Roco s Violou seznámili, hned v další větě následuje, že Trefa s nimi jel autem do Prahy. Snažila jsem se zde najít aspoň něco pozitivního, nad jednou pasáží jsem se zasmála, dva citáty mne zaujaly, ale to je z celé knihy vše, bohužel.

17.11.2016 odpad!

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Tragický, nicméně krásný příběh. Tuto knihu mám od Simmela nejradši.

15.11.2016 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

takhle kniha je téměř klasika, rozhodně doporučuji přečíst.

15.11.2016 3 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Bohužel tato kniha se mi vůbec nelíbila. Nejraději mám od Viewegha starší knihy jako např. báječná léta pod psa, báječná léta s Klausem. Tato kniha mi tématicky vůbec nesedla.

15.11.2016 1 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

souhlasím s předchozími komentáři, je to srdcová záležitost. Knihy se čtou moc dobře.

15.11.2016

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Skvělá kniha, zajímavý námět, četla se sama.

15.11.2016 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Pěkný, propracovaný příběh. Autorův styl psaní mě baví.

15.11.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha, skvěle se čte a přiroste vám k srdci. Knihu jsem četla už před pár lety a když byl v kině film přečetla jsem si ji před jeho shlédnutím znovu a potěšilo mě, že jsou ve filmu použity doslovně některé dialogy z knihy. Kniha je psána vtipným, osvěžujícím stylem. Děj vás doslova pohltí a nepřestanete číst dokud nebudete na konci.

15.11.2016 5 z 5

Eva Eva James Hadley Chase (p)

Tahle kniha je moje nejoblíbenější. U většiny jeho knih mám pocit, že jsou si velmi podobné, ať už hlavní postavou nebo samotnou zápletkou. Eva se od nich odlišuje, je velmi čtivá a má originální zápletku.

11.10.2016 5 z 5