miruska810 miruska810 komentáře u knih

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Jeden z mojich prvých trillerov. Knihu som stále odkladala, dokopy som ju čítala asi 4 mesiace. Bolo tam príliš veľa zbytočných informácií, ktoré čitateľovi príliš veľa nedali. Koniec bol však fajn, nečakala som to. Čakala som viac obvious zakončenie, takže som nakoniec spokojná, že som ju dočítala. :)
Cítim sa však trochu oklamaná, pretože autorka v poslednej kapitole vlastne všetko, čo som si doposiaľ o Maddie myslela, znegovala a úplne neviem, čo si mám o tom myslieť. :D mohla to urobiť aj inak a lepšie.

30.04.2024 3 z 5

Prezidentův kocour Prezidentův kocour Guram Odišarija

Hmmm. Keď som si knihu kupovala, vôbec by mňa nenapadlo, že tam ten kocúr, ktorý je na obálke, nebude príliš vystupovať. Myslela som si, že tu knihu nedočítam, keď som zistila, že to nie je úplne ten žáner, ktorý čítavam.
Dočítala som ju však a som príjemne prekvapená. :)
Michail Temurovič bol zaujímavý a vtipný človek. Bol to manipulátor a dokázal to, aby mu ľudia verili tie najväčšie sprostosti. Niektoré historky mňa bavili, niektoré pomenej. Často som sa strácala v tom, o čom vlastne čítam. Nevedela som sa rozhodnúť, či mňa tá kniha vlastne baví alebo nie. :D
Preto len 3 hviezdičky. Za prečítanie asi stojí.

25.12.2023 3 z 5

Spolu jsme dokonalá holka Spolu jsme dokonalá holka Ariel Kaplan

(SPOILER) Veľmi milá kniha, nie je to síce moja vekovka, ale parádne som si pri nej odpočinula. Prvé kapitoly boli menej záživné, myslela som, že od tej knihy dostanem niečo viac. Keď to však nevzdáte, dostanete uspokojivý koniec. :-)
Za čo uberám hviezdičku, sú niektoré prehnané a vlastne aj zbytočne dokolečka stále opakované situácie. Plastika nosa. Prečo to stále opakovať? Nechápem tú posadlosť. Tiež mi pripadalo zvláštne, že v prvých kapitolách stále hovorí o tom, ako neznáša Deliu, potom však prišla domov a postupne sa na ňu zabudlo. To platí aj o kamarátoch zo školy, ktorí len zvyšovali počet strán. Pripadalo mi, že autorka ten príbeh zbytočne naťahovala. Kniha rozhodne nemusela mať 370 strán. A určite by sa aj lepšie čítala.
Suma sumárum, príbeh splnil svoj účel, odpočinula som si pri nej, ale druhýkrát už sa k nej nevrátim. :-)

03.12.2023 4 z 5

Sbohem, má růžová zahrado. 1 Sbohem, má růžová zahrado. 1 Dr. Pepperco

Krásne kresby, milý príbeh. Je to moja prvá manga, ale asi posledná kúpená. :D čitatelia mangy mňa ukameňujú, ale klasická kniha je pre mňa asi lepšia. No nič, skúsiť sa má všetko. ;)

15.10.2023 3 z 5

Láska & štěstí Láska & štěstí Jenna Evans Welch

Od autorky som už čítala romantiku Láska a gelato, ktorá bola naozaj skvelá, tak som mala vysoké očakávania aj od tejto knihy. Bohužiaľ som bola sklamaná. Začiatok sa čítal ťažko, snáď prvých 20 strán bol len rozhovor v aute, ktorý sa dlho neposúval žiadnym smerom. Tak nejak som podľa názvu knihy očakávala, že v nej bude viac romantiky. Riešili sa tam skôr súrodenecké vzťahy. Čo mňa prekvapilo, bolo prepojenie postáv (Lina a Ren) s príbehom. :-)
Zjavne som nebola čitateľ, pre ktorého bola kniha určená. Je pravda, že som už trochu staršia, ale YA knihy mám rada. Táto však bola určená pre dievčatá 13+.

