Miru Miru komentáře u knih

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Jsem přesvědčena o tom, že pokud tuto knihu neskromně označím za jednu z nejzásadnějších knih vůbec, nebude to rouhání.

14.11.2011

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Zde netřeba sáhodlouhých litanií - ÚŽASNÁ!!!

14.11.2011 5 z 5

Syn cirkusu Syn cirkusu John Irving

Další příklad toho, že ať už Irving zasadí děj svých příběhů do sebezvláštnějšího prostředí, přesto se pro mne stane vždy naprosto strhujícím. Pochybuji o sobě samé, že snad ještě někdy budu schopna tohoto autora vnímat zcela objektivně. Stal se mou srdeční záležitostí!

14.11.2011 5 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Nezbývá mi než souhlasit s tím, že se jedná o jeden z mála případů, kdy film svoji knižní předlohu jednoznačně předčil. Nemůžu říct, že by mě kniha přímo urazila, ale překlepy a gramatické chyby jí odpustit nedokážu. Vyjádřila bych to slovy "klasiků" z Divadla Sklep: "...ta kniha je především moc dlouhá! A to tak, že kdyby byla o polovinu kratší, stále by byla příliš dlouhá." :-)

14.11.2011 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Čím více jsem se blížila závěru, tím větší úzkost mě jímala. Mistrně vykreslená bezmoc pramenící ze zjištění, že nikomu nemůžete věřit. Ani svým nejbližším.

14.11.2011

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Jak kniha, tak její filmové zpracování se staly v podstatě kultovními pro spousty žen na celém světě. A upřímně - nedivím se. Film si pouštím každoročně a mám pocit, že i ke knížce se budu ráda vracet. Obojí pro mě představuje příjemný a vtipný holčičí relax :-)

14.11.2011 4 z 5

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

První díl - výborný, druhý díl - zbytečný? Napsán opět poutavě, ale v určitých pasážích jsem měla pocit, že to autor už vážně přehnal. Kdo četl, pavděpodobně tuší, které mám na mysli. No a samotný závěr? K tomu nemám moc co říct. Nejsem si zrovna jistá, jestli jsem jej správně pochopila...

14.11.2011 3 z 5

Stará dobrá Bridget....Pokračování úspěšné knihy o útrapách této Londýňanky mi přišlo v určitých situacích snad až příliš přitažené za vlasy, možná i trochu křečovité, přesto jsem se příjemně odreagovala a musím říct, že mi Bridge bude svým způsobem chybět. :-)

24.10.2011 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Asi definitivně rezignuji na romantické knížky. Patrně to opravdu není nic pro mě. Potřebuji větší dávku cynismu, sebeironie a vtipu. A té se mi bohužel opět nedostalo. Knížka to není špatná a jsem přesvědčená, že si najde spousty oddaných fanynek, přesto - jak již bylo zmíněno v jednom z komentářů - na můj vkus příliš patetické a ufňukané.

05.10.2011 3 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Ufff. Clint Eastwood u mě jako režisér stoupl v ceně. Můžete mi vysvětlit, jak podle takové předlohy mohl někdo natočit film? Tohle už ani není kýč. Sladkobolná romance, kterou autorovi prostě nevěřím.

05.10.2011 2 z 5

Jak být dobrý Jak být dobrý Nick Hornby

Hornbyho já prostě můžu a opět mě nezklamal. Naopak jsem byla mile překvapená. Nevím ani proč, ale od této knihy jsem příliš neočekávala. O to víc mě potěšila. Příjemné čtení, jak jsme ostatně u tohoto autora zvyklí, okořeněné chvílemi až neuvěřitelnou absurditou příběhu, která ve vás vyvolá spousty nejrůznějších emocí.

01.09.2011 4 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Příběh, který má pro leckoho jedno velké plus - nemusíte se prokousávat úvodními "cancy", než se dostanete ke kýžené zápletce. Ta v podstatě začíná hned s první stránkou a před vámi se tímpádem okamžitě odvíjí napínavé čtení od začátku až do konce. Tedy takřka do konce. Posledních dvacet stránek pro mě už téměř zbytečných. Kniha pro mne představuje zcela odlišný žánr a styl psaní, než mnou preferovaný a vyhledávaný, přesto se mi četla velice dobře a nemohu jinak, než doporučit.

