mirka71 mirka71 komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Stejně dobré jako Dívka v ledu. Knížka nenudí, má spád, jen Erika mi trochu pije krev. Na můj vkus trochu moc kariéristka. Přála bych jí trochu bohatší soukromý život, ale třeba se v dalších dílech dočkám. Robert Bryndza se každopádně zařadil mezi mé TOP autory.

16.04.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborný námět, čtivé, má spád, bez hluchých míst, čte se sama. Rozhodně stojí za přečtení.

16.04.2018 5 z 5

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Knížku jsem doposlechla před dvěma dny v audioverzi, a ještě jsem se nevzpamatovala. Zrůdnosti popisované v období 80 a 90 let a po rozpadu SSSR si nezadají se zvěrstvy páchanými za války v koncentračních táborech. A přitom je to doba docela nedávná. Patřím mezi ,,Husákovi děti", vyrůstala jsem v době, kdy se tvrdilo, že SSSR je náš dokonalý starší bratr, a ač jsem už od mala tušila, že to asi není tak, jak se nám předestírá, tohle mě opravdu šokovalo. Příběhy z gulagů a sovětských pracovních táborů jsou natolik otřesné, že mi to přijde až neuvěřitelné, že to je pravda. Vzít dítě matce a vtloukat mu do hlavy, že jeho matka je třídní nepřítel, vymývání mozků, fyzické týrání, všeobecný strach, podněcování nenávisti jednoho člověka ke druhému, jen proto, že je jiné národnosti, no otřes. Myslím, že už nebudu mít sílu knížku někdy přečíst nebo odposlechnout znovu, ale v každém případě mě bude strašit ještě hodně dlouho. Autorka si zaslouží můj hluboký obdiv......
Vřele doporučuji k přečtení každému, kdo není spokojen s tím co má, nebo jak se má.....

02.04.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Za mě opět výborný Brown, je pravda, že se jedná o těžké čtení, opakovaně jsem se musela vracet, protože jsem se ztrácela, knížka vyžaduje plné soustředění. Říkám si, kolik musel mít autor nastudováno a zjištěno informací, aby tohle dal dohromady, když pro mě byla dřina to jen přečíst. Ale stálo to za to. A pro lidstvo varovně vztyčený prst, pokud si nedáme pozor, naše touha po technické dokonalosti nás dožene.

27.03.2018 5 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Průměrný jakoby thriller, ale něco tomu chybělo, zdlouhavé, odposlechla jsem jako audioknihu, kdybych to četla, tak bych ji asi odložila.

22.02.2018 4 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Autorce jsem nějak nepřišla na chuť, Po Sluneční bouři další knížka, která mě nijak zvlášť nezaujala. Občas jsem nechápala postoje a chování hlavní hrdinky..... prostě nějak o ničem....a vložené povídání o vlčici jsem nepochopila už vůbec, nenašla jsem žádnou souvislost.

14.02.2018 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Příběh se mi líbil, zajímavé téma, velmi nečekané a překvapivé rozuzlení. Jen ten Marc je na můj vkus příliš dokonalý, příliš oddaný, příliš ,,učesaný". Chtělo by to aspoň maličkou charakterovou vadu, takový člověk přece po světě neběhá. Jinak knížka jako celek skvělá, ač ne kriminálka, tak napínavé od začátku do konce, kdo ji vezme do ruky, myslím, že nebude litovat.

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Autorka opět nezklamala, současná česká detektivka s dobrým námětem, napínavá až do konce.

La Loba La Loba Alan Russell

Výborný drsný thriller z Aljašky, skvělé téma, dotažené do detailu, děsivá je už jen představa té šílené zimy, nedostatečné možnosti hygieny a bída o všechno od jídla, přes teplo, prostor, spojení se světem.... Vím jedno: já bych to nedala. S hlavní hrdinkou bych se ale v jedné zásadní věci neshodla: o dítě počaté znásilněním bych určitě nestála, bála bych se, že v něm neustále uvidím jeho zrůdného otce. Kdo po téhle knížce sáhne, myslím, že rozhodně nebude litovat, stojí to za to.Autorovi tleskám, stejně jako Martinu Preissovi, který knihu výborně načetl.

