111moni 111moni komentáře u knih

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Pokud si člověk stále připomíná dobu,kdy se přīběh odehrává, je kniha velmi zajímavým popisem doby,chudoby,beznaděje,touhy dostat se z této situace.Kniha se nečte úplně sama,příliš postav,takže orientace je složitèjší.Nicméně kniha se nedá jen tak odložit, člověk ji má potřebu dočíst a dozvědět se,jaký osud hrdinky čeká.

21.06.2020 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Taková oddechovka,nic velmi složitého a trošku mi to přījde ,jako by to i autorka psala pro svou zåbavu,něco jako,dneska mě ten chlap tak naštval.No upřímně, která z nás si aspoň v duchu neřekla,
Prima čtení na neděli.

13.04.2020 3 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Autorka opět překvapila,i když se vývoj dál předvīdat,kniha se četla velmi dobře. Postavy se svými traumaty a charaktery,jejich chování a dūvody tohoto chování. Kdo čeká krev,násilí, se nedočká ve velké mīře.Možná mohla autorka přīběh Nos na vīce rozpeacocat,nechat čtenáři možnost udělat si ucelený obrázek o jeho povaze,nicméně i z toho,co v příběhu je,si čtenář uvědomuje souvislosti.
Za mně dobrá kniha i bez násilí.

13.04.2020 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Autorka mě začíná bavit , jako by s čtenářem licitovala,bude to tak, nebude. Líbí se mi styl psaní, pocit, že chcete už na začátku někoho osobně zaškrtit , napovědět , aby se postavy vyvarovaly a nakonec čekáte, zda to prostě "dobře" dopadne. Není to ten klasický thriller - potoky krve, uštvaný detektiv, vrah , který má nekonečné štěstí.
Jdu na další :-)

04.04.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Nåhoda,která vede k další a lidé,kteří nejsou těmi,za co se vydåvají,akce,napětí.Celou dobu držíme palce hlavní hranice.Čtení,které må napětí,spåd.Velmi dobře se četla.

24.07.2019 5 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Jsem råda,že s novými postavami pan Connely ty staré nenechává umřít,Harryho by mi bylo opravdu líto.Nová postava Renné je zase svá,tvrdohlavá,urputná.Kniha je svižná,děj pozvolna graduje,Nicméně, asi je to už jasně dané a předvīdatelné,kniha nepřinesla, kromě změny hrdiny,žádnou zásadní změnu. Dobré se čte,dēj ubīhå.

13.03.2019 4 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Skvěle napsáno, kniha má úžasnou linku, kterou čtenář nemůže opustit a přemýšlí s každou přečtenou stránkou, co se vlastně stalo. Chvílemi začne snad věřit i nadpřirozenu ,aby se dočkal přirozenému vysvětlení. Další z výborných příběhů.

20.05.2018 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Skvěle napsáno, napínavé,člověk začne opravdu přemýšlet nad duchy,aby mu pak bylo naservírováno naprosto reálné vysvětlení. Výborně napsaná zápletka, vlastně dvě se prolínající, padouch se svými vlastními plány a rozuzlení díky souhře, kterou člověk tušil.

09.04.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha velmi překvapila, neočekávala jsem, že bude tak skvěle napsaná, napínavý příběh, zápletka, která se kroutila jako had,aby vyústila v nečekané.Velmi zdařilý počin.Snad jen ten milostný příběh tam byl trochu navíc, zbytečný. A více psát nebudu, jen si to hezky přečtěte .

07.03.2018 5 z 5

Stoprocentní riziko Stoprocentní riziko Jean-Michel Guenassia

A země je kulatá a co se vyšle se vrátí a ....Na začátku téhle knihy jsme si říkala, no, co se tak asi může stát, prohraje i spoďáry, zbangrotuje, žena ho vyžene, skončí na dlažbě...jak s tím souvisí ten ve vězení, skončí spolu v cele..? Zápletka překvapila, mne osobně ,velmi a sled událostí, které nastaly....Jakoby bylo samozřejmostí,že se stát musely, jako otevřít a zavřít knihu. Fatálnost zhuštěná do pár okamžiků.

16.11.2017 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Zajímavý příběh, velmi dobře propracované postavy. Velmi dobře zpracovány lidské povahy, jejich slabosti,to,co by člověk nechtěl vidět,tedy číst a nedokáže to ospravedlnit válka,ani jiná příkoří.
Fiona mě jako člověk štvala už jako dítě.

16.08.2017 5 z 5

Zločin I Zločin I David Hewson

Do poslední chvíle napětí,skvělá kniha.

