111moni 111moni komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Když jsem dočetla, říkala jsem si, jako dobrý, ale vážně z toho chce p. Boček udělat něco jako Dynastii , tedy nekonečný seriál? Konec mě tedy dost namíchl, asi jako každý konec, který autor nechá otevřený. Jinak, "bordel v kuchyni" a vše kolem něj zase trochu vrátilo do zábavného čtení, tedy rychločtení. Za mě, tentokrát to vyloženě neurazilo, možná už všichni čekáme něco více, než je možné, po prvním díle. Mezi svátky příjemně vyladěné čtení.

28.12.2020 3 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Četlo se to dobře, není to nic hlubokomyslného, žádná myšlenka, co by obrátila život, tedy až na tu, že pomsta je aktuální stále a je jako spirála, dá se vytočit do neuvěřitelných otáček. A jak řekl už pan Lustig v pohádce, svět je malý a o náhody v něm není nouze. Kdo chce oddechovku, trochu praštěnou, nechce hledat žádné poučení z příběhu, je kniha pro něj.

28.12.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Netuším, proč kniha Fredrika Backmana zařazuje do humoru, ještě hůře do komedie. Všechny, co jsem zatím četla, včetně této v sobě nesou určitou hloubku a humor je jen součástí příběhu. Kniha, která rozhodně není o tom, že rozesměje, spíše donutí zamyslet , že v tom všem nejsme sami. Všichni máme své ...

06.12.2020 5 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Cooka jsme četla po dlouhé době a měla jsme pocit, že dřívější knihy byly nějak více napínavější, tady se téměř dal každý další krok předvídat, bez velkého překvapení, tedy až na tu Čínu a mileniály. Nečetlo se to špatně, mělo to spád,ale nedosahovalo to dřívějšího napětí.

08.11.2020 3 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Tak tato kniha mě opravdu nebavila, nedočteno, útěk pro útěk , trochu jako hra na babu. Plác teď ty, plác, teď ty.

25.10.2020

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Četla se to dobře, ale že by to bylo něco nadprůměrného,to rozhodně ne.zæpletka z počátku zajímavá,nicméně od poloviny spíš pocit,aby už to dopadlo.Takže za mě průměrná kniha,která se mohla stát něčím více,ale jakoby příběh klouzat po povrchu.

06.10.2020 2 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Nemohu si stěžovat, autorka mě nezklamala, napsala knihu, která má velmi svižný děj, i přes 480 stran nemá člověk pocit nudy . S každou stránkou musí člověk pokračovat, jistě závěr je předvídatelný, nicméně, to by nás, mě autorka patrně dost namíchla, kdyby byl jiný. Někdo píše, chybí uvěřitelnost, proč by ne, je to fikce a tak ať to zůstane. Akční kniha se střípky lidskosti a romantiky .

25.09.2020 5 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Kniha splnila mé očekávání, propletenec osudů a dėj,který čtenåře udržuje ve střehu.I přes počet stran se kniha četla velmi dobře. Všechny ty vedlejší příběhy souvisí a neměla jsem pocit,že by mě budily,spīše naopak.Musī řīct,že mě kniha opravdu potėšila.

06.09.2020 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Začátek až vyrazil dech, a váhala jsem zda pokračovat, podobnost se skutečností? Bude hůř? No, a pak už tedy výdech a taková asi nakonec očekávatelná detektivní zápletka, i když tedy hlavní padouch , to už bylo opravdu trochu moc, tady se autor opravdu nechal unést :-) Co dalšího mě dost otravovalo byly popisy ulic kudy kam , odkud kam, přes kterou ulici, zatáčku, odbočku. Četlo se to dobře, ale tak nějak přitažené za pačesy až moc.

19.08.2020 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Nečtu knihy popořadě, ale náhodně, tato mi přišla že začátku utahaná, děj dostal spád pomalu, objevování možnosti, kdo mohl vraždi. Autorka nedá čtenáři moc šancí přemýšlet spolu s kriminality, odhalování důkazů je spíše náhoda, než práce,a nakonec odhalení vraha,taky překvapení. Mnoho náhod.

10.08.2020 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Po minulé knize, kdy kniha nebyla úplně plná napětí, je opět zpět příběh, který má spád, zápletka, která se kroutí jako klubko a rozmotat jej není jednoduché, obzvláště, pokud jde o smrt dítěte. Velmi podařená detektivka, která se čte na pár nadechnutí. Postavy pro čtenáře L. Penny důvěrně známé,jejich kousek příběhu.

