Modrina Modrina komentáře u knih

Poustevník z Eytonského lesa Poustevník z Eytonského lesa Ellis Peters (p)

Trochu jsem ze začátku měla v postavách a ději hokej, ale ten brzy ustal ajá jsem si knížku užila. Taková poklidná oddechovka. :)

08.01.2021 4 z 5

Zločin na stříbrném plátně Zločin na stříbrném plátně Vilém Křížek

Konec roku mě nezastihl moc v pohodě, to asi způsobilo, že jsem měla dost problém se začíst. K pozornosti jsem se musela dost nutit. Ale ke konci jsem příběh už vyloženě hltala. Další Eliášův příběh si rozhodně přečtu.

01.01.2021 4 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Vracení se v čase nemá pro děj žádný význam. A děj se mi dost líbil. Já jsem spokojená, podle mého skvělá oddechovka. :)

04.12.2020 5 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Fantasy není můj šálek kávy, ale občas tam zabrousím, jestli jsem se náhodou nezměnila. :) Ale tohle se mi docela líbilo. Možná některý z receptů i vyzkouším. :)

23.11.2020 4 z 5

Jedenáct smrtelných hříchů Jedenáct smrtelných hříchů Roman Cílek

Trošku nemastné neslané. Ale možná o to víc příběhy budily dojem, že jde o příběhy skutečné.

09.11.2020 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Ve své momentální nepříliš dobré psychické pohodě jsem něco takového evidentně potřebovala. Nenáročná slaďárna, osvěžená např. Heklou. :) Moc pěkné, fakt se mi to líbilo.

29.10.2020 5 z 5

Splátka růží Splátka růží Ellis Peters (p)

Pachatele jsem si tipla správně, ale to můj požitek z knihy nikterak nesnížilo. Moc pěkné.

16.10.2020 5 z 5

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

Takhle knížka se mi velmi těžko odkládala, ale holt je nutné chodit do práce, nebo třeba spát. :) Pachatel mě samozřejmě překvapil, už jsem málem začala podezírat sama sebe. Pěkné, jsem velmi spokojená.

30.09.2020 5 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Já jsem detektivková, ale asi trochu dětinská, beru detektivku víceméně jako pohádku. A už u minulé knížky jsem se čím dál víc děsila, že skončí tak, jak by to asi ve skutečnosti skončilo. Ale to, jak skončí Nejhorší obavy, předčilo mé nejhorší obavy... Dávám plný počet hvězd a jdu si číst krtečka.

15.09.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět taková poklidná detektivka, ale vrahem mohl být kdokoli. Skvělé. Doufám, že autorka je grafomanka. :)

30.08.2020 5 z 5

Břišani Břišani Kristýna Mothejzíková

Knihu napsala i ilustrovala Kristýna Mothejzíková, Radkin Honzák napsal jen předmluvu.

24.08.2020 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Já jsem velmi spokojená. Jednorožec rozhodně patří mezi to lepší, co pan Vondruška napsal. Knihu doporučuji k přečtení a lokalitu k návštěvě. :)

17.08.2020 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Knihy paní Fieldingové mám moc ráda, ale tahle nebyla úplně to pravé ořechové. Vrah byl poměrně jasný, trošku mě mrzelo, že to opravdu byla tahle postava, těšila jsem se, že to bude úplně jinak. Ztráta času to není, ale když si to nepřečtete, zas o tak moc nepřijdete.

09.08.2020 3 z 5

Šarlatové zmije Šarlatové zmije František Kalenda

Trochu ponuré, ale co by člověk od středověku asi tak čekal, že. Předchozí díly mě bavily trochu víc, ale přečetla jsem si to ráda.

29.07.2020 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Po Kavárně v Kodani jsem asi čekala trochu víc, tedy na tenhle typ literatury. Ale jako totální oddech dobré. :)

20.07.2020 3 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Jako obvykle - skvělá oddechová jednohubka. :)

13.07.2020 5 z 5

Chcete-li si přečíst tuhle knížku, snažte se nevnímat žádné aktuální zprávy. Dva tři byť jen titulky v jakémkoli periodiku stačí na to, abyste měli chuť si to hodit.
Ve spoustě věcí s panem Vondruškou nesouhlasím, takže velmi doufám, že se mýlí.

Skvělá kniha.

13.07.2020 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Ufff... Kniha byla - ostatně jako všechny předchozí díly - opět naprosto skvělá. Ke konci už jsem ani nedýchala. :) A musím přiznat, že mě poměrně šokoval autorčin doslov, budu si to muset trochu nastudovat.

18.05.2020 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Další z páně Vondruškových klasik, milá, mysl nepříliš zatěžující knížka, přesně vhodná pro tuto podivnou dobu.

16.04.2020 4 z 5

Paklíč Paklíč Eduard Fiker

Už dlouho se mi nestalo, že by mi četba dala takovou práci. Ale možná je to tou podivnou současnou atmosférou. Nemohla jsem se začíst, ale současně jsem knížku nechtěla odložit. Takže nadšení se moc nekoná, ale ztráta času to určitě nebyla. :)

27.03.2020 3 z 5