Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sumec, Keny, Lída, Gábina a Lucie, autorovi kamarádi a známí z jeho předešlých knížek, putují tentokrát po Mexiku a Guatemale. Veselé i drsné zážitky party mezi svéráznými obyvateli hor a džunglí, které zde prožívají, autor navíc kombinuje s humorně pojatým vyprávěním o exotické přírodě, o Indiánech a o historii jejich nikdy neporažených kmenů. Těžištěm knížky jsou i tentokrát cestovatelská dobrodružství v nevypočitatelném kraji: můžete tu zabloudit, utonout, ochořet, být okraden, případně zabit. O tom všem vypráví Zdeněk Šmíd opět s pobaveným nadhledem. A přestože nám autor představuje vzdálené země Mayů z originálních, často provokativních a neslýchaných úhlů, je jeho nová knížka především radostným a vtipným vyprávěním o krásách světa a o dobrém kamarádství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100008/jak-se-maji-mayove-aneb-proc-bychom-cgu-100008.jpg 435
Série

Vodáci

Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili

Přidat komentář
kockakocka
23. února

Docela příjemná oddychová četba, Vodácký průvodce to ale není.

monte
25.08.2018

Zábavný cestopis.

whale77
31.05.2018

Kdysi, kdysi, strašně kdysi dávno jsem četla Šmídovo Pročnetopení a Pročnepocení. A líbilo se mi to, nadšená jsem byla. Jenže do dalších Pročnecokolivů se mi už nějak nechtělo, snad strach mi bránil, že „pokračování“ už nedosáhnou na „jedničku“. Takže mi doma už asi deset let ležely tahle mexická a ještě Za písní Severu a už jsem to viděla bledě. Ale naštěstí přišla Čtenářská výzva s „knihou, kde se jedna z postav jmenuje jako vy“ a já rychle prolistovala Maye, jestli i do Guatemaly cestovala také Lucie. A jo! Z jakéhosi musu jsem se tedy dokopala ke čtení a nutno říci, že tento „díl“ jedničku v mých očích předčil! Jemný humor, napínavé líčení cestovatelských zážitků i moudré předávání historických i zeměpisných poznatků v dobře namíchaném poměru od každého trochu je něco, řekla bych vyzrálejšího, než jsem čekala. Vážně opět nadšená! A do písně Severu půjdu už bez nucení se :-)

pecinka21
03.03.2018

Pokud chcete cestopis u kterého se budete válet smíchy a zároveň se dozvíte spoustu věcí o Mexiku a Guatemale, tak je to pro vás ta pravá kniha. Šmíd má podle mě ty nej nej cestopisy. ROZHODNĚ DOPORUČUJI.

Baruš24
05.05.2017

Skvělé, zábavné, čtivé.
Měli jsme příležitost tuto knihu číst během své vlastní cesty po Mexiku a Guatemale a je to všechno tak, jak popisuje Zdeněk Šmíd. Rozhodně doporučuji prožít na vlastní kůži.. :-)

Modrina
19.05.2014

"Po tomhle slezou fleky i jaguárovi." :) Opět skvěle popsané putování.

Samdelas
07.09.2013

Další z mnoha výborných Šmídových cestopisů, silně čtivé...