10.05.2023 3 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Úplne nechápem ten negativizmus, s ktorým každý prichádza. A tiež porovnávanie s malým princom. Je to môj prvý japonský titul a prekvapil ma akú hĺbku v sebe má.
Preto je dnes na svete toľko zlých ľudí. Pretože nedokážu pochopiť, ako sa cíti iný človek a automaticky ho znehodnotia. Ľuďom dneska chýba empatia. Prečo? Pretože už toľko nečítajú a zaujímajú ich len sociálne siete. Nevedia tak "čítať" príbehy iných ľudí a porozumieť im. Za mňa krásny príbeh.
Neviem však ako je to v japonských rodinách, nepripadá mi reálne aby mladý chalan zostal niekoľko mesiacov doma, pracoval a nechodil do školy. A nikomu to nevadilo. A tiež mi trošku vadila Sajo, ktorá snáď 10x povedala, nech ide do školy. Tých narážok tam bolo viac než dosť. :)

17.03.2023 4 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Autorka podľa mňa nedokázala dosť vykresliť postavy. Príbeh utekal, ale postavy tak nejak zaostávali. Veľmi veľa náhod, ku koncu už som ani nebola prekvapená, že bol koncert zrovna tam, kde mala Jenny prijímačky :D kniha bola inak príjemná, ľahko sa čítala, taká oddychovka. Veľmi som sa na ňu tešila, keďže som podľahla kúzlu K-dramy. :D Určite sa však hodí pre mladšie publikum, než pre mňa :-)

07.02.2023 4 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Po 'Pozvaní', čo bola fakt super kniha a každému ju doporučujem, som si kúpila od autorky ďalšiu a rozhodne som neurobila chybu. :) príbeh bol celú dobu napínavý, veľmi sa mi páčilo prelínanie života Ethel a Jax, čitateľa to celkom dobre zoznámi so situáciou a vôbec to nebolo na obtiaž. Žiadne patlaniny na silu, autorka to napísala úplne dokonale. Trošku mňa však mrzí, že som sa za celú dobu čítania ani raz nebála, tak nejak mi táto kniha pripadala slabšia než 'Pozvaní'. Priznám sa, že ani na konci knihy som poriadne nerozlúštila, kto bola čia sestra a neter, babička a matka :D ani sa mi nad tým nechcelo rozmýšľať. Bolo toho veľa. Chýbalo mi tam väčšie rozuzlenie na konci, čakala som, že sa stane niečo viac, ale z knihy sklamaná nie som. Avšak pre mňa to bola skôr oddychovka s nádychom mysteriozna než horor. :-)

08.09.2022 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Ďalšia dvojica, ďalšia láska a úplne nový príbeh. Ak vezmeme do úvahy ešte prvý diel, Kaden a Allie si tiež neprešli ružovou záhradou a priniesli si do Woodshillu svoju temnú minulosť. To isté bolo v prípade Spencera a Dawn, avšak každý príbeh je iný, tak ako je iný aj ich vzťah. Ak by som to mala porovnať, viac mi bol sympatický príbeh z tejto knihy. Pripadal mi viac realistický a tie situácie, hlavne na konci knihy, kedy v románoch vlastne musí nastať nejaký zvrat, mi prišli skutočné. Viem si predstaviť rovnaké argumenty a pocity pri hádkach. Asi preto sa mi to čítalo tak ľahko a už sa teším na ďalší diel. :)

01.09.2022 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Nechápem ten veľký hype okolo tejto knihy. Knihu som čítala snáď 3 mesiace, stále ju odkladala a až teraz som sa rozhodla k nej vrátiť a konečne sa pohnúť ďalej. Asi tento žáner nie je zrovna pre mňa :-) Wawy mi nebola až tak sympatická, niektoré časti mi vadili.. aj cez to, že mala už cez 20 rokov, sa chovala detinsky bez úcty a rešpektu. Celkovo ten príbeh.. ajkeď to ako pedofília vyznieť nemalo, nebolo mi príjemné čítať pasáže z obdobia jej detstva. Ako matka Wavy by som pravdepodobne upadla do hlbokej depresie a naprosto chápem, že sa jej teta so strýkom rozišli. Neviem, čo by som robila v tejto situácii a radšej nad tým ani nechcem rozmýšľať. Každopádne je to zaujímavý námet. Za prečítanie to nakoniec stálo.

