Mon12 Mon12 komentáře u knih

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Také jsem se na knihu moc těšila a očekávala něco naprosto jiného - to bylo špatně, proto mě zklamala, čekala jsem jiný příběh. Kniha je plná filozofujících debat, do kterých jsem se někdy musela nutit. Jinak je však příběh zajímavý, čtivý, nemůžu říct, že by mne nebavil. Líbilo se mi postupné zvykání Prudencie na okolní svět, určování svého místa v zaběhlé komunitě.

16.12.2014 3 z 5

Obchod se zapomenutými mapami Obchod se zapomenutými mapami Pierdomenico Baccalario

Napínavá série, moc se mi líbí volba tří hlavních hrdinů, nápad s bránami času, je to prostě návykově čtivé. Stále čtu další díly a pořád netuším, jak to tedy je...

16.12.2014 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Skvělá série, která mi opravdu sedla. Je logické, že právě v tomto díle série graduje, napětí děje spolu s andělskými denními i vztahovými konflikty mě stále udržovalo u knížky.

16.12.2014 5 z 5

Tajemství 13. nástupiště Tajemství 13. nástupiště Eva Ibbotson

Příjemná fantasy knížka, která mne vtáhla do děje, užívala jsem si každou stránku a moc mě bavilo krásné vykreslení postav.

03.12.2014 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moc se mi líbilo propojení všech tří ženských osudů, kniha je čtivá a opravdu mi četba rychle utíkala. Ale upřímně - v polovině, když jsem zjistila náplň dopisu a tedy i manželovo tajemství, jsem delší dobu váhala, jestli mám číst dál - na mě to bylo hrozně silné a přes čáru. Jsem ale ráda, že jsem dočetla, opravdu silný příběh, nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet.

22.11.2014 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Janey King

Velmi se mi líbil popis života expedice na Antarktidě i obě hlavní postavy mi sedly, takže se mi kniha příjemně četla. Ale pochybnosti o dřívějším odjezdu Alice domů a následný konec románu mi nějak nesedly, proto dávám jen tři hvězdy.

22.11.2014 3 z 5

Charlie a ukrytý král Charlie a ukrytý král Jenny Nimmo

Tahle série mě naprosto dostala, nemohla jsem se od knih odtrhnout. Sice místy trošku děsivější, ale Charlie má kolem sebe skvělou partu přátel, která mu vždy pomůže. Skvělé zpracování, napínavý příběh, doporučuju, stojí za přečtení.

10.11.2014 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Úžasná čtivá knížka, která vás zavede do kouzelného světa víl. Jen je škoda, že na další díly si musíme delší dobu počkat.

27.09.2014 5 z 5

Jak se zbavit Matthewa Jak se zbavit Matthewa Jane Fallon

Knihu jsem přečetla, ale celou dobu jsem čekala na nějakou akci, což nenastalo. Představovala jsem si trošku něco jiného, proto jsem byla zklamaná. Možná za to mohla i hlavní hrdinka, která mi moc nesedla.

20.09.2014 2 z 5

Láska na třetí Láska na třetí Nick Spalding

Bestseller k popukání? Pro mě tedy rozhodně ne, čekala jsem vtipnou knihu, u které si odpočinu, ale to se nestalo. Ani jsem ji nedočetla, stačilo mi prvních pár stránek a bylo mi jasné, že tohle nebude ta správná kniha pro mě.

06.09.2014 2 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Příjemné pohodové čtení na léto se šťastným koncem, čtení nenáročné, ale pro mě naprosto vyhovující - krásně jsem si odpočinula a příběh mi rychle utíkal.

10.08.2014 5 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Čtivě napsaná kniha o neuvěřitelné vůli a statečnosti, nejenže se dokázala s danou situaci poprat a zvládla neskutečně náročnou cestu zpět do civilizace, ale také událost pravdivě bez příkras popsala a přiznala, co přesně prožívala. Obdivuju ji.

20.07.2014 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Trošku jsem se téhle knize vyhýbala a nechtěla jsem ji číst, ale jsem ráda, že jsem se rozhodla jinak.
Jak je psáno již v úvodu - zajímavá a citlivá knížka - to přesně tuto knihu za mě vystihuje. Příběh plynul rychle, opravdu jsem se snadno začetla a konec knížky dočetla v slzách (spíš probrečela), doporučuji :-)

12.07.2014 5 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Přímo příběhu a hlavní protagonistce Nele bych čtyři hvězdičky nedala, ale líbilo se mi, že se zde autorka zmiňuje o svých začátcích, taky mě zaujalo vyprávění o nových chutích a těším se na avizovanou kuchařku. Ráda nahlédnu do dřívější knihy Jak jsem proje(d)la svět, ta by mě taky mohla zaujmout, autorčiny kuchařky znám a jejich zpracování se mi líbí.

07.07.2014 4 z 5

Jenom ponožky nestačí Jenom ponožky nestačí Mark Lowery

Kniha vtipná, pobavila mě, ale je pravda, že místy jsem Michaela litovala, neměl to jednoduché - tady malá ukázka života s bratrem:
"Kdykoli se Ste snaží udělat na nějakou slečnu dojem, předstírá, že mě má rád, a snaží se nade mnou držet ochrannou ruku. Jednou – opravdu si nevymýšlím – mě nacpal do mého starého kočárku a tlačil mě celý den kolem parku, zatímco si povídal s holkama, protože podle všeho „ženy mají rady batolata“. Bylo mi deset."

13.06.2014 4 z 5

Dcera Čarodějek Dcera Čarodějek Dorota Terakowska

Krásná pohádková fantasy, která mě naprosto nadchla. Až po přečtení jsem zjišťovala informace o knížce a autorce, na diskusích bylo, že Nájezdníci jsou vlastně zosobněním doby komunistů. Je jasné, že doba života autorky se do díla promítne, ale já si stejně nechám z knížky pohádkový pohled. Moc se mi líbilo postupné seznamování s hlavní představitelkou, její zlepšování se a posun dál. Stojí za přečtení, moc doporučuji.

09.06.2014 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Skvěle napsaná knížka, která popisuje život v koncentračním táboře z pohledu neznalého dítěte, nejsou tam vlastně vůbec použita slova: koncentrační tábor, plynová komora, atd. Konec jsem probrečela, ale knížku doporučuji, protože tak silný příběh, který vlastně celou dobu nevyznívá tragicky - jsou to jen náznaky, že se děje něco hrozného, stojí za přečtení i pro dospívající děti.

02.06.2014 5 z 5

Tajemný Skellig Tajemný Skellig David Almond

Zajímavý příběh, nejvíce mě zaujal silný vztah Michaela k malé sestřičce - dojemné. Autor nechává čtenáře dlouho v napětí, jaká záhadná bytost v garáži vlastně je.

27.05.2014 4 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Odpočinkový dívčí román se čtivým dějem a skvěle začleněnými informacemi o Máchovi.

27.05.2014 4 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Nejprve jsem měla problém se začíst, ale pak děj získal spád a já se nemohla odtrhnout. Je pravdou, že by kniha nemusela být tak dlouhá, ale svým příběhem, popisem lékařského prostředí, poutem mezi dvojčaty a srdceryvností to naprosto vynahradí. Lékařství je opravdu posláním, které je náročné, opravdoví lékaři mají můj obdiv. Je taky zajímavé sledovat, jak chování jednoho člověka ovlivní celý život druhého. Je to příběh plný emocí a stále nad ním přemýšlím.

17.05.2014 4 z 5