17.06.2017 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Asi jsem čekala více záhadna, nebo magična, jediné záhadno bylo pohřebiště zapomenutých knih od kterého se odvíjel příběh, příběh, který se mohl odvíjet od čehokoli, zapomenuté pohlednice, nebo čehokoli, co bylo spojeno s někým z minulosti a probudí zvědavost po původu. K tomu vlastní příběh, navíc, trochu jako by kopíroval minulost, tedy máte chvílemi pocit, že jste se ocitli ve spirále, což na mne působilo, jako by došla inspirace, co s tím "klukem" , tak to projedeme nanovo. Příběh je zajímavý, ale asi nijak okouzlující, dechberoucí...

17.01.2023 1 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tak u téhle knihy jsme neměla takové to mrazení, chyběl mi ten záhadný tajemný podtón, to, mrazivé cosi. To málo co tam bylo, nebylo tak nějak rozvedeno, jako by se do toho autorka nechtěla sama pouštět. Tohle byla kniha o děsivé hře, kterou někdo rozehrál a pokračovala jako domino, nicméně, po postupném odhalování klíčových událostí se dalo předpokládat, jak se děj bude vyvíjet. Každopádně zajímavý počin a tuto paní budu sledovat ;)

30.11.2021 4 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Temný svět a jeho temná strana, trochu jsem si vzpomněla na Jeníčka a Mařenku, jak jdou za malým světlem a neví, co je čeká, jak ta cesta dopadne. Velmi napínavé čtení, i když čtenář trochu tuší, přeci jen závěr se četl se zatajeným dechem. Kniha už není o "boji" jeden na jednoho, tedy stala se vražda( tedy ona se stala, tím to začalo) , je to vraždách mnoha a odpovědnosti těch druhých, a svědomí, kde je hranice, co je obhajitelné? Nenudila jsem se, kniha udržovala tempo, chvílema jako by člověk jel na kole z kopce bez brzd.

24.09.2021

Nakažlivá smrt Nakažlivá smrt Patricia Cornwell

Náhodně vybráno, nevím, jestli jsem z názvu čekala větší "fičák" , ale zase nemůžu napsat, že bych byla zklamaná, je to jako když řeknete, že jdete na řetízkáč a ono jsou to koníci( nebo labutě) . Takže příběh dobrý, trochu honění sem a tam, a tam a sem, nic moc se nestane, po tom, co je avizováno a člověk čeká přinejmenším pandemii ap., nakonec takové celkem klidné vyřešení. Možná to autorka mohla více rozjet....

14.07.2021 3 z 5

Mrazivá pomsta Mrazivá pomsta David Baldacci

Tentokrát trochu motanice, kdy minulost jednoho je propletena s přítomností druhého, nicméně ani jedno není pletení ponožek u krbu. Asi nic úplně nového, akce, která vyprovokuje reakci, obzvlášť, pokud jde o elitní komando, které vede člověk, který musel nuceně odejít, a touží po pomstě, a druhý nebezpečný majitel kasina, který nemá problém zabíjet kohokoli. Knihy autora se čtou dobře, netřeba v nich hledat hloubku a poslání, jsou to knihy na vyplnění času a to také splňují.

27.06.2021 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Knihy autorky jsou především o manipulaci, otázka je, kdo kým. A to umí autorka mistrně, nevíte, zda hlavní hrdince fandit, nebo byste ji roztrhli jak hada, leze vám celou dobu na nervy. V této knize navíc vkládáním psaných ukradených vzpomínek, kterými se manžel hodlal zviditelnit, a alterega Elizy. Musím napsat, že po přečtení jejich knih nemám nikdy pocit " a dobro zvítězilo nad zlem" , závěr je něco, co vypadá "skoro" dobře. Nicméně je to rozhodně jiné, čtivé a za mě to nemám chuť odložit, ale chci sakra vědět, jak to dopadne.

11.06.2021 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Velmi dobře napsaný příběh, udržuje čtenáře v stálém napětí a přemýšlení,jak to bylo,kdo to byl.Rozplētåni povah,minulosti a přítomnosti, které příběh dokreslují.

06.06.2021

Sběratelé Sběratelé David Baldacci

Ze začátku to vypadalo jako 3 na sebe nenavazujícī příběhy z tak odlišných prostředí, že skoro nedávali smysl,jak se mohou,nebo proč by se měly spojit.A spojily, v zápletku, která se trochu více vleklá,možná trochu překombinováno,ale přīběh byl čtivý a měl zajīmavē postavy.Asi to pro mne nebude top ,ale nezavrhuji a k autorovi se vrátīm.

11.05.2021 4 z 5