Miru

Žij, dokud to jdeŽij, dokud to jdeCamille Pagán

S politovanim musim konstatovat, ze za mne tedy "velky spatny". Cele to na mne pusobilo jako naivni spisovatelska amaterina s nemastne neslane vykreslenou psychologii postav a chabym dejem. Bohuzel.

08.03.2020

BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Skvělá! Takové čtení mě vážně baví. Žádné sentimentální a naivní vztahovky, ale opravdová realita. Co na tom, že možná lehce přitažená za vlasy vzájemným propletením všech postav - naopak. Čtenáře to svým způsobem donutí u čtení neustále přemýšlet, zastavit se, vstřebat jednotlivé propletence namísto co nejrychlejšího doběhnutí k cíli.

Odvaha – Diář 2016Odvaha – Diář 2016Paulo Coelho

Každoroční klasika. Musím se ale přiznat, že rok od roku vnímám a čtu Coelhovy citace méně a méně...

Patty Diphusa, Venuše záchodkůPatty Diphusa, Venuše záchodkůPedro Almodóvar

No co, je to nářez :-)

20.09.2017

Vzpomínáš si?Vzpomínáš si?S. Kinsella (pseudonym)

Trocha naivity ještě nikoho nezabila.....zvlášť na dovolené u moře :-) A přesně jak už tu bylo řečeno - Kinselle máte tendenci odpustit snad opravdu všechno :-)

20.09.2017

Víkend s přáteliVíkend s přáteliS. Kinsella (pseudonym)

Taková cynická vztahovka. To mám ráda.

10.08.2017

Stalo se mi všechnoStalo se mi všechnoEva Urbaníková

Bolestivý, čtivý román....ale...co ty chyby, překlepy v záměnách jmen? Hlavní "hrdinky" mi svými sedánky připomínaly Sex ve městě a celá knížka na mě působila, jak kdybych četla Báru Nesvadbovou. Takže asi tak.

03.08.2017

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Po dlouhé době česká knížka a fakt mě bavila! Trochu mi evokovala Vyprávěj nebo třeba Hřebejkova Medvídka... Chci další! :-)

02.08.2017

Broskve pro otce FranciseBroskve pro otce FranciseJoanne Harris

Hodně mě překvapil výběr tématu. Pro mě až mrazivě aktuální.

01.08.2017

Městečko PinesMěstečko PinesBlake Crouch

No...co k tomu říct? Snad jen to, že napnutá jsem byla, ale přesto mě to ve finále na kolena nesrazilo.

10.07.2017

Pravidla moštárnyPravidla moštárnyJohn Irving

Neobyčejně obyčejný a ryzí román. Pořád nevěřím, že mě Irving takhle dojal.

18.07.2016

AndělAndělJáchym Topol

Za mě hodně zvláštní kniha. Když jsem ji začala číst, pomyslela jsem si, že to nedam. Až tak mě autorův specifický jazyk vyděsil. Žádný oddychový čtení. Musela jsem svoji koncentraci vyšroubovat v podstatě na maximum. Ale dala jsem to. A nelituju toho.

11.07.2016

Temné vodyTemné vodyK. Suzuki (pseudonym)

Bavila mě lehce hororová nálada jednotlivých příběhů. V tomhle směru sbírka určitě nezklamala. Přesto se nemůžu ubránit malé výtce, že u několika povídek dostala postupně vystavěná napjatá atmosféra na frak lehce unáhleným a možná trochu fádním zakončením.

03.06.2016

JedenáctJedenáctMark Watson

Já tu britskou tvorbu prostě žeru ☺ Nemohla jsem se ubránit pocitu, že ten vypravěčský styl odněkud znám. Konkrétně pasáže, které odkrývaly budoucnost jednotlivých postav. Až se mi vybavil hlas Richarda Krajča coby vypravěče ve filmu Nuda v Brně. Za mě spokojenost, kniha splnila má očekávání.

25.04.2016

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhyÚstřičkova smutná smrt a jiné příběhyTim Burton

Kouzelný! František Hrubín pro dospělé ☺

07.04.2016

Betonová zahradaBetonová zahradaIan McEwan

Zhnusení ani šok se nedostavil, řekla bych spíš smutek a lítost nad bezvýchodností situace, nad bezcílným bloumáním životem bez naděje na změnu.

