Mitculka Mitculka komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tuhle sérii zatím přímo miluju! Ten čtivý styl psaní, díky kterému stránky samy mizí pod rukama, tak poutavý příběh, tak neuvěřitelně velký fantastický svět, ze kterého poznáváme víc a víc. Pocitům postav jsem věřila, emoce na mě přímo dýchaly a u akčních scén mi taky bušilo srdce. Pořád epické, úžasné, skvělé.

19.07.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

„Harry Potter, jasně, to přece znám z filmu." No...ne. Ačkoli film je pěkný, je to jen opravdu malý zlomek toho, co se všechno děje v knize a já nevycházela z údivu, byl to pro mě úplně nový zážitek.
Harry se bohužel choval velkou část příběhu jako idiot (asi ta puberta :-D).
Moc se mi líbilo, že příběhu dodávaly na potenciální reálnosti různé prvky jako úvahy o tom, co budou studenti dělat po škole, nevraživost mezi tou růžovou ropuchou Umbridgeovou a McGonagallovou (to mě fakt bavilo :-D) či Harry, který je totální dřevo na holky.

Čtení jsem si moc užila, ačkoli se mi příběh zdál chvílemi až moc pomalý. Jediné, co mi v knize trochu chybělo, bylo to zadostiučinění z věty „Promiňte, paní profesorko, ale nemám vykládat lži," která byla ve filmu.
Dávám 5*, protože Harry Potter je prostě neskutečně komplexní dílo, všechno spolu souvisí...určitě jsem to už psala u některého předchozího dílu, ale je až neskutečné, jak příběh roste a potemňuje s každým dalším dílem a přibývajícím věkem Harryho. Vážně skvostné.

10.07.2018 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Začátek byl trochu suchý. Chytla mě během něj čtecí krize a musela jsem si v Divotání dát na chvíli pauzu, ale když jsem se ke knize vrátila, konečně se to rozjelo. Oproti Šepotání, které působilo spíš jako příběh o milostném trojúhelníku s Říší divů na pozadí, je nyní Říše divů a kouzla konečně tím hlavním tématem! Bavilo mě to víc než první díl, kterému jsem v porovnání s tímhle srazila hodnocení na 3*.

18.06.2018 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Neskutečně nádherná knížka! Nedokážu ani vyjádřit všechny ty pocity a emoce, které ve mně vyvolala, posilněné tím, že příběh je skutečný. Doporučuji každému, obzvláště milovníkům zvířat.

PS: Po dočtení si na youtube zadejte ,,Juan Salvador penguin”, ale dřív ne. :-)

09.06.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Z téhle knihy mám strašně rozporuplné pocity. Na úplném začátku mě všechny postavy štvaly a modlila jsem se, ať se to změní s událostí zmiňovanou v anotaci...a ano, musím říct, že se to opravdu zlepšilo, přesto jsem strašně dlouho bojovala s tím, že si ode mě kniha vyslouží snad jen nějaké 3 hvězdy a i teď jsou ty 4 spíš takové slabší (3 by jí ale přece jen křivdily). Romance a erotika se mi líbila, přesto se mi kolikrát stávalo, že mě kniha nějak netáhla dál...opravdu napínavá byla v podstatě až v poslední části příběhu. Ta už byla opravdu něco. Co ale musím určitě vyzdvihnout, je opravdu propracovaný svět, zajímavé postavy a již známý úžasně čtivý styl. Důležitý bod byl, že mě zajímalo, co bude s postavami, takže jo, nakonec to opravdu i stálo za to. A možná tomu taky trochu pomohla představa Chrise Hemswortha jako Tamlina. Jestli tahle série bude někdy zfilmovaná, pro tuhle roli neexistuje nikdo vhodnější!

30.04.2018 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Ačkoli dostáváme v této knize skvostný Murakamiho styl, přijde mi, že tahle knížka určitým způsobem vystupuje z jeho klasických děl.
Na střídačku zde sledujeme dvě dějové linky - patnáctiletého Kafku Tamuru a staršího pana Nakatu. Obě linky mají něco do sebe, jen u Kafky Tamury jsem měla občas trochu problém, protože se vůbec nechoval na 15 let a absolutně bych mu ten věk nehádala, kdyby mi to nebylo výslovně řečeno. Vzhledem k okolnostem se to ale zdá být v pořádku. Mě osobně ale asi o něco více zasáhl příběh úžasného pana Nakaty. Nemůžu si pomoct, nepamatuju se, kdy jsem naposledy měla takovou chuť vstoupit do knížky, abych sama mohla být postavě nápomocná.
Bylo to skvělé počtení.

06.04.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Neuvěřitelná kniha. Neuvěřitelná spisovatelka. S. J. Maas píše tak poutavě, že jsem kolikrát ani nevnímala, jak mi stránky mizely pod rukama. Postavy byly skvěle vykresleny, jako bych je doopravdy potkávala v chodbách zámku a poznávala je spolu se Celaenou. A co se hlavních mužských postav Doriana a Chaola týče, asi je prostě oba miluju.
Taky se mi líbilo, že se průběžně střídal pohled různých postav, čtenář zůstává v obraze a vidí, co se děje v celém zámku. A mapa na začátku je taky velké plus.

