Mishi Mishi komentáře u knih

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Musím souhlasit s ostatními komentáři, že kniha je plná emocí. Navíc je čtivá, takže čtenáře nenechá jen tak ji odložit.
Seznámení Lilky s Matem však bylo na mě až příliš "osudové a ideální". To jak se oba zvládli vypořádat se svou minulostí. Autorka to mohla trochu více rozvést. Proto dávám o hvězdičku méně.

01.08.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Recenze na tuto knihu jsou poměrně rozporuplné, ale já se musím přiklonit na tu pozitivní stranu. Kniha se dobře čte, krátké kapitoly letí jedna za druhou. Atmosféra pomalu houstne a začínají se dít podivné věci. Sice to není úplně horor, ale když jsem četla v noci, tak jsem husí kůži trochu měla.
A závěr? Líbí se mi, že to nesklouzlo do nějakého nadpřirozena, ale autorka vymyslela v podstatě realistické vysvětlení.

16.07.2022 4 z 5

Příběh Černobylu je zde popsán včetně opravdu širokého kontextu. Na jednu stranu je to samozřejmě skvělé, protože "vše souvisí se vším". Na druhou stranu jsem se ztrácela v množství jmen a ta politika na konci už mě moc nebavila.

28.06.2022 3 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Ze začátku jsem se nemohla moct začíst, ale s každou stránkou to bylo lepší a lepší. Osudy hlavních postav a historické události totiž stále nabíraly na obrátkách.
Stále nechápu, že se Švédsku nějakým způsobem podařilo zůstat neutrálním ostrůvkem ve válečném moři. I tak samozřejmě životy Švédů výrazně ovlivnila. Děkuji za tenhle historický náhled, příběh o odvaze i lásce.

13.06.2022 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Tenhle typ knížek mám ráda. Odhalování rodinných tajemství, do toho trochu romantiky. Tohle byla taková příjemná letní oddechovka, žádné velké tajemno ani drama.
Příjemně se četla, ale obávám se, že brzo upadne v zapomnění.

20.05.2022 3 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Díky anotaci jsem věděla, o čem se v knize také bude psát. Ale když jsem pak četla autentický popis celého toho děsivého "rituálu" i o následcích, které to přináší dívkám a ženám na celý zbytek života, rozum i srdce zůstává stát. Waris v sobě našla neuvěřitelnou odvahu a vůli svůj osud změnit a pak, když dostala příležitost, i snahu změnit osud milionů děvčátek v Africe.
Je to velice krásná žena nejen navenek, ale i uvnitř.

19.05.2022 4 z 5

Příjemná knížka, dobře se četla. Příběh je vyprávěný poklidným tempem, i když se Blančin život odehrával v bouřlivých historických obdobích.
Chybělo mi více emocí, ať už se to týkalo cyklistiky nebo její jediné velké lásky. Ke konci zbývá už jen rezignace a zmar.
Ale jsem ráda, že se tato jistě silná žena, průkopnice cyklistiky, snad díky této knize dostane více do povědomí lidí. Já jsem o ní předtím nikdy neslyšela.

11.05.2022 4 z 5

Paměti přírodního léčitele Paměti přírodního léčitele Jan Mikolášek

Po téhle knížce jsem sáhla, abych po shlédnutí filmu Šarlatán získala ještě jiný pohled na tuto zajímavou osobnost. Mikolášek prožil zajímavý život a určitě pomohl velkému množství lidí. Především z doslovu je patrné, že byl velmi složitá osobnost, i když v Pamětech se to tak ani nejeví. Celkově mám z toho dojem, že je to psané s růžovými brýlemi, a realita byla ještě trochu jiná.

22.04.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Příběh z jiného soudku, než předchozí detektivky. Ale opět velice čtivý. Odhalování dávných rodinných tajemství, divoká krása pohraniční vesničky, svérázní obyvatelé. Opravdu mě to bavilo.

22.04.2022 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Pro mě o něco vlažnější než předchozí díl, ale pořád velmi čtivé. A odhalení týkající se Devlina a jeho rodiny, pecka. Moc se těším na další díly, jsem zvědavá, kam se to teď bude ubírat.

