Modrina Modrina komentáře u knih

Knížka s červeným obalem Knížka s červeným obalem Alexandra Berková

Tuhle knížku jsem znala dřív, než vyšla, Saša byla moje příbuzná. A v některých povídkách i účinkuju. :) Tuhle knížku miluju..

S Elvírou v lázních S Elvírou v lázních Miroslav Kapek

četla jsem před mnoha a mnoha lety a moc se mi to líbilo. :) Musím se po té knížce zase podívat.

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Krásná pohádka. :)

21.05.2014 5 z 5

Mořský vlk a veselá vdova aneb proti všem Mořský vlk a veselá vdova aneb proti všem Miloslav Švandrlík

Zǐvot klade různé překážky.. :)

Dívka na vdávání Dívka na vdávání Miloslav Švandrlík

Podle mě jedna z nejlepších autorových knížek. :)

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

Skvělá sága!

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Pana z Dobronína mám o něco raději než Oldřicha z Chlumu a tahle knížka se zase hodně povedla.

21.05.2014 5 z 5

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Tahle knížka je šílená. :) Ale skvělá. Ovšem že je možné ji uvést jako divadelní hru, tomu bych nikdy nevěřila - kdybych ji na vlastní oči neviděla. :) Už je to strašná spousta let, dávali ji v Semaforu. Nezapomenutelné.

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Dnes už klasika. Pro mě velmi poetická klasika. :)

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Jak mi Páral úplně nesedí, tohle byla fantazie..

21.05.2014 5 z 5

Tak jsem dočetla. Je to prostě Stařík v bleděmodrém. :) A Stařík byl první, takže tohle je prostě jenom dvojka, nicméně já jsem se bavila. :)

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Já nemám Viewegha moc ráda, ale tuhle knížku jsem dostala, tak jsem si ji poctivě přečetla. Navíc jsem už předtím viděla film - a ten se mi líbil víc. Knížka pro mě nějak postrádala spád i ukončení..

21.05.2014 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tuhle útlou knížečku jsem kdysi objevila doma v knihovně a během chvíle jsem ji přelouskla. A od té doby ještě několikrát. Čím jsem byla starší, tím víc na mě působila. A film je podle mého jedna z čestných výjimek, kdy se knižní předlohu podařilo přenést na plátno.

Babička Babička Božena Němcová

Babičku jsem přečetla kdysi na základní škole a hodně mě nebavila. Po letech jsem se k ní vrátila - a zase mě nechytla. Tahle klasika mě prostě nějak minula.

21.05.2014 2 z 5

Den jako stvořený pro vážnou známost Den jako stvořený pro vážnou známost Zdena Frýbová

Jsme lidi a jsme hodně různí, tady to paní Frýbová popsala hezky.

20.05.2014 5 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Chvílemi nevěrohodné, ale za přečtení to rozhodně stojí.

20.05.2014 4 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Dvě roviny jednoho příběhu - opravdu skvělé. A rozuzlení je prostě dokonalé. :)

20.05.2014 5 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Jedna z prvních, co jsem od paní Frýbové četla. Chvílemi trochu nezáživné, ale i tak se mi knížka vcelku líbila.

20.05.2014 4 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Nastavovaná kaše. Jak byl Robin naprosto skvělý, tak tohle se mi opravdu nelíbilo.

20.05.2014 1 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Jednoznačně nejhorší, co jsem od paní Frýbové četla, a četla jsem všechno. Už předloha se nedala číst, převyprávění jí nepomohlo. Asi bych měla dodat, že děti mám. :)

20.05.2014 1 z 5