Poslední zahrada v Anglii přehled

Poslední zahrada v Anglii https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499972/bmid_posledni-zahrada-v-anglii-zKt-499972.jpg 4 61 61

Tři různé éry, pět rozdílných žen a jedno výjimečné místo zakleté v čase Emma zasvětila svou kariéru renovaci zahrad a právě dostala životní příležitost: obnovit zahrady velkolepého sídla Highbury House, které v roce 1907 navrhla proslulá Venetia Smithová. Jak se Emma ponořuje hlouběji do minulosti zahrad, odhaluje tajemství, která byla dlouho zarostlá plevelem. Čí osudy se ukrývají za zrezivělým zámkem tajemné zimní zahrady domu, sloužícího za války jako ozdravovna pro zraněné vojáky? Současnost: Emma zasvětila svou kariéru renovaci zahrad a právě dostala životní příležitost – obnovit zahrady velkolepého sídla Highbury House, které v roce 1907 navrhla proslulá Venetia Smithová. Jak se Emma ponořuje hlouběji do minulosti zahrad, odhaluje tajemství, která byla dlouho zarostlá plevelem. 1907: Když Venetia poprvé vstoupila do Highbury, netušila, jak moc zahrady – a lidé, které tam potká – změní její život. 1944: Beth, která přijíždí do Higbury vypomáhat na farmě, touží najít domov. Kuchařka Stella naopak zoufale chce z Highbury pryč, aby si splnila své vlastní sny. Ovdovělá Diana, paní velkolepého domu provizorně přeměněného na ozdravovnu pro vojáky, úzkostlivě lpí na svém předválečném životě. Ale když válka ohrozí vzácné zahrady, tyto tři naprosto odlišné ženy spojí tajemství, které zůstane nadlouho skryto.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Last Garden in England , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední zahrada v Anglii. Přihlašte se a napište ho.

Buchtičkajani
01.01.2024 5 z 5

Moc hezký příběh,sice mě chvilku trvalo , než jsem se v těch ženách zorientovala. Pak to vše začalo dávat smysl a tak nějak to příjemně plynulo. Pěkné pohlazení po duši během Vánoc.

ajka91
30.12.2023 5 z 5

Ach, to bylo krásné...pro fanoušky Rosamunde Pilcher a příběhů z anglického prostředí doporučuji!

Mishi
16.11.2023 5 z 5

Musím říct, že se mi to líbilo více, než jsem čekala. Čtivý, příjemně plynoucí příběh zahrady a osudů lidí kolem ní.
I když ze začátku jsem si také říkala, že těch žen, které příběh vypráví, je mnoho a stačila by Emma, Venetie a možná Diana. Nakonec se ale všechno spojilo a ukázalo se, že každá postava má své místo.
Miluju krásné zahrady a tento příběh byl pro mě pohlazením po duši

Vychází Mrtvá zóna, Temný amulet a další knižní novinky (39. týden)

25.09.2022

Kniha Poslední zahrada v Anglii v seznamech