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

K téhle knížce jsem přistupovala s krajní nedůvěrou. Čekala jsem nudný popis života zástupce církve. K mému obrovskému překvapení jsem knížku přečetla za jeden večer. Je plná laskavého, jemného humoru a hlavně mnoha postřehů z obyčejného života. Moderní kněz, který se nebojí říct, co si myslí, má pokrokové názory, kritiku bere s nadhledem, žije úplně normální život, miluje hezká auta, parfémy a whisky, nakonec, proč ne.... Pro některé věřící může být možná trochu výstřední, ale kde je psáno, že kněz musí vypadat a žít usedle a šedivě?

25.01.2018 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Začátek se trochu vlekl, měla jsem zpočátku hokej v tom, co je současnost a co bylo dřív, ale tady je na vině spíše moje nepozornost. Asi od třetiny knížky děj nabral spád, opakovaně jsem musela změnit svůj odhad, kdo je pachatel, konec překvapil..... nic není takové, jak se zdá... rozhodně stojí za přečtení, nenudí, a napětí nechybí....

24.01.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět dobrá česká detektivka, knížka nemusí být samá mrtvola, aby byla zajímavá. Velmi příjemné čtení, prolínání s minulostí, nenudí.

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Opět taková jednohubka jako ,,Krev na sněhu" , odposlechnuto za dva večery, ale nevadí, všechny knížky nemusí mít 700 stran. Nevím proč je to jako pokračování Krve na sněhu, je to zcela jiný příběh, společné je jen to, že hlavní hrdina je svým způsobem lump, ale i tak mu držíte palce. Zasazeno do zajímavého prostředí, zase něco trochu jiného, není to detektivka, ale napětí rozhodně nechybí. Líbilo se mi to.

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Pěkná česká detektivka, další knížka autorky, kterou si ráda přečtu znovu. Hezký styl psaní, nenudí, zajímavá zápletka. Rozhodně stojí za přečtení.

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Opět výborný, vtipný Dominik Dán. Knížka, od které se špatně odchází a opravdu Vás mrzí, když končí. Řvala jsem smíchy u resuscitace mouchy a pobavilo mě proroctví Richarda, že mobilní telefony nemají budoucnost, kdo by tahal takovou cihlu v kapse, když je budka na každém rohu.... Přes všechen humor nechybí detektivní zápletka, tentokrát je to drogový byznys. Dominik Dán je autor, ke kterému se opravdu ráda vracím, a těším se na každou jeho knihu. Kdy bude další ??????

11.01.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Stejně jako u Dívky ve vlaku začátek vleklý, dlouho jsem měla ,,hokej" v postavách, tak do půlky knížky. Druhá polovina nabere spád, konec překvapí. Myslím, že stojí za přečtení, i když do své TOP 10 bych ji asi nezařadila.

11.01.2018 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Výborné, přečteno za dva večery, žádné hluché místo, kniha má spád, spoustu zvratů, opakovaně jsem musela přehodnotit, kdo je vlastně pachatel. A závěr nečekaný a velmi překvapivý. Moje první kniha od Sharon Bolton, ale určitě ne poslední. Rozhodně stojí za přečtení.

04.01.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Musím říci, že za mě tedy velké zklamání, jen co vyšla, koupila jsem si ji ve verzi audio, a prvních sedmdesát kapitol ze sta funguje jako dokonalé uspávadlo. Takže
ani když na konci nabere příběh rychlý spád a pak se tomu dá opravdu říkat psychothriller, takové knihy jako třeba Zmizelou od G. Flynnnové prostě nedotáhne. Škoda.

02.01.2018 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Opět jsem byla s knihou velmi spokojená. Začátek možná malinko zmatený, ale po pár desítkách stran jsem si udělala jasno a pak to svištělo. Asad příběh svými věčnými velbloudími příslovími okoření, a já jsem spokojená. Napětí nechybí a i se zasměju. Zápletka zajímavá, nemám, co bych Adler-Olsenovi vytkla. Budu čekat na další.

28.12.2017 5 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Opět další skvělá Dánovka, děsivé téma únosů lidí pro odběry orgánů, ale zase zpracováno tak, že se od knížky člověk neodtrhne a klade si otázku, nakolik by mohl být příběh pravdivý. Hodně prostoru věnováno Kukymu a jeho umírající matce a dobře postavená otázka euthanazie.

13.12.2017 5 z 5