Missynka Missynka komentáře u knih

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Dívčí blog vložený do pár stránek papíru. Díky změti fontů se mi kniha četla opravdu dost špatně. Motivačně na mě kniha bohužel nedýchla ani trochu.

11.03.2018 2 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásná a čtivá novela na pozadí 2. světové války. Láska mezi árijským chlapcem a židovskou dívkou. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla až teď, bez nucení čtenářského deníku. Opravdu povedené dílo, skvěle napsaný příběh ke kterému se budu určitě znovu vracet.

16.02.2018 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Knihu jsem četla až dlouho po tom, co jsem viděla film s Julianne More, která byla naprosto neuvěřitelná. A stejně taková se mi jevila kniha. Velmi poutavé čtení, které vás chytilo a nepustilo. Emočně vyšťavilo. Představovala jsem si, jaké to musí být ztratit sama sebe, ztrácet vše, na čem vám záleží, to, co jste celý život budovali. Kniha jde rychle kupředu, nepouští se do žádných klišé, neslibuje žádný 'hepyend'. A velmi děkuji za konec, jiný bych si nedovedla představit.

09.02.2018

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Nemohla jsem přestat číst a ihned po přečtení jsem si nebyla jistá, zda se něco ve skutečnosti děje nebo mě děj tak moc vtáhl. Musela jsem jít zkontrolovat, zda teče voda a mohu si dopřát sprchu nebo se nám nekazí jídlo v ledničce a mohu si rozsvítit a zatopit. Uff. Jestli se ještě někdy dočkáme další války, pak věřím, že bude vypadat přesně takto.

28.01.2018 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Otevřeš kdekoliv, čteš, usmíváš se nebo směješ nahlas. Pan Třeštík mě baví. :)

10.01.2018 4 z 5

Martin Goffa je skvělý autor, který umí dokonale a reálně vykreslit jakýkoliv příběh. Čtenáře udrží v napětí, vyvolá v něm všechny emoce na které si vzpomenete. Primární důvěra dokazuje, že autor je každým dílem lepší a lepší a Míko Syrový větším a větším sympaťákem. Jen si říkám jestli té smůly nemá už fakt moc. Já být v jeho kůži, tak nevím nevím zda bych ty rány osudu ustála. Každopádně doufám, že se brzy dočkáme dalšího pokračování, kde se dozvíme jak to vlastně celé bylo a proč.

08.01.2019 5 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Originálně zpracované téma z prostředí jednoho včelího úlu. Nenapadlo by mě, že budu hltavě číst příběh jedné statečné včely, která se vymanila z předepsaného osudu jejího druhu.

Přijmi, poslouchej, služ!
Vady jsou zlo. Vady jsou nepřípustné!

27.03.2018 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Výborná knížka, která přinesla své poselství a úsměv na tváře. Vzhledem k faktu, že pracuji taktéž s dětmi, úplně jsem se v některých pasážích a hlavně dotazech a následných odpovědích viděla. Ráda se k autorově prvotině znovu vrátím. :) Opravdu povedené, tleskám!

13.03.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásný je jazyk český... Smutná, čtivá a klasická kniha, která by neměla ujít žádnému čtenáři.

11.03.2018 3 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Malá, milá knížečka, která skutečně navodí pocit ŠTĚSTÍ a vytvoří úsměv na tváři. :)

11.03.2018 5 z 5

Útulný domov s rostlinami Útulný domov s rostlinami Ian Drummond

Překrásně zpracovaná a užitečná kniha. Určitě doporučím fanouškům moderního bydlení s rostlinami.

11.03.2018 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Hodně těžké čtení. Pokud se nepřenesete přes 'ono' zvláštní psaní, přes popis pětiletého kluka, pak nejspíš ani knihu nedočtete. Já Pokoj četla na několik pokusů a teprve napotřetí jsem se do děje ponořila a na výpravu malého Jacka jsem si zvykla. Jsem opravdu ráda, že jsem se donutila knihu přečíst, protože se jedná o opravdu silný příběh malého chlapce a jeho mami. Příběh je protkaný touhou žít, přežít, nalhávat si, ale hlavně milovat. Co všechno se dá snést? A s čím vším se člověk musí vypořádat, když je najednou všechno jinak?

