Miru Miru komentáře u knih

Srdce na háčku Srdce na háčku Joanne Fedler

Příběh ani ne tak milostný jako spíše plný bolesti a osobních a životních traumat, který sice končí pro hlavní hrdinku optimisticky, přesto po přečtení závěrečného dodatku po sobě zanechává jakousi hořkou pachuť.

01.07.2011 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Ve většině případů u mne na misce pomyslných vah vítězí kniha nad filmem. Tentokrát je to však, k mému vlastnímu překvapení, naopak. Film - geniální. Kniha - průměrná? Pro mne velice těžko čitelná vzhledem k použitému "negramotnému" stylu.

28.06.2011 3 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Příjemné, nenáročné čtení. Neurazí, ale ani nenadchne.

27.06.2011 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Má očekávání ohledně tohoto románu byla patrně až příliš vysoká a já teď nějak nevím, co s tím. Jde o určitou, pro mne až přehnanou, dávku naivity jak v samotném příběhu, tak ve formě, jakou je napsán, a v použitých dialozích. Nejde o to, že by kniha nebyla čtivá nebo snad byla špatná, ale několik momentů příběhu a rysů hlavních postav je pro mě těžko uvěřitelných, vezmeme-li v úvahu, že se píše rok 2000. Především pak samotný charakter hlavní hrdinky. Ten je dle mého názoru přitažený za vlasy až příliš. Tolik čistoty, nevinnosti, perfektnosti, upejpavosti a čestnosti...jako by byla z jiného století. Takto namíchaný koktejl lidských vlastností v dnešní době jev spíše nevídaný. Až ve třetím dějství se ve mne tento dojem zlomil a já konečně nabyla dojmu, že se ocitám v realitě dnešního světa. Za co si ale u mne kniha jednoznačně získala body, byl autorem skvěle vylíčený vztah mezi hlavním hrdinou a jeho otcem. V jeho závěrečných pasážích jsem ani já nezadržela slzy. Přesto za mě pouze 3 hvězdičky....

24.06.2011 3 z 5

Všechny moje lásky Všechny moje lásky Nick Hornby

Hornby je Hornby a Hornbym zůstane :-)

19.06.2011 4 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Kniha, která se mi do rukou dostala naprostou náhodou a já ji přečetla prakticky přes noc. Jednoduše jsem se nemohla odtrhnout. Nejde o to, že by se snad jednalo o tak mimořádný literární opus. Naopak. Přesto nebo možná právě proto se čte až s neuvěřitelnou lehkostí. Jedná se v podstatě o pohádku pro dospělé. O drsnější verzi Bridget Jonesové, jak už napovídá samotná obálka knihy. I přes mdle vykreslenou charakteristiku postav, jasně předvídatelný děj a s ním spojených několik nedotažeností, jsem se upřímně pobavila. A díky bohu za vyústění děje v samotném závěru, které předešlo prakticky očekávanému kýči, který se po celou dobu příběhu vlezle podbízel.

05.06.2011 3 z 5

Příjemné, milé, vtipné, dojemné, pravdivé, lidské....jednoduše ze života a jednoduše skvělé!

04.06.2011 5 z 5

Miluju tě k zbláznění Miluju tě k zbláznění Jáchym Topol

"A duše na talíři rozprostřená je jak lágr....sebe si nesu svůj otrok, sebenegr..." aneb každej si hledá svý, kam sebe vrazit. Jedna z nejlepších knih poezie, která se mi kdy dostala do rukou.

31.05.2011 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moje první setkání s panem Deaverem a detektivkou jako takovou, které si mne naprosto podmanilo. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Patří mezi díla, která vám nedají spát. Mistrně vykreslená atmosféra příběhu a neustálé napětí vás vtáhne do děje od samého počátku a drží vás na pozoru až do konce. Filmové zpracování nebylo špatné, ale na míle daleko za knižní předlohou, která je v tomto případě nedostižná.

30.05.2011 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Těšila jsem se, až si tuto knihu přečtu. Očekávala jsem od ní neotřelý příběh vyprávěný s vtipem a nadhledem. Knížka však předčila veškerá má očekávání. Bohužel. Ve stylu a formě vyprávění problém nevidím - dílo je psané celkem čtivě, ale svým obsahem se pro mne řadí na hranici únosnosti. Nicméně dočetla jsem jej do konce. A nic. Knížka, která mi nedala absolutně nic.

24.03.2011 odpad!