minirock minirock komentáře u knih

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Možná o kapánek slabší než nejlepší Camilliny knížky ale pořád hodně vysoký standard. Obdivoval jsem jak dokázala udržet ten rodinný propletenec "na uzdě", protože já jsem si někdy musel připomínat kdo je kdo. Pachatele jsem tentokrát odhalil docela brzo, nebylo to tak těžké. Je smutné jak se mnohdy těžké zločiny dějí ve jménu náboženství. Ta policejní parta v malém švédském přímořském městečku se mi líbí čím dál víc ...

01.10.2016 4 z 5

Swansonova výprava Swansonova výprava František Běhounek

Také jsem ji jako kluk četl ale už jsem si nepamatoval o čem to je. Proto, když jsem ji náhodou objevil v knihovně, půjčil jsem a znovu přečetl. Samozřejmě už ten zážitek není takový jako kdysi ale pořád je to nadprůměrná dobrodružná kniha se zajímavým námětem, která mě bavila. Pan Běhounek uměl psát poutavě a několik jeho knih mám ještě stále v knihovničce.

27.09.2016 3 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Mám Murakamiho knihy rád, líbí se mi styl jeho psaní a přece jen příběhy z Japonska nečtu často a tak je to pro mě dost exotika. Určitě se mi některé jeho romány líbily víc ale ani tyto povídky nejsou špatné. Téma mužů, kteří přišli nějakým způsobem o ženy je docela zajímavé a některé povídky mě dost pobavily - např.Nezávislý orgán, jiné méně - Zamilovaný Samsa.

14.09.2016 4 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Knížka vypráví o osídlování Západu ale kovbojka to není. Spíš román o lásce k zemi, která člověku dává vše co potřebuje. Někdy ale dokáže být i hodně krutá, což je právě tento případ. Mě ale tato kniha se silným náboženským podtextem nějak nechytla, myslím že Steinbeck napsal lepší.

10.09.2016 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

King je jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů, proto na každou jeho novou knihu napjatě čekám. Bazar zlých snů mě nezklamal, právě naopak. Myslím, že je to jedna z nejlepších Mistrových povídkových knih. Už úvodní Míle 81 je návrat ke kořenům ve stylu Tommyknockerů a Nezbytných věcí. Nemá cenu vyjmenovávat jednotlivé povídky, všechny jsou výborné. A nemusí být nutně hororové, i ty jen jakoby ze života (Morálka) nebo na pár listů (Ten autobus je jiný svět) se mi líbily. A nebo tak zdánlivě "nekingovská" Opilé rachejtle, kdy při čtení napjatě čekáte jak tahle nevyhlášená válka ve vypouštění raket dopadne. Stephen King mě zase jednou hodně potěšil.

04.09.2016 5 z 5

Domorodí válečníci Severní Ameriky 1500–1890 n. l. Domorodí válečníci Severní Ameriky 1500–1890 n. l. Chris McNab

Skvělá knížka pro všechny, kteří se zajímají o severoamerické Indiány. Autor přehledně popsal jejich historii, rozdělení na kmeny a jejich území, způsob života i válčení. Dále se zmiňuje o době osídlování Západu a popisuje větší i menší bitvy mezi Indiány a bělochy. Jmenuje nejdůležitější náčelníky a jejich činy. Dozvíte se také o typických zbraních a odívání jednotlivých kmenů a v závěru jsou vzpomenuty i úspěchy vojáků z řad Indiánů v obou světových válkách. V knize je mnoho krásných obrázků dokumentujících jednotlivé kapitoly.

