Pašeráci

Pašeráci https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22746/bmid_paseraci-fBe-22746.jpg 4 13 2

Dobrodružný příběh o chlapci, který musí za pomoci zkušeného lodivoda dopravit otcovu novou loď z Doveru do Londýna. Pro děti od 10 let. Dračice je sice nádherná loď, ale vypráví se o ní, že má černou duši a černé srdce. Polovinu svého života sloužila k pašování. A to ji zkazilo. Taková loď je navždy ztracená pro cokoliv jiného. Otec Johna Spencera Dračici i přes mnohá varování koupí. Poté pověří svého syna, aby spolu s kapitánem Tuckerem Crowem převezli loď do Londýna. Netuší, že černou duši nemá jen Dračice, ale také Crowe, a že při plavbě půjde jeho synovi o život.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The smugglers , 1999

AmberTom
12.01.2024 4 z 5

Taková moderně psaná námořní kniha o staré době pro mládež. Má rychlý spád a docela mě bavila. Za mě dobrý.

minirock
12.06.2016 4 z 5

Kniha pro kluky, kteří mají rádi dobrodružné příběhy odehrávající se na moři. Šestnáctiletý John má dopravit Dračici - loď kterou jeho otec právě koupil, do Londýna. Netuší však, že se stal nedobrovolným pašerákem alkoholu z Francie do Anglie, neboť Dračici ovládá pašerácká posádka. Jenže John je statečný kluk, který má pro strach uděláno, pašerákům jejich plány překazí a ti jsou nakonec po zásluze potrestáni.