Modrina Modrina komentáře u knih

Milostí prezidenta Milostí prezidenta Zdena Frýbová

Přečetla jsem to, ale bolelo to..

20.05.2014 1 z 5

Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Zdena Frýbová

Jako první díl - prostě skvělé.

20.05.2014 5 z 5

Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

Skvělé, prostě skvělé.

Dvě dámy v tísni Dvě dámy v tísni Zdena Frýbová

Pro mě strašné..

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Tuhle knížku řadím mezi tři autorčiny zcela nečtitelné knížky. Tuhle jsem nakonec dala, ale již nikdy víc..

Polda a jeho soudce Polda a jeho soudce Zdena Frýbová

Na rozdíl od komentáře pode mnou mám pocit, že pokračování je daleko lepší než jednička. :) Samozřejmě vyvolává otázky o rozhodnutí vzít právo do svých rukou. A závěr je nejspíš vzdálen realitě, kterou ovšem doopravdy nezná skoro nikdo. Kdoví, třeba je všechno jinak..

Polda Polda Zdena Frýbová

Jedna z knih, kterou čtu opakovaně. Je to tvrdá realita zcela skvěle zkombinovaná s pohádkou..

Robin Robin Zdena Frýbová

Toho čokla bych asi nakopla :), ale jinak je knížka naprosto skvělá. Paní Frýbová vládne úžasným jazykem. :)

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

Dokonalé.

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Skvělý profesní román, ze kterého mi dodnes, když ho čtu, naskakuje husí kůže.

Falešní hráči Falešní hráči Zdena Frýbová

Falešné hráče jsem četla mockrát. Perfektně napsáno, nikde není jediné slůvko zbytečné.

20.05.2014 5 z 5

Když jsem tuhle knížku četla poprvé (hluboce za socialismu), řvala jsem smíchy tak, že se rodiče na mě přišli podívat, co mi je. Když zjistili, co čtu, bylo jasno. Jelikož můj táta byl voják z povolání, měla věc ještě jiný nádech. :) Dneska už možná knížka ten náboj nemá, to nedokážu posoudit. A film podle mého knížce nesahal ani po tiráž.

A ke komentáři pode mnou - Černí baroni nejsou reálným popisem, jak to tehdy bylo. Pro ty, kdo službu vlasti většinou nedobrovolně vykonali právě v PTP, to naopak byl únik z reality. Asi jako válka v Koreji a M.A.S.H. A že to je přitažené za vlasy? Ano, ale ta doba prostě přitažená za vlasy byla..

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tuhle klasiku umím snad zpaměti, ta zkrátka nestárne. :)

Emma Emma Jane Austen

Emma je skvěle napsaná, ale přidávám se k názorům pode mnou, že je jako kdyby ji napsal někdo jiný. Ale čte se stejně jako další autorčiny knihy velmi dobře. :)

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Pýcha a předsudek to není, ale četlo se to dobře. :)

20.05.2014 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

K červené knihovně jsem nikdy netíhla, ale Jane Austen mám moc ráda. A tahle vlajková loď prostě nemá jedinou chybičku. :)

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Děsivé, ale dokonalé.

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Diane Chamberlain

Odtrhnout se od knih téhle autorky je složité, tady to bylo nemožné. Snad jsem ani nedýchala.

Matčin stín Matčin stín Diane Chamberlain

Opět jsem velmi spokojená.

Světlo pod hladinou Světlo pod hladinou Diane Chamberlain

Přečetla jsem jedním dechem.