mnohoknih mnohoknih komentáře u knih

Navždy princezna Navždy princezna Connie Glynn

Věděla jsem, že to nemám číst, ale chtěla jsem sérii dotáhnout do konce. Jako fakt se všichni zlí najednou stanou hodnými? A sexuální preference pouze na stejné pohlaví jinak jedině kámoši? A najednou si všichni všechno vysvětlí? Proč to neudělali dřív? Protože by autorka nemohla tak dlouho blábolit.

01.02.2023 odpad!

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Nezvykle dobré pokračování, což se většinou druhým dílům nedaří. Všechny pstavy se pěkně posunuly, další starožitnost zazpívala a Xanthe začíná tušit, kudy povede její další cesta. Příprava na další díl taky dobrá.

30.01.2023 4 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Tak konečně autor zjistil, jak a co chce psát. A daří se mu. Pomalejší tempo není na škodu. Zápletka taky zajímavá. O hlavních hrdinech se dozvídáme další věci. A inspektor Nightingale má další začku. Těším se na další díl.

30.01.2023 4 z 5

Vraždy na molu Vraždy na molu Ken Bruen

Nevím, zda bych to nazvala detektivkou. Spíše pár dní jednoho opilce s detektivní linkou. Ale četlo se to dobře.

22.01.2023 3 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Napínavé čtení. Spojení fantasy a mytologie působí velmi čtivě. Autorův popis kouzelného lesa je snadno uvěřitelný. Ale ty postavy! Otec a synové zamilovaní do jedné ženy? A to tak, že se všichni chovají jako vzteklí psi? Naštěstí konec tomu dá ten správný směr.

22.01.2023 4 z 5

Princezna celým srdcem Princezna celým srdcem Connie Glynn

To snad není možné. Všichni něco tají, nikdo nikomu nic neřekne a pak už je na všechno pozdě. No nic, jdu na poslední díl, protože jsem fakt zvědavá, jak to autorka dotáhne do konce. Ještě že čtení nezabere moc času.

17.01.2023 3 z 5

Spousta příběhů, sem tam nějaký fakt. Četlo se to docela dobře, ale je to opravdu hodně, hodně nafouknuté a obalené balastem.

15.01.2023 3 z 5

27 smrtí Tobyho Obeda 27 smrtí Tobyho Obeda Joanna Gierak-Onoszko

Klasika, všichni tuší zlo, někteří i vědí, ale nikdo nic nedělá, protože Bůh. Na čtení téhle knihy, té spousty zničených dětí a celých rodin, potřebujete opravdu silné nervy. A číst se to musí, aby se nezapomnělo.

15.01.2023 4 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Edgar Allan Poe

Sbírka povídek, ale ne všechny jsou povedené a ne všechny jsou hororové. Vydání dodržuje autorovy jazykové a stylistické divnosti, takže to nebylo úplně rychlé čtení.

13.01.2023 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Výborný detektivní příběh z Čech. Dvojice detektivů je nesourodá, přičemž Eva je na zabití. Dobře popsáno, že k chycení sériového vraha pomůže nejvíce štěstí a náhoda.

11.01.2023 4 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

kdo chce oddychovou detektivku na anglickém venkově, přečte si tohle. Hercule je tu jen jako doplněk, moc zaměstnat šedé buňky mozkové nemusel. A ani čtenář se nemusí moc namáhat. Ale je to Christie a čte se to samo.

11.01.2023 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Zase wau, Jan Štifter! V knize se proplétají osudy tří generací. Poslouchala jsem jako audio a každá generace má svého vypravěče, což byl super nápad pro orientaci. Příběh se odehrává opět v Budějovicích a opět se řeší česko-německé vztahy. Autor má rozhodně dar z vyposlechnutých rodinných historek sestavit uvěřitelný příběh.

08.01.2023 5 z 5

Poslední zahrada v Anglii Poslední zahrada v Anglii Julia Kelly

Trochu moc žen, chvilku mi trvalo než jsem si je zapamatovala. Téma zahrady moc sympatické. Líbilo se mi, že každý, kdo zahradou prošel, si ji zamiloval. A osudy postav jsou taky pěkně namixované, chvilku tragédie, chvilku štěstí. prima čtení.

06.01.2023 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Vydařené pokračování. Akce, reakce, posun postav, všechno v pořádku. Samozřejmě je tam detailík, který se jistě bude řešit v dalším díle. Ale to už mě nezajímá. Mě se líbí tenhle konec.

04.01.2023 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Jak jinak začít nový rok než fantasy. Pěknou, čtivou fantasy, tak snad i ten rok bude pěkný :-) postavy se nám vyvíjejí, příběh nabírá na obrátkách a sviští. V první díle mě štvala Clary, teď Jace. Takže vzhůru na třetí díl.

01.01.2023 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Čtivě napsaná dětská fantasy. I když hlavní postavy by měli jít k psychologovi a ne honit démony. V jednu chvíli neskutečně hysteričtí a pak jsou zase ledově klidní. Holt puberťáci. Popis míst, příšer i bitev je velmi barvitý. Těším se na další měto.

28.12.2022 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

To bylo rychlé počteníčko. Nápad s dveřmi super, sestry super, rozkošná čtyřka plná překvapenī.

24.12.2022 4 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Tak a s rodinnými ságami si dám pár let pokoj. Čte se to dobře, děj utíká. Ale opravdu to chce jednu ságu za rok a né za měsíc :-)

18.12.2022 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Všichni, jak tu jsme, dobře víme, co knihy umí :-) Pomáhají i zraňují, pobaví i rozpláčou, poučí i nás nechají v nevědomosti. Tak o tom je tato kniha. A taky o tom, že kolik je různých knih, tolik je lidí a jejich příběhů.

18.12.2022 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Vánoční klasika a potěcha. Tak zase za rok :-)

14.12.2022 5 z 5