Missty. Missty. komentáře u knih

Zázračný slunovrat Zázračný slunovrat Janet Chapman

Opět magický příběh. Chvílemi smutný a přijde mi neuzavřený, ale což....

Dvojí život Dvojí život Janet Chapman

Trošku moc nedorozumění, nedůvěry a přetvářek, ale vymotali se z toho.

Strom života Strom života Janet Chapman

Hromada magie a nečekaných rozuzlení. Parádní díl.

Pokušení Pokušení Janet Chapman

Tento díl mi do série úplně nezapadal. Musela jsem se nutit vidět najednou Robbieho jako dospělého. Skok na další generaci horalů pro mě byl dost čtenářsky složitý.

Válečníkova svatba Válečníkova svatba Janet Chapman

Tenhle díl je první víc magický. Super série

Muž s mečem Muž s mečem Janet Chapman

Moc se mi na sérii líbí, že v každém díle je nějaká "hlubší myšlenka". Sadie je skvělá.

Muž ze středověku Muž ze středověku Janet Chapman

Miluju tuhle sérii a úvodní díl patří k nejlepším.

Magický expres Magický expres Anca Sturm

Po dlouhé době jsem se příjemně začetla do knihy. Neokoukané prostředí, poutavý příběh, zajímavé zvraty.
Souhlasím s tím, že je to spíš příprava půdy pro další díly, ale i tak se kniha četla jedním dechem.

26.08.2020

Vzhledem k tomu, že aktuálně nemám na čtení vůbec časové možnosti a myšlenky, hodně jsem si rozmýšlela, jestli knihu koupit. Nakonec jsem našla ukázku na internetu a zabrala jsem se do děje už tam, takže pořízení knížky bylo jasné. Přiznám se, že jsem si "ujídala" volný čas na čtení kdy to šlo a knihu jsem zvládla za 2 dny. To nešlo přestat.
Knížka je vtipná, zajímavá, překvapivá, tajemná, veselá i temná. Prostě krásně napsaná. Lituji jen jednoho - že další díly ještě nevyšly. Už se těším, až si je přečtu a jsem opravdu zvědavá, co na hrdiny dál čeká.

08.06.2018 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Nevím, co o téhle knize napsat, aby jí to vystihlo. Někde jsem četla popis, že je to "pohádka pro dospělé" a vlastně to tak i je. Je to zábavné, zajímavé, chytlavé a nápadité čtení. V Podlondýně není nic nemožné! Už jsem si Nikdykde přečetla 2x (což normálně nedělám) a jsem si jistá, že se k tomu za nějakou dobu klidně vrátím i potřetí.

20.03.2014 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Kouzelná knížka. Příjemně se čte, kouzly jen hýří a je velmi oddechová. Žádná červená knihovna, žádná přehnaná fantazy ani příliš pohádka. Člověk v sobě má po přečtení takových pocitů, že to ani nejde vyjádřit.

17.03.2014 5 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Opět Merleho umění ukázat člověku jak by to vypadalo kdyby... Krásné čtení.

Malevil Malevil Robert Merle

Kdysi jsem tuhle knihu četla - mé začátky se Sci-fi...Čte se to krásně, ale jako snad vše od Merleho, je to kruté a syrové. Prostě příliš možné, než aby se nad to člověk úplně povznesl.

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Krásně napsaná kniha, i když krutá. Jako vše od Roberta Merle je to kniha s nápadem.

11.02.2014

Potulný oheň Potulný oheň Guy Gavriel Kay

Krásná atmosféra návratu do Fionavary, i když v temnějších dobách. Začíná válka a zůčastní se jí i studenti. Každý zde najde svojí roli. Druhý díl mi nepřijde tak krutý jako první, kde vše začínalo. Některé "hádanky" z prvního dílu se rozplétají, ale vyvstávají nové otázky. Pro mě je to opravdu chytlavé čtení.

Letní strom Letní strom Guy Gavriel Kay

Letní strom je nádherný úvod do čtivé trilogie. Nic co se v knize odehraje není tak úplně bez důvodu a vše je možné. Některé osudy postav jsou až příliš zamotané a skáče se od jednoho k druhému...ale čte se to dobře a člověk si na ten styl psaní po chvíli zvykne a těší se, kdy se zase přesuneme na jiné místo.
Za mě - kniha je dobře napsaná, zápletka zajímavá a postavy hezky rozepsané. Každý zde má svůj úděl a nikdo není méněcenný. Ještě mi chybí dočíst 3. díl, ale už se ho nemůžu dočkat.
Je to prostě zvláštní dílo, ale bylo by škoda si ho nepřečíst.

Jmenuji se Veronika Peková… Jmenuji se Veronika Peková… Natálie Kocábová

Knížku jsem dočetla minulý týden a dlouho jsem zvažovala co o ní říct. Souhlasím se samotnou autorkou, která v některém z rozhovorů sama řekla, že kniha je JINÁ. Rozhodně jiná je.
Námět je netradiční, chvílemi lehce zamotaný. Promítají se zde vzpomínky i současnost, vyskytují se zde různé typy mrtvých (duchů)....Samozřejmě se knížka zabývá "minipříběhy" každé ze zmíněných postav.
Nejhorší pro mě byly části knížky, kdy hlavní postava mluví a mluví a používá výrazy, které jsem od žádné 17 leté slečny neslyšela (chvílemi jsou věty tak nesmyslné, že člověk pomalu vyndavá výkladový slovník, aby se dobral významu), navíc se Veronika zamotává do svých vlastních myšlenek.
Samozřejmě, jak už to občas bývá, když je hlavní postava puberťák, v knížce se každou chvíli nadává - což mě neuráží...občas mi to přišlo i vcelku vynalézavé. Kniha je vůbec vcelku vtipná - opravdu jsem se často hodně bavila.
Shrnuto a podtrženo - děj je svým způsobem jednoduchý, příběh určitě zajímavý. Občas přečtete půl stránky nemožných výrazů, ale ve finále zjistíte, že pointu jste (zázrakem) postřehli.

17.08.2012

Zrádkyně Zrádkyně Lisa Jackson

Pěkně napsané, ale chvílemi zdlouhavé. A konce tedy vzali zase nějak strašně rychle...

01.08.2011