Jedenáct smrtelných hříchů

Jedenáct smrtelných hříchů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443756/bmid_jedenact-smrtelnych-hrichu-8zl-443756.jpg 3 9 5

Zní to sice cynicky, ale pravda zůstávala pravdou: mrtvému to slušelo. Uzel tmavomodré kravaty přesně zapadal do límce světlé košile, sako bylo zapnuté, kalhoty společenského obleku měly správnou délku a od polobotek je dělila barevně sladěná ponožka. Jen onen nepříliš krvácející otvor v pravé části čela působil rušivě. Úryvek z titulní povídky znovu naznačuje autorovy již mnohokrát prokázané přednosti: neotřelé téma, živý jazyk, pozoruhodné prostředí. A především schopnost udržet čtenáře v napětí.... celý text

konicekbily
26.11.2023 4 z 5

Většina povídek má promyšlenou zápletku a rovněž oceňuji autorův styl psaní. Domnívám se, že náměty k povídkám byly převzaty ze skutečných kriminálních případů. Připomínalo mi to soudničky z období první republiky.

yonda
22.10.2021 2 z 5

Škoda nápadů na pár hezkých detektivek. Konce příběhů byly příliš překotné a to kazilo celkový dojem. Tedy alespoň za mě.

bagel
22.04.2021 3 z 5

Mám ráda autorův styl, ale na víc než tři hvězdičky to nebylo.

Iki1
26.12.2020 3 z 5

Autorův styl se mi v této knize líbil. V povídkách se snaží obměňovat jazyk i způsob vyprávění. U některých povídek jsem cítil, že by stála za rozšíření, některé snad ani nestálo za to číst. Nicméně je to ta pravá kniha pro chvíli volného času, který chci vyplnit čtením, či pro čtení před usnutím.

Modrina
09.11.2020 3 z 5

Trošku nemastné neslané. Ale možná o to víc příběhy budily dojem, že jde o příběhy skutečné.