05.08.2022 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

(SPOILER) Druhý diel bol pre mňa o poznanie lepší než prvý, autorka však písala podobne. Najprv som mala nádej, že konečne vedľajšie postavy trochu vyzdvihne a aj sa tak na začiatku dialo, na konci knihy však mohla aspoň povedať, ako dopadla April, čo teda Cameron, ako na tom bol Aaron a Connor. Rozhodla sa Megan študovať alebo nie? Názor Nory.. chýbalo mi ujasniť si do konca pár vecí k úplnej spokojnosti. Niektoré opisy, tak ako v prvej knihe, boli znova zdĺhavé, zbytočné. Sage nemala peniaze na spolubývanie ale na svoju vlastnú garsónku, ktorú si kompletne vybavila, sa naraz niekde objavili. Dúfam, že ďalšie knihy od autorky budú viac premyslené a nebude zabúdať na detaily, ktoré si ona sama všimnúť nemusí, no pozorný čitateľ si ich všimne. :-)

21.06.2022 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

(SPOILER) Až príliš mi príbeh pripomínal knihu Začít znovu od M. Kasten. V porovnaní s ňou tu bolo pár pasáži zbytočných, zdĺhavé nezáživné opisy, ktoré som neskôr začala preskakovať, gramatické chyby, za čo však môže prekladateľ... Vzťah s April bol po spoznaní s jej bratom odsunutý úplne na okraj, potom sa ju autorke snáď ani nechcelo viac rozvíjať, tak ju stále posielala mimo domov. Tiež Megan, Nora.. takové vzťahy, ktoré keď nie sú opísané a podporované už od začiatku, tak to skôr každého obťažuje a nudí, keď musí čítať omáčky, ktoré autorka pridala naschvál aby umelo zvýšila počet strán v knihe. :-D Nezvyčajný výber mien hlavných postav, ale tak to je vec vkusu. Pozitívum bol zaujímavý námet psychicky nemocnej Sage, asi také reakcie človek mať môže, avšak o to viac som sa tešila na hlbšiu analýzu jej ochorenia, ktorá u sedení s lekárkou príliš neprichádzala a väčšinou to autorka preskočila. Asi taká oddychovka, ktorá ani príliš nepoteší, ale zas úplne nesklame. Určite skôr pre násťročných. Kúpila som si ďalší diel, ale v knižnici sa určite dlho neohreje.

20.06.2022 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Začít znovu mňa chytlo už hneď od prvej kapitoly, asi je to tým, že tento žáner toľko nečítam. Každopádne budem musieť zmeniť názor a pridať si takýchto kníh do knižnice viac. :-) jednoduché čítanie, každá strana mala svoj zmysel, síce to bola celkom dlhá kniha, mala som ju prečítanú za 5 dní. Čo je na mňa, čo číta jednu knihu za mesiace veľký pokrok. :-D postavy boli sympatické, obvykle nemám rada kamarátske story, ktorými si autori a autorky umelo predlžujú knihy, len aby v nich niečo bolo. Ale toto bolo také prirodzené, nenútené a nakoniec aj veľmi milé. Veľmi som sa zblížila s hlavnou hrdinkou, ajkeď Kaden mi pripadal hneď od začiatku poriadne toxický. Od takého ruky preč, ale zas by to do toho príbehu nepridalo také korenie. Takže nakoniec 5 hviezd. Aspoň za to, že mňa už dlho žiadna kniha k čítaniu nedonútila. Odporúčam!

15.05.2022 5 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Knihu som čítala asi tri mesiace. Zaujal mňa nevšedný námet, zatiaľ som nečítala podobný žáner. Tajomné mestečko, cestovanie do inej doby tam a späť. Pripadalo mi však, že zhruba do 3/5 knihy to bolo nudné opisovanie stále toho istého dokola. Lux má voľno tak ide, potom sa vráti a takto stále. Ku koncu sa to však trošku rozbehlo a kniha sa dala v pozornosti dočítať. Dve hviezdičky za nápad a za sympatické postavy, ale kľudne mohla byť kniha aj kratšia. :-)

