Sněhurka

Sněhurka https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85596/snehurka-85596.jpg 4 89 18

Matthew Hope série

Sára Whittakerová má skoro všechno - je úžasně krásná, mladá, bohatá - ale chybí ji svoboda. V současné době dlí proti své vůli v luxusním sanatoriu, byla totiž soudem prohlášena za schizofrení paranoičku. Tvrdí to lékaři, soud i její ovdovělá matka. Rozhodla se tedy zatelefonovat Matthewu Hopeovi a požádat ho, aby se stal jejím právním zástupcem a vybojoval jí svobodu. A k ní také 650 000 dolarů, které Sáře odkázal její otec a teď je zadržuje její matka. První brožované vydání v českém jazyce. Hope usoudil, že Sára mluví pravdu, a rozhodl se její pověření přijmout. Dostal se tak do zrcadlového bludiště, kde se realita mísí s fikcí a kde číhá nejhroznější nebezpečí, jaké kdy podstoupil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Snow White & Rose Red , 1985

Sixao
17.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Audiokniha. První seznámení se sérií Metthew Hope. Zpočátku to vypadalo, že celá kniha bude o obhajování Sáry, která se dle jejího tvrzení neprávem ocitla v léčebně pro duševně nemocné. Klientka si advokáta poměrně rychle získá na svou stranu. Také jsem věřila, že se matka spikla se zdravotnickým personálem. Ve srovnání s 87. revírem trochu nuda. Pomaloučku se ale vedle začal rozvíjet případ zavražděné striptérky Tracy. Krůček po krůčku a poctivou detektivní prací. Výchozím vodítkem jsou červené šaty se skvrnou od inkoustu. A pak přišel ten překvapivý moment, kdy se obě dějové linky spojily. Úplně mě zamrazilo, když jsem si uvědomila, kdo byl pachatel.

alabra
09.07.2022 4 z 5

Více než děj zaujme vykreslení postav, povahových vlastností a uvažování aktérů příběhu, jen tady je zachycena mravenčí, nezáživná práce vyšetřovatelů, každodenní rutina bez nádechu dobrodružství. Příběh se rozkrývá postupně, přirozeně. Žádné velké potoky krve a střílečky, ale drobná psychologická a rutinní práce. Je to autor mého dětství.

Marfiel
09.01.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, myslím, že jedna z nejlepších od tohoto autora. Pomalé tempo vyprávění, vtipné svěží dialogy, výborně vykreslené prostředí a postavy, gradace děje i uvěřitelné finále.
A navíc hlavní hrdina sympaťák, takže určitě doporučuji k přečtení.

SidoniaL.
27.12.2021 2 z 5

Tenhle komentář je vlastně takové malé, osobní rozloučení. Že autor umí napsat detektivku, o tom vůbec není sporu, i když právě konec téhle byl dost předvídatelný. Ale překvapilo a zaskočilo mne na 230 stranách to množství nechutných popisů, ne, to jsem prostě neskousla. Děkuji, nechci! Sbohem, Ed McBaine, my dva se patrně už víckrát nesetkáme!

Jaruš7
26.12.2021 4 z 5

Audiokniha.
Klasika od mistra.
Psychomasáže od infantilní po geniální, od vědecky podložené po citově přesvědčivé výpovědi, ty zdvořilému detektivovi motají hlavu.
Je nebezpečné věřit, když se o osobní pozornost derou mozky s přemírou domýšlivých, ženských ambicí s intelektem nesnesitelně tupým a naopak vybroušeným.

Jisté pasáže mi vadily, takže -*.

iceVS
09.05.2020 5 z 5

Moc příjemný návrat ke starým knihám. V detektivkách jsem se zasekla v éře McBaina, ty současné mě neba.
Přijde mi mnohem poutavější, když si detektiv řešení vyšlape, vypátrá a vydedukuje, než když mu výsledek vyplivne forenzní laboratoř. A McBain byl v tomhle absolutní mistr.

Disease
20.04.2020 5 z 5

Tak tohle je konečně plnokrevná McBainovka. Hlavně díky popisu pátracích metod a částečnému opuštění ich formy vyprávění, i když případ sám je parádní.

moudivlacek
04.01.2020 4 z 5

(SPOILER) Skvělá ukázka toho, jak dokáže schizofrenik obalamutit někoho, kdo nemá o této nemoci ani páru. Zde Matt se snaží pochopit příznaky této nemoci u své klientky, ale jemu se to nezdá, přestává věřit odborníkům a to je velká chyba, a nejen pro něj. A také je tu ukázka klasické detektivní práce, hledání střípků, skládání pravdy. A ouha, najednou se vše propojí a vysvětlí.
Super a velice věrohodné.

konicekbily
20.05.2019 5 z 5

Takto píše náš oblíbený autor: bez zbytečného zdržování a natahování děje nás seznámí s jedním - dvěma příběhy, které jeho hlavní hrdina řeší, přidá nějaké ty jeho soukromé problémy a děj ubíhá dopředu a v rychlém závěru vše propojí a vysvětlí. Nádherné odpočinkové čtení.

SilvieSisinka
16.02.2018 5 z 5

Nejlepší detektivky pane Mcbain :-)

Mitculka
28.12.2017 4 z 5

Musím říct, že ze začátku mě styl této knihy moc nebavil, postupně se to ale rozjelo a víc než celou druhou polovinu jsem přečetla za jedno odpoledne. Nakonec se příběh ukázal jako velmi čtivý a zajímavý, i když mi přišel bohužel docela předvidatelný. I tak jsem si ale čtení užila.

woodward
29.07.2015 4 z 5

Je to moc pěkně napsané - jenže každý čtenář detektivek musel poznat - pozor,spoiler -, že kdyby Sára opravdu nepatřila do blázince, byl by ten příběh docela o ničem. Konec spoileru. Příliš průhledné, ale i tak dám čtyři hvězdy.

koki.veru
04.08.2014 4 z 5

Hezká knížka se zajímavou zápletkou, ale podle mě by toto téma mohlo být lépe a podrobněji zpracované....Ale jinak zajímavá knížka a určitě se chystám na další knížku od tohoto spisovatele.

tlapička
07.11.2013

Napínavá a originální historie

Keksík
25.07.2013 4 z 5

Do poslední chvíle jsem doopravdy nevěděla zda-li Sára je či není šílená. Skvělá detektivka. U této knihy jsem se nenudila, měla spád. :) Doporučuji :)

muchomurka
14.11.2012 2 z 5

Knížka se četla dobře, ale mně se prostě nelíbila, něco mi na ní vadilo.

čef
18.07.2012 5 z 5

Velmi zajímavé a trochu mimo oblast tradičních knih Ed McBaina. Určitě patří do první ligy a mezi nejlepší co napsal.

RADOST
16.05.2012 4 z 5

Kde je hranice mezi normálností a šílenstvím? Lze za šílené prohlásit i zcela zdravé lidí? Mají možnost se bránit?

Matthew Hope

Ed McBain