06.04.2016

Můj vysvlečenej deníkMůj vysvlečenej deníkJohana Rubínová

Teenager už sice nejsem, ale přesto pro mě příjemný čtení. Je to prostě ze života. I na film, kterej se až překvapivě přesně drží knižní předlohy, se vždycky ráda mrknu. Že by nostalgie? ☺

13.03.2016

Já písnička 3Já písnička 3* antologie

Tak tenhle díl z "písničkové trilogie" jsem odflákla asi nejvíc ☺

Já, písnička (2)Já, písnička (2)* antologie

Kytara, dětské tábory, táboráky....nostalgie jako blázen. Druhý díl za mě ještě lepší než ten první.

Já, písnička (1)Já, písnička (1)* antologie

Když jsem byla dítě, knížku jsem milovala. S pomocí flétny jsem se učila jednotlivé písně. Za mě skvělá pomůcka při hudebním vývoji dětí.

07.03.2016

Můra noční, předvánočníMůra noční, předvánočníTim Burton

Nemůžu dát jiné než plné hodnocení. Jednoduše proto, že je to Tim Burton a jednoduše proto, že tohle je prostě kultovní záležitost.

07.02.2016

Láska nebeská z Notting HillLáska nebeská z Notting HillAli McNamara

Tak tohle bylo na můj vkus přece jen příliš. Nejde ani tak o chvílemi až groteskní naivitu celého příběhu, ale styl, jakým byl vyprávěn, postrádal jakoukoli originalitu, jednotlivé postavy a jejich osudy naprosto předvídatelné, bez přirozeného a opodstatněného vývoje (především pak postava Seana). A neustálá přirovnávání a filmové odkazy mi jednoduše lezly na nervy. Na druhou stranu - četla jsem horší díla, tenhle kousek byl přes vše výše zmiňované příjemně čtivý, za mě tedy tři hvězdičky.

07.02.2016

Alchymie – Diář 2015Alchymie – Diář 2015Paulo Coelho

Každoroční klasika, která vždy splní svůj účel. Musím se ale přiznat, že rok od roku si méně a méně všímám uvedených citátů...

05.01.2016

Prázdné místoPrázdné místoJ. K. Rowling (pseudonym)

Tak tohle je čtení přesně podle méno gusta - bavilo mě množství dějových linií, postav a jejich vzájemně propletených osudů, přirozený vypravěčský styl... Právě v souvislosti se stylem vyprávění se nemůžu ubránit srovnání s Johnem Irvingem. Pro mě osobně možná trochu Irving v sukni. A ano, román ve své podstatě celkem depresivní a rozhodně ne pro každého.

24.08.2015

Báječné nakupování před svatbouBáječné nakupování před svatbouS. Kinsella (pseudonym)

Tak tenhle díl mi zabral zatím nejvíc času. Ale přikládám to spíš probíhajícímu stěhovaní než nudě z četby. Je pravda, že autorka v podstatě používá stále stejný model vyprávění, taže určitá překvapení už nepůsobí tak překvapivě pro někoho, kdo už má něco o Becky B. načteno. Ale to mě v mojí shopaholické krasojízdě nezastaví :-))

09.04.2015

Shopaholik za hranicemiShopaholik za hranicemiS. Kinsella (pseudonym)

Tomuhle říkám stylová a inteligentní oddychovka. Náramně jsem se bavila. :-))

13.12.2014

Pánbůh vám požehnej, doktore KevorkianePánbůh vám požehnej, doktore KevorkianeKurt Vonnegut Jr.

Naprosto brilantní závěr rozhovoru s Adolfem Hitlerem! Tleskám!

28.10.2014

Kam s ním?Kam s ním?Jan Neruda

Poměrně nadčasové, nemyslíte?

26.10.2014

Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hláskuJako by se tu někdo snažil nevydat ani hláskuJohn Irving

Tento autorův počin plný milých ilustrací má pro mne především sběratelskou hodnotu. Takový malý fetiš pro fanoušky :-)

26.10.2014

TampaTampaAlissa Nutting

Mně se celou dobu honila v hlavě myšlenka, odkud autorka čerpala - ze stránek Blesku nebo že by snad autobiografické prvky? Protože upřímně - koho "normálního" napadne zpracovat podobné téma tak naturalisticky, kdy věříte, že si autor psaní určitých pasáží jednoduše užíval?

01.09.2014