01.09.2016 5 z 5

Lída Baarová stále fascinuje Lída Baarová stále fascinuje Ondřej Suchý

Biografie Lídy Baarové, která obsahuje naprosto vše co o ní chcete vědět. Popisuje její mládí a dospívání, začátky a kariéru v českém filmu, angažmá u UFY, útěk z Německa i Československa, první i druhé manželství a stáří v Salzburgu. Další kapitoly jsou věnovány důležitým lidem z jejího okolí, je zde ucelená filmografie, divadelní role, diskografie, bibliografie a spousta kopií různých dokumentů. Co bych já knize vytknul jsou neustálé citace z knih Útěky a Života sladké hořkosti. Bez nich by byla poloviční. Kniha v podstatě nepřináší nic nového ze života L.B., já jsem ale rád za krásné obrázky z titulních listů starých Kinorevue, plakátů a snad kompletní seznam prakticky všeho, kde se jméno Lída Baarová objevilo. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec za tu ucelenost a přílohy dávám 5.

31.07.2016 5 z 5

Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě Zdeněk Bauer

Knihu o životních osudech Herberta Loma jsem si přečetl s chutí. O herci, známém především svou rolí inspektora Dreyfuse, jsem toho zrovna moc nevěděl. Já ho mám rád hlavně jako Cornela z Pokladu ale on vytvořil spoustu rolí ve filmech které u nás nikdy nebyly uváděny, což je škoda. Je to pěkná, přehledná biografie s množstvím fotek, ze které se o Herbertovi dozvíte vše důležité.

15.07.2016 5 z 5

Zemí šelem Zemí šelem Jules Verne

Ve verneovkách mám velké mezery, četl jsem jen ty nejznámější, a proto když jsem se dostal k této knížce, neváhal jsem. Mám Vilímkovo vydání z roku 1948 s krásnými Burianovými obrázky, bohužel bez obálky. Kniha je to pěkná, pojednává o dobrodružné cestě několika evropanů po Indii ve dvou vozech tažených "parovlakoslonem" v době krvavých povstání domorodých obyvatel proti anglické nadvládě.

08.07.2016 4 z 5

Kosti v písku Kosti v písku Kathy Reichs

Další z povedených knih o soudní antropoložce, která má ráda dietní colu a při nervozitě si okusuje záděry. Tentokrát se připlete do složitého případu pohřešovaných lidí a téměř sama jej vyřeší. Jo, a ještě je tam pár policajtů, novinář, nemocná koronerka a dva chlapi, její bývalý a současný. Knížka je to čtivá ale nijak nevybočuje z průměru knih od K.R.

25.06.2016 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Moje pátá kniha od Camilly a konečně jsem se dozvěděl jak to všechno začalo. Opět se mi moc líbil styl vyprávění, kdy vyšetřování vraždy, která zpočátku vypadá jako sebevražda, zavádí čtenáře hluboko do minulosti a kriminalisté rozplétají složité vztahy v úzkém okruhu podezřelých. Do toho milostný vztah hlavních hrdinů a jejich rodinné problémy. Prostě pro mě výborná kniha která se čte jedním dechem.

18.06.2016 5 z 5

Pašeráci Pašeráci Iain Lawrence

Kniha pro kluky, kteří mají rádi dobrodružné příběhy odehrávající se na moři. Šestnáctiletý John má dopravit Dračici - loď kterou jeho otec právě koupil, do Londýna. Netuší však, že se stal nedobrovolným pašerákem alkoholu z Francie do Anglie, neboť Dračici ovládá pašerácká posádka. Jenže John je statečný kluk, který má pro strach uděláno, pašerákům jejich plány překazí a ti jsou nakonec po zásluze potrestáni.

12.06.2016 4 z 5

Město Město Dean Koontz

Myslím, že tím jak Dean Koontz stárne, začíná trochu "měknout", takže už jeho knížky nejsou plné krvelačných bestií jako v Příchodu noci či Přízracích ale stále píše napínavé romány, ke kterým určitě patří i Město. Mě se ta kniha líbila, Jonah mě tak nějak dostal, i když jeho počínání se mi na devět let přece jen nezdálo. Vyloženě mi sedl pan Jošioka, dědeček Teddy i Malcolm a Amalie. A ten konec ? Ale jo, dalo se to.