01.04.2018 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Prvních pár stran mi nebyla hlavní hrdinka příliš sympatická, to se ale změnilo jako mávnutím kouzelného proutku. Příběh většinu času působil jasně a přímě, až asi ve třech čtvrtinách najednou nabral spád zvláštně jiným směrem a já byla nucena číst a číst až do poslední stránky. Příběh to byl pěkný, kouzelný, velmi čtivý a velmi romantický. Jsem zvědavá, co přinesou další díly, když už tenhle by se sám dal příběhově pokládat za kompletní.

Jo a intenzivně mi u čtení zněl v hlavě soundtrack z filmu Kvaska...hlavně Můra a motýl. :-D

22.03.2018 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Počtvrté v Bradavicích v knižní podobě. Příběh už opravdu potemňuje. Hrdinové rostou a s pubertou se u nich objevují častější hádky, ale také první náznaky zamilovanosti. Ačkoli jsem viděla film, průběh jednotlivých úkolů jsem četla jedním dechem.
A v Ohnivém poháru se navíc již vyskytuje opravdu hodně scén, které ve filmu nebyly zahrnuty. Opět je tedy můj náhled na příběh a celý kouzelnický svět rozšířen.
A jako všechny díly ze série HP je samozřejmě i čtyřka neuvěřitelně čtivá. S přečtením knih můj nehynoucí obdiv k J. K. Rowling ještě roste.

18.03.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Nejsem zrovna náročná čtenářka, ale můžu říct, že se mi kniha moc líbila. Ani nevím, jak mi stránky mizely pod rukama. Na rozdíl od disneyovské klasiky je příběh i hlavní hrdinka (trošku) drsnější a Zvíře divočejší. Vývoj Zvířete, ztvárněný nejen slovně ale i graficky, je také velmi dobře zpracovaný. A poselství spojené s ptákem Ohnivákem si určitě každý zaslouží přečíst.
A vůbec jako velmi příjemné plus vnímám také zakomponování slovanských pohádek do příběhu. Když o nich čtu, cítím něco známého, co znám z dětství, musela jsem si ale představit, jak nové ty příběhy musejí být pro děti v Americe a jinde po světě. Velmi milé zpestření. :-)

04.03.2018 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Na tuto knihu jsem narazila v antikvariátu náhodou, když jsem hledala Harryho Pottera. Ačkoli si na díl Harry Potter a teroristický útok z minulosti nevzpomínám, nakonec se celkem vyvedl.

Obchodník se smrtí byla taková zvláštní jízda na horské dráze - tak první dvě kapitoly mě úplně nebraly, pak jsem se do toho dostala a až do konce první části to bylo opravdu super. Jak už zmiňovali kolegové přede mnou, druhá část byla občas trochu nepřehledná, objevilo se najednou hodně nových postav, ve kterých jsem se orientovala neúměrně pomalu. Opět jsem se do toho ale postupně dostala.

Celkový dojem z knížky je dobrý. Na nespisovatele bych i řekla dost dobrý. A jako většina kolegů zmíním jako plus i britský humor, kterým je kniha protkaná, ten já můžu.

PS: Všimli jste si, že oči Hugha Laurieho na obálce vás pozorují, kam se hnete?

26.02.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Murakamiho styl mám už docela načtený, Podivná knihovna ale z mých předchozích zkušeností s tímto spisovatelem vybočuje tím, že je tak krátká. Kromě krátkosti je také velmi čtivá, doplněná pěknými ilustracemi, které podtrhují děj. Za mě fajn jednohubka, která odkrývá děsivý obraz obyčejné knihovny (a téměř všech dalších knihoven).

25.02.2018 4 z 5

Od prince Ládíka jsem zatím četla všechno (což není tak ohromující vzhledem k tomu, že tohle je zatím jeho 3. kniha) a jsem z něj stále nadšená. Ve vyprávění se projevuje jeho osobitý humor, který dokáže zdánlivě všední zážitky podat zábavně a poutavě. U každé z jeho knih se mi stává, že svým bližním prostě musím kousek odcitovat nebo poslat v podobě hlasové zprávy. Někdy se dokonce i nahlas rozesměju.
Zkrátka skvělé pobavení, čtení je lehké a ilustrace na jedničku.

25.02.2018 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera. A taky je vidět proč - knížka je chytlavá, člověk se od ní nemůže odtrhnout. Oproti filmu je zde mnohem více věcí vysvětleno a člověk odhaluje víc z kouzelnického světa.

29.01.2018 5 z 5

Sněhurka Sněhurka Ed McBain

Musím říct, že ze začátku mě styl této knihy moc nebavil, postupně se to ale rozjelo a víc než celou druhou polovinu jsem přečetla za jedno odpoledne. Nakonec se příběh ukázal jako velmi čtivý a zajímavý, i když mi přišel bohužel docela předvidatelný. I tak jsem si ale čtení užila.

28.12.2017 4 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Dokud se ke mně nedostala tato kniha, neměla jsem nejmenší tušení o existenci „utěšitelek". Příběh plný násilí, bolesti a bezpráví se mě velmi dotkl. Na mnou oblíbené Japonsko jsem díky tomuto dostala trochu jiný pohled. Kromě faktu, že japonská vláda odmítá přiznat svá provinění a dopřát přeživším ženám trochu spravedlnosti, je asi nejvíce mrazivý postoj samotných Číňanů k celé této věci (obzvláště v porovnání v Koreou, kde se o „utěšitelkách" učí děti i ve škole, jak jsem se dozvěděla).
Knihu mohu rozhodně doporučit, mnoha lidem může vyjevit úplně nové skutečnosti.

08.05.2017 5 z 5