Monises14 Monises14 komentáře u knih

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Popsáno z pohledu J. A.Bati a jeho dcer a vnučky na základě jejich deníků a pamětí .... oceňuji i historické detaily se kterými si dala autorka práci a prolínání téměř do současnosti.... Pro mě spousta nových informací.
Četlo se to krásně a svižně, těsím se na další knihy autorky a zároveň jsem namotivovanáhledat další knihy o Batovi :)

18.06.2020 4 z 5

Slib svatojánské noci Slib svatojánské noci Jana Klimečková

Pěkný čtivý příběh, občas se zdál až předvídatelný, ale nakonec dopadl překvapivě... Hezky popsano období i místa kde se děj odehrává...

28.03.2020 3 z 5

Příběh české hotelierky - román podle skutečných osudů.Autorka si dala práci se zjišťováním detailů a sepsala krásný a poutavý román. Za mě krásně napsáno, poutavé, dbá se na detaily. Mám ráda skutečné příběhy, obzvášť podle českých osobností.
Ráda od autorky také doporučím PODBRDSKÉ ŽENY, příběh žen napříč generacemi v rámci jedné rodiny.
Nicméně Eugenie mě tak nějak více chytla za srdce :) asi i proto, že šlo o reálnou osobu :)

16.02.2020 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Slavik nasadil laťku velmi vysoko, přesto mu Velká Samota šlape na paty. Reálně popsáno prostředí Aljašky, poutavý příběh, srdcovka ♥️

17.01.2020 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Asi nejslabší kniha Jodi. Téma zajímavé, špatně zpracované. Nejzajímavější pasáží byla pro mě autorčina poznámka.

29.10.2019

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Auto se dotýká v rámci jedné knihy dosti zajímavých a diskutovaných témat - od architektury, přes homosexuallitu a období válečné i poválečné (na cizince velmi podrobně popsáno).

24.04.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Líbilo se mi propojení dějů, napínavě psané, čtivé, velká spokojenost. Za mě o hvězdu lepší než losos v kaluži.

16.03.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na začátku jsem si říkala, že jsem už četla "silnější" příběhy z táborů (tím jsem tento nijak nechtěla shodit), nicméně po chvíli se to zlomilo a musím říct, že tj neskutečně krásný a silný příběh, který neskutečně propojuje zlo z koncentráků s láskou, o to víc že je psán na základě skutečného příběhu a potvrzuje mi jen to, že náhoda neexistuje :)

21.02.2019 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Krásný průřez historií, resp. režimů ČR v rámci románu. Myslím, že pro děti na SŠ by to mohla být dobrá povinná četba, pro všeobecný přehled. Nicméně musím říct, že jsem to četla dlouho, nemohla jsem chytit slinu a začíst se, i když téma je určitě zajímavé.

21.02.2019 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha která mě chytla za srdce (možná i proto, že znám zdejší kraj). Krásně propojen příběh s fakty. Gertu jsem třeba nedočetla, ale toto doporučuji moc

21.02.2019 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Hlavní hrdinka je na můj vkus až moc sarkastická a negativní :) Ale jinak musím říct, že se mi to četlo rychle, svižně, téma bylo zajímavé - obzvlášť propojení s posmrtným životem :) Doporučuji a ráda, bylo to pro mě tématem zajímavější čtení než třeba Veselí od Třeštíkové :) Už se těším na Pandu v Nesnázích

21.02.2019 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherný poutavý příběh, zajímavý už tím, že jej vypráví sama smrt. Zatím nejlepší kniha z období 2. světové války, kterou jsem četla, i celkově ji mám jako svoji nejoblíbenější

03.02.2019 5 z 5

Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Katherine Wilson

Super,vtipně popsaný život a zvyky Neapole. Některá moudra neapolské tchýně byla vcelku přínosná :-))

03.02.2019 3 z 5