10.06.2016 4 z 5

Kosti na popel Kosti na popel Kathy Reichs

S každou další knížkou se mi příběhy soudní antropoložky Temperance líbí víc. A tato, odehrávající se v Kanadě se mi líbí opravdu hodně. Ani přesně nevím proč, jestli je to stylem psaní, zajímavým námětem nebo pro tu chemii mezi hlavními postavami - Tempe, její trochu splašenou sestrou Harry, bývalým-současným milencem Ryanem a policistou Hypem (a kocourem Birdiem). Škoda jen, že ty knížky nečtu tak jak mají jít po sobě, takhle mám hlavně v těch vztazích trochu hokej. Ale nevadí, i tak to stojí zato, tahle kniha tedy určitě.

01.06.2016 5 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Na knížku jsem byl moc zvědavý a můžu říct, že nezklamala, naopak. Příběh o neskonalé touze přežít sám v divočině poté co ho druzi opustili víc mrtvého jak živého. A potom strastiplná a nebezpečná cesta s cílem pomstít se zrádcům, prostě parádní příběh který mě dostal. Skvělý je též popis drsné americké přírody ve které se děj odehrává. A teď už se těším na film.

22.05.2016 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Opět se setkáváme se starými dobrými známými Patrickem, Erikou, její sestrou Annou a policisty z městečka Tanumshede v čele s Bertilem Mellbergem. Řeší vraždu samotářského ekonoma z místní radnice která je zdánlivě naprosto bezdůvodná. Ovšem každý má svou 13. komnatu, i mrtvý Mats Sverin. Vyšetřování policisty zavádí i na "ostrov duchů" Gräskär, kam se zrovna přistěhovala Matsova bývalá studentská láska s malým synem a je pravděpodobně posledním, kdo ho viděl živého ..... . Další povedená severská detektivka, tentokrát ale o kapánek slabší, alespoň se mi zdálo. Když ona má ale Camilla tu pověstnou laťku nastavenou hodně vysoko.

20.05.2016 4 z 5

Léto s opicemi Léto s opicemi Wilson Rawls

Jay Berry je obyčený čtrnáctiletý kluk, který ze všeho nejvíc touží po vlastním poníkovi a pušce. Když u jejich farmy havaruje cirkusový vůz a z něj uteče stádo opic, je na jejich nalezení vypsaná vysoká odměna. A to je šance, jak by Jay Berry konečně mohl přijít k penězům. Jenže pochytat skoro třicet opic není nic lehkého, jak se ostatně Jay Berry brzy přesvědčí. S pomocí dědečka se mu to ale nakonec povede, ovšem peníze použije na něco úplně jiného. Pěkná dětská knížka, při které se jeden zasměje, hlavně při chytání vychytralých opic a na závěr i příjemně dojme.

07.05.2016 4 z 5

Pavoučí kosti Pavoučí kosti Kathy Reichs

Zatím možná nejlepší knížka co jsem o Kathy četl. Zajímavý námět, atraktivní prostředí a napínavý děj. Možná snad trošku překombinované s těmi matkami, nematkami ale jinak spokojenost.

02.05.2016 5 z 5

Pozor - laviny! Pozor - laviny! Barbara Bartos-Höppner

Útlá knížečka, která chytne za srdce každého milovníka psů a hor. Vztah lidí a jejich vycvičených psů k hledání zavalených osob pod lavinou mnohdy přerůstá vztah člověk-zvíře, je to o lásce, odvaze, důvěře, vytrvalosti a touze pomoci druhému.

28.04.2016 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Camillo, tvoje další knihy musím nechat na dovolenou. Čtením se připravuju o spánek a pak usínám v práci. Andělíčkářka je další vynikající detektivka, jediné co se mi také nelíbilo, je chování Eriky, která se plete do vyšetřování víc než je zdrávo. Závěr jsem tak trochu čekal, přesto mě překvapil. Skvělá kniha, Camilla je jednička.

28.04.2016 5 z 5