Úplná prázdnota

Autorka sleduje život mladého začínajícího narkomana, stále závislejšího na pervitinu a jeho zoufalý boj se sebou i s okolním světem. Podaří se Tomášovi najít oporu a porozumění ve své rodině, anebo ho závislost stáhne až na samé dno? "Tohle je tma a na konci je světlo. Je to vlastně něco jako prázdno ve mně. Je to moje duše, v který je úplná prázdnota, ale někde na konci je snad kousek naděje."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15499/big_uplna-prazdnota-15499.png 4.4113

Kniha Úplná prázdnota

zannettka4639

Četla jsem zhruba 5x a stále mě neomrzela, teď se jí už delší dobu snažím sehnat, ale marně, můžete mi poradit nějaký e-shop?

slawa.cap
13.08.2020

(+ SPOILER) Četl jsem někdy kolem roku 2000 ke konci základní školy. Jak já se tenkrát cítil dospělej a životem protřelej. Pravděpodobně první "dospělá" knížka kterou jsem četl a určitě první knížka od které jsem se nedokázal odtrhnout. Zajímavý "dokument" sledující kluka od prvních flirtů s pikem až po zlatou. Při čtení jsem se s postavami tak sžil, že mi přišlo jako bych je znal a tak nějak patřil mezi ně. Kéž by byly knížky v povinné četbě aspoň z půlky tak zajímavé.

Pája699
24.05.2019

Za mě kniha naprostá bomba. Jako teeneger jsem ji četla několikrát a i dnes bych si jí s chutí přečetla znovu. Nemám nejmenší výtku, prostě super a určitě doporučuji :-)

denniys
22.12.2018

Nejlepsi kniha s drogovou tematikou,ktera mi kdy prosla rukama..ukapla nejedna slza,je to skvele napsane vzhledem k tomu,ze se jedna o autorcinu prvotinu a jeste v tak nizkem veku,smekam a doporucuji precist kazdemu,koho tato tematika jakymkoliv zpusobem zajima

Kateshiki
28.01.2018

Hned bych knihu šla číst po druhé. Moc se mi líbil příběh začínajícího narkomana. Jediná věc, která mě zklamala byla ta, že kniha mohla být delší a tím pádem víc rozepsaná. Je toho škoda.

Briv
11.01.2016

Knihy s drogovou tématikou jsem četla celkem tři a tato byla první. (poté Memento a My děti ze stanice ZOO.) Četla jsem je v pubertě. Zpětně uznávám, že tato byla ze všech třech nejlepší. Naprosto mě vtáhla do děje, měla jsem pocit, že se odehrává hned vedle mě a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. V průběhu dalších několika let jsem ji četla ještě několikrát, když pár lidí v mém okolí začalo s užíváním drog. Nevím, jestli to můžu takto říct, ale měla jsem tehdy pocit, že aspoň trochu dokážu pochopit, co je to závislost (stejně to ale pochopit nelze...) Rozhodně ji doporučuji přečíst si. Člověku to otevře jiný, bohužel ne pěkný nový obzor...Je ale potřeba, aby lidé měli i o tomto nějaké povědomí, hlavně dříve, než do něčeho můžou spadnout.

Kalima206
18.04.2015

Musím říct, že tato kniha mě opravdu dostala... Četla sem ji jedním dechem.. Mě osobně se Memento moc nelíbilo, nedočetla sem ho.
Tento příběh mi přišel daleko osobitější, upřímnější a tak nějak opravdovější. Ty, které zajímá drogová problematika by tato kniha mohla nadchnout. DOPORUČUJI

nikinikiniki
25.12.2014

Celkem dobrá kniha s drogovou tématikou. Baví mě číst o drogách, nicméně mezi nejlepší se určitě neřadí. Toxický squat nebo Memento jsou opravdu chytlavé knížky. Každopádně Úplná prázdnota je určitě lepší než stokrát nadhazovaná a profláklá knížka My děti ze stanice Zoo. Celkově se mi ta kniha vlastě vůbec nelíbila a například Mementu od Radka Johna či Toxickému squatu nesahá ani po kotníky!