Miru Miru komentáře u knih

Inspirace: Diář 2010 Inspirace: Diář 2010 Paulo Coelho

Co jsem v diáři postrádala, byla jména (svátky) uvedená u jednotlivých dní. Naštěstí v následujícím roce byla tato nepatrná vada na kráse napravena :-)

01.02.2012 3 z 5

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Jako malá holka jsem v ní neustále listovala. Některé říkanky se mi nesmazatelně vryly do paměti. Jako čtení pro nejmenší naprosto ideální.

01.02.2012 4 z 5

Knížka pro zamilované holky Knížka pro zamilované holky Stanislav Rudolf

Kdyby autor vydal pouze knihu novel, udělal by líp. Takhle to na mne působí jako zbytečně nastavovaná slátanina.

01.02.2012 2 z 5

Baywatch: Fakta pro fanoušky Baywatch: Fakta pro fanoušky Janet Macosk

Jako základní ucelený přehled hlavních postav seriálu to není špatné. Možná by jen bylo fajn uvést série, ke kterým se tato "příručka" vztahuje, protože použít ji globálně na celý seriál nelze.

01.02.2012 2 z 5

Úplná prázdnota Úplná prázdnota Iveta Vochalová

Knihu jsem četla takřka bezprostředně po Mementu Radka Johna. A protože se jedná o totožnou tématiku, nebylo možné se ubránit srovnání. A výsledek? Úplná prázdnota na mne v důsledku nepůsobila tolik intenzivně. Spíš úplně prázdně.

01.02.2012 3 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

...aneb jak obyčejná holka ke štěstí přišla - princ na bílém koni, vysněná práce, která rázem vyřeší všechny problémy jako mávnutím kouzelného proutku...prostě pohádka. Ale na druhou stranu, vlastně proč ne? Ono i těch pohádek je asi občas zapotřebí. Nečekejte žádný intelektuální nášup, duchaplná moudra a ponaučení, která vám změní život a posunou vás někam dál. Nic takového. Prostě si jen užívejte úžasně čtivou knížku, lehkost, s jakou je napsána, vypněte a relaxujte. :-)

30.01.2012 5 z 5

Dr. Quinnová - Příběh Sullyho Dr. Quinnová - Příběh Sullyho Dorothy Laudan

A ať si kdo chce co chce říká, knihy s postavou Dr. Quinnové mě svého času prostě bavily :-)

Vagina monology Vagina monology Eve Ensler

Tak já nevim. Nějak mě to zrovna nechytlo, čekala jsem asi trochu víc. Nicméně dávám tři hvězdičky - za odvahu.

Pobřežní hlídka: Ďáblova tlama Pobřežní hlídka: Ďáblova tlama Nigel Robinson

Seriál jsem jako malá holka milovala. Nemohla jsem si tedy posléze nechat ujít jeho knižní zpracování. A k mému překvapení nebylo zas tak špatné.

Jesus Christ Superstory Jesus Christ Superstory Jaroslav Panenka

Výborný průvodce "Ježíšem", kterého ocení především skalní fanoušci. Kniha, ve které naleznete snad opravdu vše o tomto fenomenálním díle.

Srdcový kluk Srdcový kluk Lenka Lanczová

V době mých -náctin, kdy jsem doslova hltala romány Lenky Lanczové, patřil tento rozhodně k těm nejoblíbenějším....Dodnes jej mám ve své knihovničce a nejednou už jsem po něm sáhla :-)

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

I pan Irving si občas potřebuje oddechnout od náročnosti svých románů.... :-)

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Pro mne v podstaně jedna ze zásadních knížek mého dětství....

Hastrmani Hastrmani Jan Drda

Hezké vyprávění vhodné především pro malé čtenáře - výborně se jim bude číst díky velkému písmu. Jako malá jsem knihu četla několikrát a stále na ni ráda vzpomínám.

Nové doplňky z provázků Nové doplňky z provázků Sigrid Hennke

Kniha, která v podstatě navazuje na předchozí "Doplňky z provázků". Je obsáhlejší a opět plná návodů k upletení nejrůznějších doplňků. Přesto její předchůdkyně byla o fous sympatičtější a srozumitelnější.

Doplňky z provázků Doplňky z provázků Marina Schories

Výborná "kuchařka" plná přesných a přitom velice srozumitelných návodů k upletení nejrůznějších náramků a doplňků. V období mého dospívání velice oblíbená.

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Velice příjemné, milé a laskavé čtení. Novela je klasickou představitelkou české humoristické tvorby plné lehké ironie a situačního humoru. Její filmové zpracování se skvělou Libuškou Šafránkovou a Josefem Abrhámem mohu jen doporučit!

26.01.2012 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Kniha je emočním koktejlem plným humoru, absurdity a smutku, naservírovaném na stříbrném podnose. Já sama ji vnímám v podstatě jakou kultovní záležitost.

14.11.2011 5 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Nemůžu si pomoct, ale Irving je pro mne zcela zásadní spisovatel! A tato kniha je jedním z důvodů, proč tomu tak je. Nezapomenutelná!

14.11.2011 5 z 5

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

Pravda, jedná se o jedno z nejslabších děl autora, to připouštím. Přesto z knihy stále sálá ta typická "Irvingovská atmosféra", pro kterou si ji stojí za to přečíst.

14.11.2011 3 z 5