mkurri mkurri komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělá kniha. Trochu se bojím, že to tak začne fungovat v reálu. Kdo čte je totiž považován za pako. Doporučuji, vede k zamyšlení.

01.01.2011 4 z 5

Ďáblův hlas - Heavy metal Ďáblův hlas - Heavy metal Ian Christe

Super kniha, pro mě jako milovníka tohoto žánru určitě skvělá studna informací, které jsem předtím rozhodně neměl. Ďáblův hlas mě dostal, i když je pravda, že jsem ji četl příliš dlouho, ale to je chyba spíš má než knihy. Teď ještě sjet všechny desky, co jsou v knize popsány a můžu v klidu plout na vlnách metalu dále...

22.08.2011 5 z 5

Hodně pohodová kniha. V průběhu čtení jsem se v autorovi našel a zjistil, že máme hodně společného. Další knihy určitě nevynechám

25.04.2011 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Dobrá kniha mohu jen doporučit. Skvěle popsány pocity vojáka, který bojuje jen kvůli nařízení a těžko se vrací zpět do reálného života.

20.02.2011 4 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Knížka psaná bez zbytečných kudrlinek pobaví mladou generaci. Ačkoliv ve škole zatracována je lepší než řada školou propagovaných.

30.01.2011 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

První půlka OK, druhá půlka se snem nudná.

26.01.2011 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Přečíst by si ji měl každý, kdo se snadno vzdává nebo hledá cíl. Bojovnost, skromnost a odvaha starce bude dodána i čtenáři.

03.01.2011 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Geniální myšlenka usnadnění práce a lidé si budou moci užívat. Jenže nic není ideální, roboti se stávali dokonalejšími a pak to dopadlo katastrofou. Divadelní hra, která může brzy vejít do reálného života. Určitě doporučuji

03.01.2011 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dobrá kniha stejně jako jednička. Příběh se mi zdál trošku horší než u 1, stejně tak tam byl navíc nudný začátek o matematice, který by tam nemusel jaksi být. Konec možná trošku přehnaný, ale jdu si přečíst trojku, jsem zvědav, jak to dopadne...

12.06.2011 4 z 5

Pěkná pohádka, na konci trošku smutná, ale i tak dobrý.

19.03.2011 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Sice je to pro čtenáře mého věku, ale docela nudné a zbytečně dlouhé. Pasáže na prodloužení textu jsou nezáživné a děj se vytrácí.

21.01.2011 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Bohužel jsem věděl předem, jak to dopadne. Autor píše zajímavě a situace v jeho životě nebyla jednoduchá. Mohu doporučit

15.01.2011 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poezie mě nebaví, i přesto mě Erbenova Kytice na chvilku zabavila...

03.01.2011 2 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Neskutečné, jak může být život pěkný i krutý zároveň.

20.03.2011 4 z 5

Slabikář Slabikář Jiří Žáček

Díky této knížce umím číst. To byly časy. Máma mele maso, my se máme!

20.03.2011 5 z 5

Šílenství jménem Láska Šílenství jménem Láska Luděk Stínil

Když jsem to dostal ve 14 letech jako povinnou literaturu, nadšený jsem zrovna nebyl. Ale jak jsem se na to vrhl, měl jsem to přečtené za jeden den, což je zatím snad rekord. Pro puberťáka dobré, i když je to spíš dívčí literatura :D

01.02.2011 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Nenáročná oddychovka. Očima malého Oty psán svět za války.

30.01.2011 3 z 5

Rok za 12 týdnů Rok za 12 týdnů Brian P. Moran

Víceméně nic nového. Vytahuje z ostatních byznys / produktivity knih to nejlepší a vsazuje vše dělat v rámci 12 týdnů.

15.01.2016 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Dobrá kniha, sice jsem tušil, že to nějak tak dopadne, ale byla tam i spousta zvratů, které jsem rozhodně nečekal. Jdu na další díly...

02.06.2011 5 z 5

Můj názor na knihu určila první část knihy, která byla tou nejnudnější, kterou jsem četl. Na kladném hodnocení nepřidala ani struktura díla, která byla téměř nečitelná. Kniha u mě rozhodně nezanechá dojem, že bych ji měl přečíst znovu.

06.03.2011 2 z 5