10.08.2020 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Asi nejpodařenější že série, na to, jak byly knihy prezentovány jsem čekala mnohem více, a mohlo to být mnohem kratší. Hrdinka, která ani v dospělosti neví kým je, její neustále pochybnosti, srovnávání, nerozhodnost mi už ve 2.dílu lezly na nervy, a dočetla jsem všechny 4 jen proto, abych zjistila, jestli se to změní. No nic moc se nezmění, jako by si hrdinka libovala v "tragickém" osudu,na pozadí sociálně nerovné společnosti. Spojení s Linou, které funguje /nefunguje, a příběhy dalších, kteří prošli životem hlavní postavy, kdy krátkodobé pociťuje nějakou emocí, ale nijak to dále nic nemění. No, tak nějak to shrnu, že hlavní postava mi příjde poněkud tupější

10.08.2020 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tak nějak mám pocit,že kniha utekla velmi rychle,obě dějové linky byly dobře propracované a čtenáře tentokrát rychle nevedly k odhalení spolu s týmem Kim. Kniha se opravdu četla dobře, autorka umí udržet čtenáře v přījemné napětī,aniž by měl pocit zbytečných odboček a protahování děje.

21.06.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Pokud si člověk stále připomíná dobu,kdy se přīběh odehrává, je kniha velmi zajímavým popisem doby,chudoby,beznaděje,touhy dostat se z této situace.Kniha se nečte úplně sama,příliš postav,takže orientace je složitèjší.Nicméně kniha se nedá jen tak odložit, člověk ji má potřebu dočíst a dozvědět se,jaký osud hrdinky čeká.

21.06.2020 3 z 5

Znamení kobry Znamení kobry Elizabeth Peters (p)

Po dlouhé přestávce jsme se k autorce vrátila, trochu mě překvapilo, jak přeskakuje v tom, kdo příběh vypráví, jinak opět poutavé oddechové čtení.

23.05.2020 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Výborná kniha,minulost,kterå ovlivnila přītomnost a osudy všech.Udælosti,které čekaly desītky let na vyřešení. Autor nezklamal, jeho knihy se čtou velmi dobře, žådná klišé ,přīběh je dobře vykreslen a do posledních stránek čtenáři neví, kdo je kdo.

06.05.2020 5 z 5

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Tak wow efekt se nekonal, nicméně, kniha se četla dobře, autorka udržovala čtenáře v napětí, i když naznačovala, kudy se děj a příběh bude vyvíjet, příběh nebyl rozplizlý na všechny strany ,ale zaměřený jedním směrem a držel linku.Hlavní postava je velmi dobře vykreslena, jako člověk , který chce vyřešit nastálou situaci,není idealizovaná a není to alkoholik, což , mám pocit, je poslední hitovka severské krimi. Taková zvědavá ženská, navíc novinářka.

20.04.2020 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Taková oddechovka,nic velmi složitého a trošku mi to přījde ,jako by to i autorka psala pro svou zåbavu,něco jako,dneska mě ten chlap tak naštval.No upřímně, která z nás si aspoň v duchu neřekla,
Prima čtení na neděli.

13.04.2020 3 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Autorka opět překvapila,i když se vývoj dál předvīdat,kniha se četla velmi dobře. Postavy se svými traumaty a charaktery,jejich chování a dūvody tohoto chování. Kdo čeká krev,násilí, se nedočká ve velké mīře.Možná mohla autorka přīběh Nos na vīce rozpeacocat,nechat čtenáři možnost udělat si ucelený obrázek o jeho povaze,nicméně i z toho,co v příběhu je,si čtenář uvědomuje souvislosti.
Za mně dobrá kniha i bez násilí.

13.04.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tak co na to říct, slušně řečeno, štvali mě všichni od začátku ,i čtenář tuší a co teprve detektiv, psychiatr...No, trošku prvoplánové, předvídatelné. Četlo se to ,aby se to dočetlo, z hrdinů mi vlastně nebyl nikdo nijak sympatický, Kate, která trochu neví, kudy kam, psychopat, který zase dobře ví, kudy a kam,ale všichni to přehlíží. No, třeba to byl rozjezd :-)

07.04.2020