06.02.2018 5 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Tohle je ta nejlepší a nejkomplexnější kniha o rostlinách, která se mi dostala do rukou. Vše je lidsky a dokonce i s humorem vysvětleno, fotografie jsou vkusné a perfektní. Holkám z Kvítek přeji, aby se jim nadále dařilo v tom co dělají.
Nemohu hodnotit jinak než na 5 hvězd. Mám ji druhý den a chystám se přesazovat. Díky knížce se na to těším a určitě budou dbát rad, které mi byly poskytnuty. Velké plus za kapitolu o škudcích a o pečování o kvítka. Díky moc. Překonaly jste Pokojovky.

12.03.2019 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Krásná kniha, ale v porovnání s předchozími knihami od téže autora mě Psí domov tolik nezasáhl. Přesto se však jedná o hezky čtivou knížku, kterou doporučím každému psomilovi. :)

24.01.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha Hotýlek byla pro mě trošku zklamáním. Po psychologickém masakru v Haně či Slepé mapě se za mě v Hotýlku vlastně nic moc neudálo. Doba, do které byla kniha zasazena přitom skýtala tolik možností. Dočetla jsem, ale vracet se ke knize nebudu. Postavy zde nebyly tolik vykreslené, vztahy byly podivné a celkově nevím, co nám kniha měla sdělit.

30.08.2018 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Když Anna zmizela by mohla být velmi dobrou knihou. Tématika únosu je rozhodně něčím, co zaujme a dokáže pohltit. Já jsem však v tomto případě hodně zklamaná. Knížka je prvoplánová. Od začátku víceméně tušíte co a jak a prokousáváte se dál. Nelíbí se mi, jak je z části kniha vypravována z pohledu únosce, nějak mi to do celého příběhu nezapadá. Taktéž jsem zaznamenala spoustu nelogických chyb - nejspíše vlivem překladu. Například, když se v jedné větě mluví o matce Edně a následně se o ní autor / překladatel zmiňuje jako o Igorovi nebo ke konci knihy, kdy Brianovi je přiřazen ženský rod atd...
Námět dobrý, zpracování a tempo bych si opravdu představovala jiné.

30.04.2018 3 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

No. Co napsat. Do půlky knihy byl tento počin takový nijaký, za mě by se jednalo o velmi průměrné čtení. Nicméně jak jsme blížili ke konci a začala se odtajňovat hlavní dějová linka, tak to vám panečku bylo něco! Opravdu grandiózní finále.

27.04.2018 4 z 5

Já se bavila. Martin Goffa umí. Přece ale jen dávám přednost jednolitému příběhu. :)

20.04.2018 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Martin Goffa a jeho prvotina Muž s unavenýma očima opravdu mile překvapila. Dílo hodné srovnávání se severskými krimi. Velmi svižné čtení s promyšleným příběhem a sympatickým 'vyšetřovatelem'. Ráda si přečtu i další knihy série, jelikož Mikuláš Syrový je velmi sympatický a jeho myšlenky i chování dávají smysl, stejně tak i celý děj.
Jsem opravdu ráda, že se dobré detektivky najdou i v českých luzích a hájích.

25.03.2018 5 z 5

Zadrátovaný svět Zadrátovaný svět Noah Lederman

Zadrátovaný svět se mi nečetl zrovna nejlépe. Děj hodně přeskakoval a já nebyla schopná se pořádně začíst. Je určitě dobré nezapomínat a obdivuji autora za to, že zanechal odkaz svých prarodičů. Za mě se ale v knize nic moc neudálo a nejedná se o jednu z těch zajímavých knih tohoto žánru. Rozhodně znám lepší, čtivější a takové, které vás skutečně vtáhnou do děje.

22.03.2018 3 z 5