Potulný oheň

2. kniha trilogie Fionavarská tapiserie. V druhé části Fionavarské tapiserie žije pět studentů, které známe z prvního dílu, v pohodlí a blahobytu, ale po zkušenostech s paralelním světem jim něco chybí. Když je pak Jennifer napadena temnými silami z Fionavaru, rozhodnou se přátelé vrátit se na druhou stranu. Tam je čeká nelehký úkol: Jennifer musí porodit dítě, které bylo počato při znásilnění, a ostatní se musí postavit po bok mágům a králům, dokonce samotnému Artušovi, aby svedli krvavou bitvu se strašlivým Rakothem Maugrimem – lotrem, který znásilnil jejich kamarádku. Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Triton....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32681/potulny-ohen-U7x-32681.jpg 4.137

Fionavarská tapiserie (2.)

The Wandering Fire (1986)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo, Triton

RyonMathrin

Opět umně utkané osudy hrdinů, složitě se proplétající chystaným velkým konfliktem na prvním ze světů. Každý z nich dál prožívá poslání, které mu bylo určeno - a ujmou se role se ctí. Autor zapracovává i známou evropskou legendu, což může působit pro někoho rušivě. Ale přivolání ze záhrobí právě těchto dvou bojovníků, kteří se musí bojem ve válce vykoupit za zločin a hřích, je jedním z koření této literární lahůdky.
Osobně mě nejvíc dostala asi plavba po moři, souboj s nestvůrou a následující setkání s jedním z bohů.
Pokračování příběhu, který se nezapomíná.

verense

V druhém díle octneme ve Fionavaře na prahu války. Hlavní postavy nám krystalizují, některé otázky jsou zodpovězeny, jiné se objevují. Opět napsáno poutavě, navíc už člověk ví, jaký styl vyprávění čekat. Osobně mi však ne úplně sedlo začlenění Artuše, Lancelota a Guinevry, byť se autor snaží, aby hlavní těžiště stále zůstalo na dosavadních postavách. Dala bych 4.5 hvězdy, kdyby to šlo. :-)

DastyX
15.06.2017

Druhý díl se mi stylem psaní líbil mnohem víc než první (nebo jsem si zvykla ;-) ). Napětí, které autor do děje vložil tentokrát nebylo "umělé", ale přirozené. Každou volnou chvíli jsem si brala knížku do ruky, abych se v příběhu posunula o kousek dál :-) Pěkný příběh, doporučuju.

Janičta
24.11.2016

Kniha se četla jedna radost.
Seděl mi styl vyprávění a postavy kolem kterých se příběh točí. Prostě krásná fantasy kniha, plná emocí.
SPOILER
Ale přeci jen mi tam něco maličkatého nesedělo... neumím to přesně popsat. Možná to za to může oživování, díky kterému si autor pojistí, že mu nebudou chybět ty správné postavy.
Nebo to bylo Artušovskou legendou která mi do toho nějak nezapadala...

Missty.
11.02.2014

Krásná atmosféra návratu do Fionavary, i když v temnějších dobách. Začíná válka a zůčastní se jí i studenti. Každý zde najde svojí roli. Druhý díl mi nepřijde tak krutý jako první, kde vše začínalo. Některé "hádanky" z prvního dílu se rozplétají, ale vyvstávají nové otázky. Pro mě je to opravdu chytlavé čtení.

Dašička
14.10.2013

Druhý díl je opět super..... Čtveřice se vrací do Fionavary potom co vyzvednou a probudí Artuše. Také se dozvíme co se stalo s pátým studentem Davidem. Artuš se vydává s princem Diarmundem a jeho družinou a Čarodějem Lorenem a jeho zřídlem trpaslíkem zlikvidovat tajemný kotel, který využívá zkažený čaroděj Meran k tomu, aby zničil celou Fionavaru krutou zimou a morovým deštěm. Bělovlasá Kim se vypraví s válečným prstenem osvobodit paraiky. Nový válečný král zapuzený prvorozený princ a bratr Diarmunda se ujímá vedení války. Jeny porodí Dariena, syna Parače. Kevin se obětuje a svou smrtí ukončuje zimu. Artuš probouzí Lancelota:))) Četla jsem to jedním dechem, opravdová krása:))) Jen mě kapku zarazilo to, že se v knize vyskytla legenda o Artušovi, Guinevře a Lancelotovi.....ale nijak to nevadí.

Bazalka
06.01.2013

Úžasná kniha! Už se těším až si přečtu další díl.