29.08.2011 4 z 5

Miliardáři z Facebooku Miliardáři z Facebooku Ben Mezrich

Rozhodně zajímavé čtení o zrodu revolučního fenoménu, který ovlivnil společenský život milionů lidí. Příběh je vyprávěn věcně a bez zbytečných příkras, popisuje zásadní okamžiky, které stály na samém počátku i následném vývoji dnes již miliardové společnosti. Filmová adaptace se od své předlohy nijak neliší, naopak se jedná o vkusné převedení knihy na filmové plátno.

17.08.2011 3 z 5

Jízda Jízda Jan Svěrák

"Jsou cesty hlavní, po kterých jezdí zločinci a policajti, a pak jsou cesty vedlejší a těmi pojedeme my." Kniha je určena především pro fanoušky Svěrákova filmu Jízda. Ostatní ji asi nebudou mít šanci ocenit v takové míře. Sestává ze scénáře samotného filmu doplněného o množství fotografií a z jakéhosi "dokumentu" v psané podobě, ve kterém režisér objasňuje, za jakých okolností a proč tato česká road movie vlastně vznikla, a zároveň se podělí o spoustu zajímavostí z natáčení. Patří-li film Jízda mezi vaše oblíbence, mohu knihu rozhodně doporučit.

02.08.2011 3 z 5

Vratné lahve Vratné lahve Zdeněk Svěrák

Věrná kopie filmu přepsaná v jednotlivých obrazech do knižní podoby, která je tu a tam doplněná o několik scénáristických poznámek autora, které jsou zábavným zpestřením. Typický Svěrákovský humor, který vám vykouzlí úsměv na tváři.

25.07.2011 4 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Velmi příjemné, lehké čtení. Bohužel tak, jak mne první polovina knihy mile navnadila, tak mne její druhá část lehce zklamala. Chyběl mi určitý spád příběhu, který by vyústil v tolik očekávaný závěr. Asi jsem postrádala jistou dramatičnost děje. Takto pro mne kniha zůstává lepším průměrem.

25.07.2011 3 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

I v této knize Báry Nesvadbové se setkáváme s Karlou coby hlavní hrdinkou, tentokrát rozvedenou ženou a matkou dvou dětí. Ústředními postavami příběhu jsou dvě ženy – sokyně mezi sebou bojující o téhož muže, který se nedokáže ani jedné z nich zcela vzdát, zároveň však ani jedné z nich se zcela a plně odevzdat. Kniha je vyprávěná ich formou, ve které se střídají v nepravidelných intervalech Dana s Karlou a je na čtenářově pozorosti, aby poznal, která z nich se právě „ujala slova“. Nicméně ani toto autorčino ozvláštnění ve mně nedokázalo vzbudit hlubší zájem.

25.07.2011 1 z 5

Život nanečisto Život nanečisto Barbara Nesvadbová

Opět typická Nesvadbová, která ničím nepřekvapí. Přesto se mi dobře čte. Jen se nemohu ubránit pocitu, že sama autorka se začíná ve svých literárních počinech lehce ztrácet. Vezmeme-li v úvahu, že jednotlivé knihy na sebe nepřímo navazují, jak je potom možné, že v "Životě nanečisto" nalezneme hned čtyři kapitoly vypůjčené z předchozího "Bestiáře"? Časové a faktické nesrovnalosti už raději vůbec nekomentuji.

08.07.2011 2 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Kniha psaná v témže duchu jako autorčina prvotina. Pokud vás tedy Řízkaři neoslovili či dokonce znechutili, do čtení Bestiáře se určitě nepouštějte.

06.07.2011 3 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Přesně to, co jsem od této knihy očekávala i neočekávala, se mi také dostalo. Tím pádem jsem byla ušetřena veškerému rozčarování.

06.07.2011 3 z 5