20.04.2022 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Nevím, co jsem čekala a vlastně ani nevím, co jsem dostala. Absurdnost procesu, o kterém neví nikdo nic a přitom každý něco. Náhodná setkání, zmatené rozhovory...
Mé první setkání s Kafkou, nevím, jestli bude nějaké další. Nebylo to špatné, ale asi mi unikla ta správná pointa. Je tam ale vůbec nějaká?

18.04.2022 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Moje druhá knížka od Jojo a asi na dlouhou dobu poslední. Začátek byl táák nezáživný, že jsem se do čtení musela nutit a kdyby se mi nehodila do čtenářské výzvy, tak bych to asi vzdala. Postupně se čtivost zlepšila, ale stejně mi ten příběh přišel takový šroubovaný, jako by ho vymýšlela na sílu, protože potřebovala vydat další knihu.
A konec? Nalakovaný na růžovo. Moc takové slaďárny nemusím.

08.04.2022 3 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

S tématem slovanské mytologie jsem zatím nic nečetla, znám jen tradici vynášení Morany, když končí zima a přivolává se jaro.
Ze začátku jsem se špatně orientovala v postavách a ve střídání časových rovin. Pak ale příběh začal mít spád a začalo mě to bavit.
Trochu mi tam neseděla ta současnost na konci, ale celkově jsem byla velmi mile překvapená.

27.03.2022 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Přesto, že je příběh poměrně rozvleklý, postavy vesměs nesympatické a prostředí neutěšené, má v sobě něco uhrančivého.
Úvodními stránkami jsem se prokousávala hodně těžce, ale pak mě to chytilo. Rozhodně to není prvoplánový román, který se bude líbit všem, ale za přečtení určitě stojí.

18.03.2022 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Tento díl se mi líbil o něco víc než první. Mrazivá atmosféra, rodinná záhada, tajemný muž. Četlo se to jedním dechem. Moc se těším na další díly.

11.03.2022 5 z 5

Žitkovské bohyně. Lidová magie na Moravských Kopanicích Žitkovské bohyně. Lidová magie na Moravských Kopanicích Dagmar Pintířová Dobšovičová

Žítková a okolí je nádherný kus země, kde žili silní a svérázní lidé a mezi nimi i bohyně. Jsem ráda, že se autorce podařilo zachytit tuto tradici, která již bohužel zanikla a doufám, že se na ni nezapomene. Byla by to velká ztráta.
Četla jsem i knihu Kateřiny Tučkové a jsem ráda, že jsem měla možnost dovědět se o bohyních i z jiného zdroje.

10.03.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Začátek pomalejší, ale postupně mě to začalo pohlcovat, až jsem se na konci nemohla odtrhnout. Výborně vystavěná, uvěřitelná zápletka, sympatická ústřední dvojice. Těším se na další díly.

08.03.2022 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tahle verze světa je stejně, ba možná i více, děsivá jako všelijaké postkatastrofické příběhy. Námět rozhodně oceňuji. Bohužel zpracování mne zase tolik nenadchlo. Děj je velmi pozvolný a přeskakování v čase matoucí.
Seriál jsem neviděla, ale uvažuju, že se do něj pro srovnání pustím.

04.03.2022 4 z 5

Zahrada plná života Zahrada plná života Ursulla Kopp

Knížka je to tenoučká, takže mnoho rad se tam nevešlo. Zvlášť, když druhá půlka je jen přehled užitečných živočichů. Čekala jsem trochu víc, ale některými radami se nechám inspirovat.

22.02.2022 3 z 5

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Vlastně ani nevím, co jsem od knihy čekala. Myšlenka je mi blízká, ráda bych se tomu také přiblížila, ale uvedené příklady mi přišly až trochu moc extrémní a místy moc "ezo". To je ale jen můj problém, lidé jsou to určitě inspirativní a obdivuji, že se vydali tou svou cestou.
Některé příběhy mě bavily víc jiné méně, plusem určitě jsou krásné fotky.

19.02.2022 3 z 5