10.05.2022 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Prvá kniha od tejto autorky a už teraz viem, že musím prečítať aj ďalšie! Napriek tomu, že bola kniha dosť dlhá mňa ani nachvíľu neprestala baviť. Čítala som v tramvaji, na záchode, pri varení. A to nie som zrovna čitateľka, ktorá by za jeden deň zhltla celú knihu. :-) Autorka sa vedela dokonale pohrať s postavami, do poslednej chvíle som netušila, kto bude ten zlý alebo čo sa vlastne stane. Taktiež s vykreslením. Človek sa prenesie do tej malej "mŕtvej" vesničky, kde sa každý pozná s každým a hneď vie všetky drby. Napriek tomu, že to bol horor si však nemyslím, že by to bolo extra strašidelné, ajkeď pri niektorých udalostiach som bola nervózna a bolo mi zle aj za Helen. A niektoré pasáže ostali nevysvetlené, napríklad s plynom. Možno sme si mali domyslieť, kto to urobil?

20.12.2021 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Knihu som mala požičanú, začiatok bol trochu pomalejší ale neskôr sa to poriadne rozbehlo a od knihy som sa nedokázala odlepiť. :-) romantická linka medzi Linou a Renom bola v podstate už do začiatku predvídateľná, o to viac mňa prekvapilo rozuzlenie príbehu jej matky, ktorý som teda nečakala :-D príjemná oddychovka, pocit uspokojenia určite zanechala.

29.11.2021 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Z celej trilógie je tento diel najkvalitnejší. Stále sa niečo deje, minimum zbytočného zdržovania, zaujímavá zápletka. Ako celok mňa ten príbeh však toľko neoslovil. Ak by bola prvá aj druhá kniha podobná svojím spádom tej tretej, tak by som si snáď možno aj pamätala čo vlastne bolo v prvom dieli a to som ho čítala mesiac dozadu. Veľmi mi vadila Brynina prudkosť, nevychovanosť a to, ako s ňou bol každý trpezlivý. Ja už by som s ňou rozhodne kamoška nebola :D a aj to, ako mala skoro nadprirodzenú silu a porazila takmer každého, kto sa jej postavil do cesty. Mladší čitatelia ju možno ocenia viac. :-)

06.11.2021 4 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Príliš veľa som od knihy nečakala, bola vo výpredaji a jej čítanie som nejak odkladala. Každopádne som veľmi prekvapená! Príjemná oddychovka, koniec nebol toľko predvídateľný a od knihy som sa nakoniec nevedela odlepiť :D. Jediné čo mi trošku vadilo bola naivita hlavnej hrdinky a trošku mňa to na začiatku štvalo. V konečnom dôsledku z toho však vznikne zaujímavý príbeh a v kombinácii s reálnymi fotkami zo Špicbergov a so zapojením fantázie nebude sklamaný žiadny nenáročný čitateľ. :)

26.10.2021 5 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Kniha mňa bavila viac ako prvý diel, nebavili mňa však pasáže v zámku. Približne v polovici bola každá kapitola viacmenej stále o tom istom, nudné zbytočné rozhovory a žiadna akcia. Kamarátky hlavnej hrdinky mi pripadali nasilu vytvorené, hovorilo sa o nich len aby bolo v knihe viac strán. Aspoň môj pohľad.. Miestami mi príbeh pripomínal detektívku. Ľahko predvídateľné udalosti. Prečítať sa to však dalo, ďalšiu knihu si už nekúpim. Maximálne na návštevu knihovny. :-)

16.10.2021 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

(SPOILER) Kniha má zaujímavý príbeh, pripadalo mi to však, že sa tam toho príliš veľa neriešilo, niektoré časti boli zbytočné a nezmyselné. Napríklad keď sa Ridley pýtal Bryn, či niekedy zažila pri stopovaní smrť. To by mal vedieť keď je asi jej rektor a má ju zjavne pod palcom viac ako niekoho iného. Zakončenie prvej časti mi pripadalo ako vypnutie telky uprostred filmu ešte pred pointou. Nebolo to však úplne zlé a v určitých častiach knihy som potrebovala vedieť viac. Druhý diel si určite prečítam :)

29.08.2021 3 z 5