Modrina Modrina komentáře u knih

Hotel Bertram Hotel Bertram Agatha Christie

Tak tohle pro mě byla jedna z nejslabších autorčiných knih..

19.05.2014 3 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

I bez známé osobnosti coby detektiva je to skvělý příběh.

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Skvěle propracované postavy, perfektní děj, zasazený do atraktivního prostředí - čte se jedním dechem. :)

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Krásně vylíčené postavy i reálie, rozuzlení jako obvykle brilantní.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Pro mě jedna z nejlepších. A to za ni byla Agatha Christie vyloučena ze svazu spisovatelů detektivek. Proč? No proto, koho udělala vrahem. :)

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Tuhle knihu jsem kdysi četla slovensky a byla jsem jí nadšená. Když se mi do ruky po letech dostala v češtině, nebylo to úplně ono, i přes ty roky ve mně ta slovenština zůstala. Velmi pěkný příběh, samozřejmě perfektně vyprávěný.

19.05.2014 5 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Čas přílivu je jedna z méně známých autorčiných detektivek, ale je velmi dobrá. Tragédie o třech jednáních se čte prostě sama. :)

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nejklasičtější klasika. :) Asi proto láká k novým filmovým podobám. Bohužel čím dál horším..

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Podle mého jedna z nejlepších autorčiných knih.

Zločin pro slečnu Poirotovou Zločin pro slečnu Poirotovou Jana Moravcová

Já jsem knihu přečetla celou, ale nadšení se nekonalo.

19.05.2014 2 z 5

Proč bychom se nepřiznali aneb Jak to bylo doopravdy Proč bychom se nepřiznali aneb Jak to bylo doopravdy Zdeněk Šmíd

Když jsem v úvodu knihy četla ".. a proč jsem nechal utratit Křižáka", sahala zubatá po mně. :) Tenhle záchvat smíchu jsem dlouho nemohla rozdýchat. :) Ale jinak - jako obvykle - skvěle napsané. A hodně zajímavé.

Dudáci a vlčí hlavy Dudáci a vlčí hlavy Zdeněk Šmíd

Jedna z mála knih pana Šmída, která mi moc nesedla. Asi ona pověstná výjimka potvrzující pravidlo. :)

19.05.2014 3 z 5

Babinec Babinec Zdeněk Šmíd

Pan Šmíd opět dokázal, nejen, že umí psát, ale že to, o čem píše, perfektně zná. Opět úžasné čtení.

19.05.2014 5 z 5

Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili Zdeněk Šmíd

Do těchto končin se jen tak nepodívám. O to víc hltám toto putování popsané dokonalým jazykem pana Šmída.

Předposlední trubadúr Předposlední trubadúr Zdeněk Šmíd

Spojení Pana Šmída a Mistra Saudka dá výsledek převyšující dokonalost. Naprosto skvělé!

19.05.2014 5 z 5

Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili Zdeněk Šmíd

"Po tomhle slezou fleky i jaguárovi." :) Opět skvěle popsané putování.

19.05.2014 5 z 5

Expedice k Čechožroutům aneb Proč bychom se nepobili Expedice k Čechožroutům aneb Proč bychom se nepobili Zdeněk Šmíd

Výlet k našim nejbližším sousedům mě opět nadchl. Až se jednou na poznávací cestu Německem vydáme, tahle kniha rozhodně pojede s námi. :)

19.05.2014 5 z 5

Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Zdeněk Šmíd

PanKérka píše, že to bylo "až přehnaně zamotané s přemírou postav". Ano, bylo, ostatně - někde musel Jo Nesbø sbírat inspiraci. :D Já jsem - jako obvykle u pana Šmída - byla velmi spokojená.

Strašidla a krásné panny Strašidla a krásné panny Zdeněk Šmíd

Něco trochu jiného než putování Sumce&spol. A opět milé a velmi čtivé dílko.

19.05.2014 5 z 5

Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Zdeněk Šmíd

Další skvělé vyprávění o putování. Tahle oblast světa mě neláká, ale pan Šmíd je záruka, že knížka bude skvělá. :)