Monni Monni komentáře u knih

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Po kriminálkách jsem měla chuť úplně na jiný žánr a sáhla jsem po této knize a rozhodně nelituji. Kniha mě úplně dostala. Dokonce musím přiznat, že i slzička ukápla. Jediné co mě mrzí je , že na začátku mi příšlo zbytečně moc rozepsaná ta její pracovní náplň a schůzky a potom co mě teda úplně dostalo je ten konec.... tam sem si říkala jen PROČ? proč je tak utnutý, proč autorka nepřidala třeba ještě jednu nebo dvě kapitolky. To jsem docela nepobrala, ale i tak si kniha zaslouží 5* a rozhodně ji doporučuji :)

27.08.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha je velmi čtivá. Severské detektivky jsou prostě můj šálek kávy :). Nechyběla i trocha romantiky a hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Knihu rozhodně doporučuji.

26.08.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Dobrá kniha, jednoduchá ale chytlava. Dobře a rychle se četla, pro mne taková oddechovka. Konec jsem čekala přesně takový, ALE cca posledni 2 stránky mě dostaly. Knihu doporučuji stoji za přečtení a uz se chystám na manzele od vedle.

09.05.2018 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Skvělá kniha, žasla jsem nad tím co všechno může člověk vydržet. Rozhodně to ale nedoporučuji ženám, které mají miminko...mám syna 3 roky a dceru 3 měsíce a popisy Mengeleho pokusů a různé jiné deilní popisy ohldně dětí mi dělaly zle. Dokonce i slza ukápla. Tyto druhy knih podle skutečnosti mám ráda a žasnu jaká zvěrstva jsou lidi schopní provést.

14.01.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tohle byla snad nejdéle čtená knžka v mém životě. Asi 3x sem ji odložila, že to nedám. Ale jelikož nesnáším rozečtené knihy, tak jsem ji přece jen dočetla. A jakmile jsem ji dočetla řekla jsem jen jediné slovo...KONEČNĚ!... Kdyby byla tak o polovinu kratší, tak bych asi řekla, že je to celkem fajn knížka, ale takto určitě nee. Kniha je úplně zbytečně roztažená a polovina věcí tam byla úplně bezpředmětná. Za mě tedy nevím kde přišla k takovým oceněním. Takže můj za mě tedy nikdy víc.

02.01.2018

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Super knížka, rychle se četla. Nikde nic zbytečně zdlouhavě rozepsaného. Klidně mohla být o trošičku delší.

02.01.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Z této knihy mám takové smíšené pocity. Hrozně dobře a rychle se četla, ale nelíbilo se mi kolik je na začátku sprostých slov, které říkají děti a občas jsem kroutila s úsměvem hlavou nad tím jak se dvoum rodinám může stát úplně všechno co si člověk dokáže představit :D. Jediné co sem opravdu nepobrala a co mi tam vadilo bylo to, co si myslí ti jejich psíci :D to bylo opravdu šílené, ale jinak byla kniha fajn. :)

14.08.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Opět dobře napsaná kniha. Dobře a rychle se četla, ale opět se jednalo o Munchovu rodinu a Miiny myšlenkové pochody mě nepřestávají udivovat. Pachatele jsem opět netušila, což je super :)

11.08.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Moc se mi libila. Pekne se cetla a byla napinava. Myslela jsem si ze je celou dobu jasne kdo je vrah, ale na konec jsem byla prekvapena. Miluju severske detektivky. Zatim me nikdy zadna nesklamala.

02.08.2017 4 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Kniha mě chytla už od začátku. Líbilo se mi i střídání kapitol z dětsví a ze současnosti. Občas mi to přišl trošku zamotané a čekala jsem to takové víc děsivé. Ale i tak mě kniha chytla, možná i proto, že je inspirována skutečností a to mám ráda.

27.07.2017 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Knihu jsem dlouho odkládala. Nějak sem se pořád nemohla donutit ji začít číst, ale nakonec jsem ji otevřela a přečetla a jsem za to ráda. Kniha byla super. Lepší než první díl. Brzo se pustím i do třetího dílu.

29.06.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Miluju jejich knihy a po nepovedém playgroundu je to návrat do starých dobrých kolejí. Jejich krátké kapitoly mi sedí když potřebuji knížku odložit a věnovat se synovi. Děj mě vtáhl a napjatá jsem byla až do konce a podle konce už se těším na jejich dalš knihu.

16.06.2017 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Do půlky mě kniha moc nezaujala :/ pořád jsem ji odkládala, ale od půlky už mě začala chytat a konec jsem dala jedním dechem, ale už si ji asi znovu nepřečtu :)

18.05.2017 3 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Moje první kniha od této autorky, kterou jsem dostala a jsem nadšená určitě to není posledn kniha, kerou od ní čtu. celou dobu jsem si myslela, že vím jak to dopadne, ale konec mě hrozně překvapil a vůbec jsem ho nečekala :)

01.02.2017 5 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Kniha byla super, i když sem skoro zapomněla o čem byly předchozí knihy. Ale u čtení příběhu jsem si to připomněla. Jednou si to prectu hezky cele znovu :) . škoda , ze už to konci. Mohla byt ještě jedna kde budou čekat rodinu, ale v nejlepším se ma přestat :) .

14.01.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Četla jsem všechny knihy od autorů, ale takhle se jim opravdu nevydařila. Než jsem se dotala do půlky, tak jsem knihu 3x odložila, ale jelikož nesnáším rozečtené knihy, tak jsem se donutila ji dočíst. Do půlky hrůza, od půlky už to začalo být zajímavější a konec se dal, ale znovu už bych si ji rozhodně nepřečetla. Tato dvojice mě touto knihou zklamala, ale budu věřit, že další kniha bude stejně povedená jako předchozí a že playground bylo jen takové uklouznutí. Dávám 3 hvězdičky: 1. za to, že autory mám ráda 2. za snahu a 3. za to, že od půlky už se to dalo číst.

25.12.2016 3 z 5

I když je kniha ,,určená" pro děti a mládež neodolala jsem a přečetla si ji :) tyhle knihy mě baví :) a ani sirotčinec nebyla vyjímkou :)

21.12.2016 5 z 5

Nečetla jsem ani jednu knihu Harryho Pottera, ale viděla jsem všechny filmy :D vím, že to nejde srovnávat, ale byla jsem zvědavá, tak jsem si knihu přečetla a za den sem jí měla přečtenou. Knihy formou scénáře mi nevadí a rychle se čtou :). S knihou jsem byla spokojená a líbila se mi :).

21.12.2016 4 z 5